Zavrieť

Porady

Chránená dielňa-skrátenie prac.úväzku

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:


Ahojte,

nemáte prosím niekto skúsenosti s chránenou dielňou? Jeden klient má CHD a zamestnáva v nej 5 ľudí na polovičný úväzok. Mohol by im teraz tento úväzok znížiť, aj keď ešte neuplynuli 3 roky prevádzkovania CHD? Môže napr. s ďalšími zamestnancami, ktorých príjme do CHD dohodnúť aj kratší ako polovičný úväzok?
V dohode, ktorú podpísal s ÚP, nič také nie je.
Máte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    My máme CHD, 6 inv. zamestnancov, ale sú na polovičný úvazok, viac neviem poradiť, či to môže byť menej.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Pozerala som v zákone, nijaké obmedzenia ohľadne úväzku som nenašla /dúfam že som dobre hľadala / , takže ak budete postupovať v súlade so zmluvou a zmluva tiež nemá žiadne obmedzenie úväzku, tak by ste snáď aj mohli. Napriek tomu by som to ohlásila úradu /do 30 dní/ ako nejakú zmenu (§ 56 Zákona o službách zamestnanosti), resp. by som sa aj pred tým pre istotu poradila, aby nevytiahli nejaké usmernenie, s ktorým by si mala potom problémy, aj keď by možno nakoniec bolo protizákonné.

    Len problém sa mi vidí v tom, že či zamestnanci chcú mať ešte kratší úväzok. Bez ich súhlasu im ho skrátiť nemôžeš!!!

    Chránená dielňa-skrátenie prac.úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.