Zavrieť

Porady

Začiatky v POHODE

Ahojte, potreboval by som poradiť ako správne zaúčtovať v Pohode:
1/ škoda na aute
Cez ID som zaúčtoval na 082 - 3000€ (ZS).
Vo II/10 cez ID havária na aute 542/112 - 9000€ (zost. cena)
vyradenie z evidencie 082/022 - 12000€ (nad. cena)
ID som robil cez položky kde program píše celkovú sumu 21.000€. Je to v poriadku ? Ak nie ako na to?
Pozn. Predpis náhrady škody z poisťovne som robil cez ID 378/648 (9000€), úhradu z BVU 221/378 (9000€)

2/ Stravné lístky
ID výdaj stravných lístkov 527,472,335/213 - (43€, 3€, 32€/78€)
PPD 211/325 (32€).
Keď idem cez likvidáciu výberom, tak to berie len celú sumu 78€. Ako zlikvidovať len 32€?
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    dodo1001 Pozri príspevok
    Zaujíma ma ako zlikvidovať v POHODE časť ID (výdaj str. lístkov) týkajúcu sa 335/213 s prepojením na PPD (211/335) - platba v hotovosti.
    Pohoda umožňuje aj čiastočnú likvidáciu.
    Keď si klikneš na likvidáciu výberom, ponúkne ti neuhradené záväzky. Nájdeš a postavíš sa na ten, ktorý chceš likvidovať.
    Celkom vľavo hore máš šípku, vedľa nej "zlikvidovať" a vedľa "čiastočná likvidácia". Klikneš, otvorí sa Ti tabuľka v ktorej máš dátum, celkovú čiastku k likvidácii, tá je pevná, ale prepísať môžeš na čiastku ktorú chceš o riadok nižšie, automaticky preráta, koľko ešte zostáva. Klikneš "zlikvidovať".
    Aj v ID si musíš označiť, že doklad chceš likvidovať, ináč Ti ho ponúkať k likvidácii nebude.

    dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

    dodo1001
    Zaujíma ma ako zlikvidovať v POHODE časť ID (výdaj str. lístkov) týkajúcu sa 335/213 s prepojením na PPD (211/335) - platba v hotovosti.

    dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

    dodo1001
    Ďakujem Zdenka, je to riešenie. Zaujímalo by ma ako likvidujú časť stravných lístkov hradených zamestnancom do pokladne aj ostatní - v POHODE.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    dodo1001 Pozri príspevok
    Ďakujem Zdenka, je to riešenie. Zaujímalo by ma ako likvidujú časť stravných lístkov hradených zamestnancom do pokladne aj ostatní - v POHODE.
    Väčšinou to asi robia zrážkou zo mzdy, ako aj ja. Je to jednoduchšie a rýchlejšie - nemusí sa manipulovať s hotovosťou.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    vedeli by ste mi poradit ako mozem vytlacit z programu Pohoda predkontacne listky, resp. ako mam ma prijatu fakturu zadat zauctovanie.dakujem

    ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

    ajkariky
    predkontačné lístky si nemusíš vytláčať, ja si predkontáciu určím priamo pri zapisovaní PF ale najlepšie ak máš dodávateľov/ alebo odberateľov / ktorý sa Ti opakujú , využívam šablónu. ak si v PF hore vľavo je taká metlička naznačená klikni vyplniť všetky polia + predkontáciu a dáš uložiť, pri nasledujúcej fa. klikneš na šablonu a máš vypísané všetky náležitosti , tieto šablony využívam aj v pokladni či banke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.