Zavrieť

Porady

mam zaplatit dph ?

ahojte mam taku dilemu som zacinajuca szco a chcem sa opytat je mi jasne je dan z prijimu ale nechapem DPH ...
priklad: mam vystavene dve faktury na 400€ tj 800€ dokopy a vyzera to tak ze cely rok nic nezarobim zo SZC musim platit z toho DPH ? je mi jasne ze dan z prijimu nebudem platit ale to DPH mi jasne nie je dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    vystavene faktury su myslene tak ze som dostal za sluzbu zaplatene samozrejme mal som naklady na vytvorenie tejto sluzby ... takze moj zisk je 800€ musim z toho platit dph ?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    si registrovaný pre DPH - ak nie, potom ťa DPH nemusí zaujímať, resp. obchoduješ so zahraničím?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Zjednodušene:
    Ak nie si platiteľ Dph (nemáš z daňového úradu vystavenú ružovú kartičku - Osvedčenie o registrácii pre Dph) - Dph sa Ťa netýka.
    Pri nákupe si Dph neodpočítaš, pri fakturácii Dph neuvádzaš a neodvádzaš.

    Hlbšie,....
    ak by si obchodoval aj mimo územia SR, tam sú už rôzne výnimky a tam už odporúčam konzultovať kroky s účtovníčkou, ktorá to ovladá a nespoliehať sa na svoje úvahy,ak dane nie sú Tvoja oblasť.
    a k tomu mojmu konkretnemu pripadu ? obchodoval som na slovensku ... dan mi vychadza 19% asi 170€ (priblizne) musim ju zaplatit alebo nie alebo mam si najst uctovnicku ? :-)

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    akú daň chceš teraz platiť? Daň z prijmu do 31.03.
    alebo radšej trochu obšírnejšie, ale každopádne dobrú účtovníčku
    myslim tak ze ked pride cas platit DPH tak ak nebude obrat vacsi ako 800€ za rok tak ci tam budem platit DPH ... dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.