Zavrieť

Porady

Poľská tragédia...

To čo sa dnes ráno stalo je hrozná tragédia...

Je veľmi smutné, že zo sveta odišiel práve tento človek, človek ktorý si tvrdo stál za svojím, hájil dobro, nenchal sa manipulovať peniazmi, všetko čo na tomto poste spravil, spravil pre dobro Poľského národa, bolo mu blízke to zázračné slovo "ľudskosť".. Poľsko už lepšieho prezidenta mať nebude. Bol to veľký človek, Pán Prezident s veľkým "P"...A zomrel pri príležitosti kedy si išiel za celý Poľský národ uctiť pamiatku zosnulých....Je mi to veľmi ľúto, teraz ho už treba brať nie ako politika ale ako jedného z nás...Odpočívajte v pokoji Pán Kaczynski....Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a celému Poľskému národu...

Čo si o tom myslíte Vy??? O nezodpovednosti toho pilota?? Zlyhal ľudský faktor a zvlášť u takéhoto človeka - profesionála od ktorého to je podľa môjho strašná nezodpovednosť, alebo dokázanie si, že to zvládne...

???
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je to tragédia poľského štátu a národa: poľský prezident zahynul, keď šiel vzdať úctu popraveným poľským dôstojníkom v Katyni. A k tomu s ním jeho manželka, viacero predstaviteľov poľského spoločenského a náboženského života, skoro celé velenie poľskej armády.

Toto je aj na mňa trochu silné kafé!

0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Vždy je veľká tragédia, keď zahynie nejaký človek. Bez ohľadu na to, či je to politik, alebo obyčajný občan. Myslím si, že v tomto prípade zlyhal ľudský faktor. Ale ako hovorím, že čo je človeku súdené, to ho neminie. Je to smutné, toľkí ľudia.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Je to bolestná, veľmi smutná udalosť. Uctime si zosnulých, ale nesúďme. Nie sme k tomu ani povolaní ani vyvolení.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Porada je síce apolitická ,ale nedá sa nereagovať.Tragicky zomrel PŠONEK , ktorý stál pri páde komunizmu.RIP.Ďakujem, a úprimnú sústrať všetkým pozostalým .
Vivat Polsko ,Vivat Ján Pavol II,Vivat solidarita.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

220870 Pozri príspevok
Porada je síce apolitická ,ale nedá sa nereagovať.Tragicky zomrel PŠONEK , ktorý stál pri páde komunizmu.RIP.Ďakujem, a úprimnú sústrať všetkým pozostalým .
Vivat Polsko ,Vivat Ján Pavol II,Vivat solidarita.
Kľudne sa dá nereagovať!!! Neviem, či ťa stále baví jatriť tie smutné udalosti, o ktorých počúvam už od rána. Sama som z nich zarmútená a vôbec ich nepotrebujem spájať so žiadnou politikou.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bohuzial tato nehoda je iba a iba o politike. Nie je o bezpecnosti letectva, nie je o osude, ani o nahode. Priciny ma ciste politicke a pravdepodobne bude mat aj dost silne politicke nasledky, hoci dnes este presne nevieme, ake.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misomiso Pozri príspevok
Bohuzial tato nehoda je iba a iba o politike. Nie je o bezpecnosti letectva, nie je o osude, ani o nahode. Priciny ma ciste politicke a pravdepodobne bude mat aj dost silne politicke nasledky, hoci dnes este presne nevieme, ake.
Pre mňa o je to predovšetkým jedna obrovská ľudská tragédia, ktorá sa mohla odohrať kdekoľvek. V samotnej tragédii nenachádzam žiadne politické príčiny. Určite, že bude mať následky už v tom, že Poľsku bude chýbať 96 elitných ľudí. A ak politické, tak verím, že len pozitívne v tom, že sa zomkne na chvíľu politická scéna v Poľsku. A ešte, že to nešťastie bude signálom pre obidva štáty, že treba začať budovať nové vzťahy, bez sebazničujúceho jatrenia starých rán.
8 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Petra Nová Pozri príspevok
Pre mňa o je to predovšetkým jedna obrovská ľudská tragédia, ktorá sa mohla odohrať kdekoľvek. V samotnej tragédii nenachádzam žiadne politické príčiny. Určite, že bude mať následky už v tom, že Poľsku bude chýbať 96 elitných ľudí. A ak politické, tak verím, že len pozitívne v tom, že sa zomkne na chvíľu politická scéna v Poľsku. A ešte, že to nešťastie bude signálom pre obidva štáty, že treba začať budovať nové vzťahy, bez sebazničujúceho jatrenia starých rán.
Zatial sa zda, ze je ten signal skor opacny, poliakom skor zovrie opat krv a aj samotne pricina bola v iba tom, ze niekto velmi tlacil na pilu a potreboval stale jatrit stare narodnostne rany. Nevedel sa zmierit s tym, ze by sa nedostal pre Polsko na tak dolezitu ceremoniu, a ze by snad musel nudzovo pristat v Moskve, kde zamerne po celu politicku karieru na navstevu neprisiel. To je jedina pricina tragedie. Nenavist, vecny pocit krivdy a hlavne prihrievanie si politickej polievocky na narodnostnych temach.

Je mi to luto, pretoze odisiel politik, ktory sa hlasil predovsetkym ku katolickemu kridlu konzervativnych sil v Polsku, no tento jeho pristup vela s vierou v Boha (a tym padom s odpustenim) podla mna spolocneho nemal.

Hovorim to tu tiez preto, ze u nas na Slovensku su tu tiez politici, co bud zalozili celu svoju karieru na narodnostnej nevrazivosti, alebo si aspon obcas radi prihreju polievocku, a snazia sa kopnnut, ako napr. naposledy Butora pri nedavnej navsteve Medvedeva u nas.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Podľa mňa ich zostrelili Rusi...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Podľa mňa ich zostrelili Rusi...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zk24 Pozri príspevok
Celé to je nejaké podozrivé... a Rusi sú nevyspytateľný, na nich by som si dával pozor celkovo...
Len tak na okraj- minule čo boli samovražedné atentátničky v metre a odpálili sa a zabili kopu ľudí, alebo útok na divadlo, školu- áno tieto zverstvá majú na svedomí radikáli z kaukazu a čečenska a nedá sa to ospravedlniť, ale už nikoho nezaujíma kolko ľudí nevinných,civilistov v čečensku povraždili ruské vojská-vždy sa nám podsúva iba jeden pohlad na veci a každá minca má dve strany...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Celé to je nejaké podozrivé... a Rusi sú nevyspytateľný, na nich by som si dával pozor celkovo...
Len tak na okraj- minule čo boli samovražedné atentátničky v metre a odpálili sa a zabili kopu ľudí, alebo útok na divadlo, školu- áno tieto zverstvá majú na svedomí radikáli z kaukazu a čečenska a nedá sa to ospravedlniť, ale už nikoho nezaujíma kolko ľudí nevinných,civilistov v čečensku povraždili ruské vojská-vždy sa nám podsúva iba jeden pohlad na veci a každá minca má dve strany...

Nerada sa pustam do politickych debat, kedze nemaju riesenie a je to vec nazorov... obzvlast v pripade, ze by som mala niekoho obvinovat z niecoho takeho ako je zostrelenie vladnej spicky krajiny...

Pre mna tato tema konci iba vyjadrenim "Urpimna sustrast celemu Polsku"... Nic viac, nic menej.
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zk24 Pozri príspevok
Nerada sa pustam do politickych debat, kedze nemaju riesenie a je to vec nazorov... obzvlast v pripade, ze by som mala niekoho obvinovat z niecoho takeho ako je zostrelenie vladnej spicky krajiny...

Pre mna tato tema konci iba vyjadrenim "Urpimna sustrast celemu Polsku"... Nic viac, nic menej.
Máš pravdu, my sme malí páni na to,aby sme sa niekedy dozvedeli,čo sa naozaj stalo- uzavrie sa to ako chyba pilota( ako sa to robí vždy) a bude pokoj...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misomiso Pozri príspevok
Zatial sa zda, ze je ten signal skor opacny, poliakom skor zovrie opat krv a aj samotne pricina bola v iba tom, ze niekto velmi tlacil na pilu a potreboval stale jatrit stare narodnostne rany. Nevedel sa zmierit s tym, ze by sa nedostal pre Polsko na tak dolezitu ceremoniu, a ze by snad musel nudzovo pristat v Moskve, kde zamerne po celu politicku karieru na navstevu neprisiel. To je jedina pricina tragedie. Nenavist, vecny pocit krivdy a hlavne prihrievanie si politickej polievocky na narodnostnych temach.

Je mi to luto, pretoze odisiel politik, ktory sa hlasil predovsetkym ku katolickemu kridlu konzervativnych sil v Polsku, no tento jeho pristup vela s vierou v Boha (a tym padom s odpustenim) podla mna spolocneho nemal.

Hovorim to tu tiez preto, ze u nas na Slovensku su tu tiez politici, co bud zalozili celu svoju karieru na narodnostnej nevrazivosti, alebo si aspon obcas radi prihreju polievocku, a snazia sa kopnnut, ako napr. naposledy Butora pri nedavnej navsteve Medvedeva u nas.
Ja si uvedomujem to absolútne zjednodušenie veci. Ale veľmi by som bola za to, keby práve v kresťanskom Poľsku brali tú tragédiu ako memento, že treba odpúšťať, aj keď nie zabúdať.
Nie som však naivná. A to si len tak maľujem optimistické vízie vo vzťahoch medzi štátmi. A viem, že už za pár týždňov pri prezidentských voľbách, každý kandidát zneužije na politické ciele to, čo sa dnes stalo v Smolensku.
Inak s Tvojim hodnotením súhlasím.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Pre mňa o je to predovšetkým jedna obrovská ľudská tragédia, ktorá sa mohla odohrať kdekoľvek. V samotnej tragédii nenachádzam žiadne politické príčiny. Určite, že bude mať následky už v tom, že Poľsku bude chýbať 96 elitných ľudí. A ak politické, tak verím, že len pozitívne v tom, že sa zomkne na chvíľu politická scéna v Poľsku. A ešte, že to nešťastie bude signálom pre obidva štáty, že treba začať budovať nové vzťahy, bez sebazničujúceho jatrenia starých rán.
Peti, úplnou náhodou havarovalo lietadlo so stovkou ľudí z TOP elity Poľska,neviem, ale to sa mi zdá ako dosť nepravdepodobné,ale nechajme to tak...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, úplnou náhodou havarovalo lietadlo so stovkou ľudí z TOP elity Poľska,neviem, ale to sa mi zdá ako dosť nepravdepodobné,ale nechajme to tak...
Vieš, Stanko, keby to nebolo tak smutné, tak by som sa Ťa spýtala, či si ozaj myslíš, že ich zostrelili ? A aby to bolo štýlové, tak rovno kaťušou z druhej svetovej vojny!
Stanko, asi treba nechať tie konšpiračné teórie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Vieš, Stanko, keby to nebolo tak smutné, tak by som sa Ťa spýtala, či si ozaj myslíš, že ich zostrelili ? A aby to bolo štýlové, tak rovno kaťušou z druhej svetovej vojny!
Stanko, asi treba nechať tie konšpiračné teórie.
Peti, OK, tak otázka na telo- napr. ty si tiež myslíš že autonehoda Dubčeka bola normálna autonehoda, ako sa to oficialne aj uzavrelo???Som velmi zvedavý na tvoj názor a vieš tej konšpirácie je veľa všade okolo nás a najma ked sa jedná o politiku...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, úplnou náhodou havarovalo lietadlo so stovkou ľudí z TOP elity Poľska,neviem, ale to sa mi zdá ako dosť nepravdepodobné,ale nechajme to tak...
Kedy naposledy zahynula stovka "elitnych" ludi? A kolko odvtedy padlo lietadiel s "obycajnymi" ludmi... ? Preco by raz nemohli mat smolu aj ti "elitni" ludia... Keby islo o bezne lietadlo, o tyzden si nikto nespomenie, a vsak o tejto udalosti sa budu ucit este nase vnucata na dejepise...

Kedysi, ak vies, padlo lietadlo Manchesteru United so vsetkymi hracmi na palube.. myslim nikto neprezil... a nemyslim ze ich Liverpool dal zostrelit...

Koncim
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, OK, tak otázka na telo- napr. ty si tiež myslíš že autonehoda Dubčeka bola normálna autonehoda, ako sa to oficialne aj uzavrelo???Som velmi zvedavý na tvoj názor a vieš tej konšpirácie je veľa všade okolo nás a najma ked sa jedná o politiku...
Stanko, uveď mi jediný rozumný dôvod, čo by z toho Rusko malo? V čase,keď začali pracovať na normalizácii vzťahov. Jedine medzinárodnú galibu. A už ani nechcem špekulovať, ako by to asi vykonali, aby o tom nezanechali žiadne stopy?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Stanko, uveď mi jediný rozumný dôvod, čo by z toho Rusko malo? V čase,keď začali pracovať na normalizácii vzťahov. Jedine medzinárodnú galibu. A už ani nechcem špekulovať, ako by to asi vykonali, aby o tom nezanechali žiadne stopy?
Ale však peti, OK-ja netvrdím,že to tak bolo, ale fakt sa mi to zdá celé nejaké podozrivé-však keď ide prezident a s ním kopu doležitých ľudí, tak to musí byť iná opatrnosť a nie že 4 krát pristávam a podobne-takže ok, možno sa fakt mýlim,ale moj názor,ktorý je vo mne je taký aký je, že im mohol niekto pomocť...
Inak vidíš čo sa deje v rusku-troška píšeš proti kremľu a hned si zastrelená(Politkovská a pod), chceš niekoho odstaviť od válova a skončíš v base na sibíri( Chodorkovskij),takže neviem všetci píšu ako je čína strašne nedemokratická,ako sa tam utláčajú ľudia a pod. ,ale že by boli rusi lepší - no neviem teda...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať