Zavrieť

Porady

Údená rolka.

Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Neviem aké máte skúsenosti s údenou rolkou, ale ja sa v posledných rokoch neviem dopátrať, ako dostať tú potvoru sieťku z nej dolu, bez úplného potrhania povrchu.
Voľakedy, niekto hovorí, že za socíku, boli tieto sieťky špagátové a tie išli dolu bez problémov, tieto pružné sú v tom mäse ako keby vrastené, ako keby tú šunku obalili ešte v živom prasati
Dá niekto typ, okrem toho, že nekupovať rolku?
Usporiadat
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja to s rolkou robím tak, dám dolu sietku pred varením, niekedy ide ťažko, ale ide, netrhá sa to ,no trochu tie gumičky striekaju špinu, potom gumičku natiahnem späť,tak varím.naučilasom sa to v Rakusku v reštike.varila som aj bez sietky,nerozpadlo sa nič.teraz som natrafila v Terne na balenu vo folii a na tom bola sietka,ako tu už bolo spomenuté,ale foliu som dala pred varením dolu,myslela som si ,že kto vie ,čo obsahuje ten obal?
želám Vám ešte príjemné Veľkonočné sviatky,plné radosti,pokoja a oddychu.
2 0
marvy marvy

marvy je offline (nepripojený) marvy

Ja sieťku pred varením poodťahujem od mäsa, najmä na miesatch kde je "vrastená" do mäsa. Hodím ju do vriacej vody, potom znížim teplotu na cca 80st. a pomaly varím. Kilovú hodinu, dvojkilovú dve hod.
2 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ja sa zapojim. Nikdy som nekupila rolku, lebo neviem, ake masko je zrolovane. Nie je kupa rolky loteria?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Kúpa rolky je lotéria, sťaby mačka vo vreci.
Kupujem "šál", my mastné nemusíme, je to veľmi jemnučké a chutné chudé mäsko.
DobrúChuť.jpg  
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Ja sa zapojim. Nikdy som nekupila rolku, lebo neviem, ake masko je zrolovane. Nie je kupa rolky loteria?
Myslím, že lotéria nie je , aj rolku musíš vedieť pohľadom kupovať .
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Vraj to má byť aj na "omak" tvrdé mäsko, ak je rolka mäkká, tak je tam veľa mastného a takého toho gélového sajrajtu... Teda aspoň babička hovorili.... :-)
1 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Zita5 Pozri príspevok
Myslím, že lotéria nie je , aj rolku musíš vedieť pohľadom kupovať .
No neviem, nechcelo by sa mi stiskat vsetky rolky, ktora je tvrda, ani pohladom to nerisknem. A ten zazracny spagatik, no......?
Tiez kupujem, ako bolo spominane, udenu krkovicku, ale vykostenu, zatial som na zlu nenatrafila. Je to teda len na nas, co si vyberieme. Pekny den
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Rozalka Pozri príspevok
Kúpa rolky je lotéria, sťaby mačka vo vreci.
Kupujem "šál", my mastné nemusíme, je to veľmi jemnučké a chutné chudé mäsko.
Tak toto mäsko sa mi páči, ale dnes je problém kúpiť, aby nevyzeralo ako umelé, kde sú tie klasické údené mäsá. Ja nemám rád také kde nevidieť štruktúru mäsa a vyzerajú ako mleté lisované.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať