Zavrieť

Porady

Výpoveď - ochranná doba - stravné lístky

Dobrý deň,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
veľmi pekne by som chcela poprosiť o radu v nasledovnom probléme, v ktorom vystupujem v pozícii zamestnávateľa:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď (za opakované porušenie pracovnej disciplíny – alkohol počas pracovnej doby 2x v priebehu pol roka) podľa § 63 ods. písm. e), ktorú si zamestnanec osobne prevzal v decembri 2009. Výpovedná lehota, ktorá bola v jeho prípade trojmesačná, uplynula 31.03.2010. Zamestnanec sa stal počas výpovednej lehoty práceneschopný (podstupuje odvykačnú kúru) a na PN-ke je až doposiaľ. Podľa našej platnej Kolektívnej zmluvy zamestnávateľ poskytne zamestnancovi stravný lístok aj v prípade dočasnej práceneschopnosti od 31. dňa PN-ky.<o:p></o:p>
Moje otázky:<o:p></o:p>
1. Vzťahuje sa na zamestnanca ustanovenie § 64 ods. 2 zákonníka práce?<o:p></o:p>
2. Ako si mám vysvetliť ustanovenie § 64 ods. 3 písm. c) v súvislosti s vyššie uvedeným prípadom? Prosím o výklad k uvedenému ustanoveniu.<o:p></o:p>
3. V prípade, že zamestnanec je v ochrannej dobe, a pracovný pomer sa skončí až po ukončení PN-ky, môžem uplatniť ustanovenie kolektívnej zmluvy a dať zamestnancovi stravné lístky? V našom prípade je to od 01. apríla.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky príspevky.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
kukuck <o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kukuck Pozri príspevok
    Dobrý deň,fficeffice" /><o:p></o:p>
    veľmi pekne by som chcela poprosiť o radu v nasledovnom probléme, v ktorom vystupujem v pozícii zamestnávateľa:<o:p></o:p>
    <o:p> </o:p>
    Zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď (za opakované porušenie pracovnej disciplíny – alkohol počas pracovnej doby 2x v priebehu pol roka) podľa § 63 ods. písm. e), ktorú si zamestnanec osobne prevzal v decembri 2009. Výpovedná lehota, ktorá bola v jeho prípade trojmesačná, uplynula 31.03.2010. Zamestnanec sa stal počas výpovednej lehoty práceneschopný (podstupuje odvykačnú kúru) a na PN-ke je až doposiaľ. Podľa našej platnej Kolektívnej zmluvy zamestnávateľ poskytne zamestnancovi stravný lístok aj v prípade dočasnej práceneschopnosti od 31. dňa PN-ky.<o:p></o:p>
    Moje otázky:<o:p></o:p>
    1. Vzťahuje sa na zamestnanca ustanovenie § 64 ods. 2 zákonníka práce?<o:p></o:p>

    nie

    kukuck Pozri príspevok
    2. Ako si mám vysvetliť ustanovenie § 64 ods. 3 písm. c) v súvislosti s vyššie uvedeným prípadom? Prosím o výklad k uvedenému ustanoveniu.<o:p></o:p>

    Tak, že ak zamestnanec dostane výpoveď z dôvodu porušenia prac. disciplíny (či už závažné, alebo menej závažné), tak na takéto prípady sa zákaz výpovede nevzťahuje a preto sa na to nevzťahuje ani písm. c).


    kukuck Pozri príspevok
    3.
    kukuck Pozri príspevok
    V prípade, že zamestnanec je v ochrannej dobe, a pracovný pomer sa skončí až po ukončení PN-ky, môžem uplatniť ustanovenie kolektívnej zmluvy a dať zamestnancovi stravné lístky? V našom prípade je to od 01. apríla.<o:p></o:p>
    <o:p> </o:p>
    Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky príspevky.<o:p></o:p>
    <o:p> </o:p>
    kukuck <o:p></o:p>
    <o:p></o:p>
    Nakoľko PP skončil 31.3., je táto 3. otázka bezpredmetná.

    kukuck je offline (nepripojený) kukuck

    kukuck
    Ďakujem veľmi pekne. Medzičasom sme tento problém vyriešili. Vašou odpoveďou som sa utvrdila v tom, že sme postupovali správne. Ešte raz vďaka.
    S pozdravom Kukuck.

    Výpoveď - ochranná doba - stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.