Zavrieť

Porady

Údená rolka.

Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Neviem aké máte skúsenosti s údenou rolkou, ale ja sa v posledných rokoch neviem dopátrať, ako dostať tú potvoru sieťku z nej dolu, bez úplného potrhania povrchu.
Voľakedy, niekto hovorí, že za socíku, boli tieto sieťky špagátové a tie išli dolu bez problémov, tieto pružné sú v tom mäse ako keby vrastené, ako keby tú šunku obalili ešte v živom prasati
Dá niekto typ, okrem toho, že nekupovať rolku?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No radu privítam aj ja , lebo dnes som sa parádne natrápila .Rolka zostala vzhľadom škaredá , vyslovene som to miestami trhala skoro aj s mäsom .I napriek mojej snahe sa mi sieťka nepodarila dať dolu bez poškodenia .A pritom som to dávala dolu , hneď ako som to vybrala z horúcej vody , v ktorej sa varila .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Počúvala som dobré rady kdekade, aj som hneď dala pod studenú vodu a nič. Viac mäsa na sieťke ako na rolke. Teraz robím tak, že pred varením každé očko narežem žiletkou, rolku varím dobre zabalenú v potravinárskej fólii a potom nite pinzetou vytiahnem.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

Deganova Pozri príspevok
Počúvala som dobré rady kdekade, aj som hneď dala pod studenú vodu a nič. Viac mäsa na sieťke ako na rolke. Teraz robím tak, že pred varením každé očko narežem žiletkou, rolku varím dobre zabalenú v potravinárskej fólii a potom nite pinzetou vytiahnem.
- ked varis v potravinarskej folii, ktora drzi rolku pevne, tak by som sietku vybrala este pred varenim

- ja som sietku vybrala po vychladnuti uvarenej rolky - rolka vyzerala hrozne, nasledne som ju zabalila do alobalu, dala do chladnicky stuhnut, tym sa trosku skraslila, po nakrajani nic nevidno a nikomu to nepoviem
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aby sa dala sieťka ľahšie stiahnuť, pred varením ju rukou oddeľte po celej dĺžke od mäsa.
2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Zita5 Pozri príspevok
Aby sa dala sieťka ľahšie stiahnuť, pred varením ju rukou oddeľte po celej dĺžke od mäsa.
Pravdu poviem, skúšal som to trochu pred varením, ale trhalo to mäsko a tak som to dal variť. Teraz som sa rozhodol, že to nebudem odstraňovať a až sa nakrája , potom okraje aj so sieťkou odrežem. Ako vidím, nie je to mojou nešikovnosťou, ďakujem za rady.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja síce nemusím moc údene mäsko, ale viem o čom hovoríte. je pravda, že kedysi to boli špagáty, teraz sú to akési gumičky- zažraté!!! preto radšej kupujem stehno, po uvarení ho nechám vychladnúť vo vode a nie je suché a hlavne je bez gumičiek a nevyzerá ako by si z neho dával v našej nepozornosti náš hafan
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

to nie je gumičkami,ale mäsom. skús si kúpiť rolku čistého pliecka a nie z tesca za 2,39 -obsah mäsa 58%- a uvidíš ten rozdiel......
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bjuty smis Pozri príspevok
to nie je gumičkami,ale mäsom. skús si kúpiť rolku čistého pliecka a nie z tesca za 2,39 -obsah mäsa 58%- a uvidíš ten rozdiel......
Ja som veru nemala rolku z Tesca , priznám sa ja tam na nákup ani nechodím , no a problém som mala .Takže čím to je .....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Zita5 Pozri príspevok
No radu privítam aj ja , lebo dnes som sa parádne natrápila .Rolka zostala vzhľadom škaredá , vyslovene som to miestami trhala skoro aj s mäsom .I napriek mojej snahe sa mi sieťka nepodarila dať dolu bez poškodenia .A pritom som to dávala dolu , hneď ako som to vybrala z horúcej vody , v ktorej sa varila .
Zitka, ak by ste ju z nevyhovujúceho estetického hľadiska chceli vyhodiť, tak ju skús hodiť po mne. Ja sa zapriem .....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mareko Pozri príspevok
Zitka, ak by ste ju z nevyhovujúceho estetického hľadiska chceli vyhodiť, tak ju skús hodiť po mne. Ja sa zapriem .....
No pomaličky nebudem mať čo odhodiť , lebo estetické hľadisko rolky pre mojich papkáčov je druhoradé .
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Zita5 Pozri príspevok
No pomaličky nebudem mať čo odhodiť , lebo estetické hľadisko rolky pre mojich papkáčov je druhoradé .
Zitka, tiež je dobré tie neestetické kúsky odrezať (vyrezať či obrezať?) a výsledný efekt pri zarovnávaní bude podobný . Veselú Veľkú noc
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Tiež sa mi nepáčil po uvarení vzhľad rolky, tak som ju prestala kupovať, radšej mám údenú krkovičku alebo stehno. Ale cez vianoce som mala na údené mäso nejakú alergiu. Tak ma svrbela dlaň a doškriabala som si ju, až sa mi vytvorili pľuzgiere na dlani... To všetky tie nemožné prísady, čo do toho dávajú...
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Neporadím priamo, ako na tú 'nešťastnú' sieťku, ale poradím z vlastnej skúsenosti, ako som to riešila ja - práve kvôli problémom s odstránením sieťky a jej následným vzhľadom som prestala kupovať rolku a kupujem radšej krkovičku.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Rolky som neznášala, vždy sa rozleteli na všetky strany, na sviatky sa snažím vždy zohnať domáce údené/ osobne mám najradšej karé/.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kupujem rolky u Orbana, čo je u nás značkakvality.
Rolku uvarím a stiahnem sieťku hned, ak to nechám vychladnúť, bude problém.
Takže horúce, nehorúce, pomáham si vidličkou - poodťahujem sieťku a uvolnenu časť narežem., Sieťka - nie rokla - sa mi pekne rozpadávala pred očami. Za pár sekúnd to bolo a rolka vyzerá dobre.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
bjuty smis Pozri príspevok
to nie je gumičkami,ale mäsom. skús si kúpiť rolku čistého pliecka a nie z tesca za 2,39 -obsah mäsa 58%- a uvidíš ten rozdiel......
Rolka nie je z Tesca, patrím medzi preberavých jedákov a tak si potrpím na kvalite a nie cene, preto som ochotný zaplatiť aj viac, ale nech je to také, aké chcem, teda z mäsa a nie kadečoho. Švagor mi povedal, že dostať rolku, kde je pod sieťkou akási fólia a tá že ide bez problémov dolu, ešte som takú nevidel, ale to bude tým, že tiež tak často údené nekupujem. Takže moja je mäsová 100%, ale aj tak je to ako napísala Zita5.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Vždy kupujem údenú krkovičku, ktorú treba variť. Neviem prečo, ale kúpila som teraz rolku a špekulovala som ako dať tú sietku dolu. Natrafila som na túto tému, idem ju uvariť, skúsim dať tú sietku najskôr dolu, držte mi palce
Napíšem ako som dopadla
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
truch Pozri príspevok
Vždy kupujem údenú krkovičku, ktorú treba variť. Neviem prečo, ale kúpila som teraz rolku a špekulovala som ako dať tú sietku dolu. Natrafila som na túto tému, idem ju uvariť, skúsim dať tú sietku najskôr dolu, držte mi palce
Napíšem ako som dopadla
truch dolu asi nie , len pred varením ju treba zrejme uvolniť od mäsa.Som zvedavá ako sa Ti podarí .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
kupujem rolky u Orbana, čo je u nás značkakvality.
Rolku uvarím a stiahnem sieťku hned, ak to nechám vychladnúť, bude problém.
Takže horúce, nehorúce, pomáham si vidličkou - poodťahujem sieťku a uvolnenu časť narežem., Sieťka - nie rokla - sa mi pekne rozpadávala pred očami. Za pár sekúnd to bolo a rolka vyzerá dobre.
Tento spôsob sa aj mne už podaril , ale viac nepodaril počas uplynulých rokov , keď som varila rolku .Fakt záleží asi od mäsa a materiálu z ktorého je sieťka.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zita5 Pozri príspevok
truch dolu asi nie , len pred varením ju treba zrejme uvolniť od mäsa.Som zvedavá ako sa Ti podarí .
Zitka, uvoľnila som sietku pred varením, na niektorých miestach to nešlo, bola úplne vrezaná do mäsa. Po uvarení mi pekne šla dolu, ale len do 3/4, koniec nie a nie odlepiť. Hostia budú mať ten pekný kus, my si dáme ten otrhaný
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať