Zavrieť

Porady

vyššia materská po predchádzajúcej materskej

Dobry den, chcem poprosit veci znalych o radu, nakolko v SP su maximalne ochotne panie Ale k veci, manzelka od 3.septembra 2007 poberala matersku do 15. 3.2008, pricom pred tym pracovala nepretrzite niekolko rokov a posledne 2 roky pred odchodom nemarodovala vobec. Potom do 30.6.2009 poberala rodicovsky prispevok, od 1.7.2009 znova zacala pracovat na skrateny uvazok az do dnes pricom pobera RP. Je znova tehotna, termin priblizne zaciatok 12-2010 a 6.11.2010 jej konci RP tak chceme sa dopracovat k lepsej materskej. Kedze na vypocet materskej za normalnych podmienok by sa ratal DVZ za rok 2009, pri prijme cca 280€, nic moc. Chcem sa spytat, ak momentalne pripoistim manzelku DNP, dosiahnem ciel maximalnu hranicu materskej ??? Po telefonate na ustredie SP mi pani povedala, ze ano, kedze prvych 6 mesiacov v roku 2009 manzelka poberala iba RP a nemala iny prijem, tak aj toto obdobie sa jej rata do 270 dni ako keby bola poistena, cize ak ju teraz poistim tak tych 270 dni dosiahneme. Po dnesnej navsteve regionalnej pobocky mi ale pani pri okienku povedala, ze nie. Kde je pravda???
Naposledy upravil velerybka : 08.04.10 at 18:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dakujem, som rad, ze si mi pomohla. AJ by som chcel vymazat tento moj prispevok alemarne hladam sposob ako. Este raz dakujem, ak mozem poprosit, v povodnom vlakne mam este nejake otazky. Vopred dakujem.

    vyššia materská po predchádzajúcej materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.