Zavrieť

Porady

Poľská tragédia...

To čo sa dnes ráno stalo je hrozná tragédia...

Je veľmi smutné, že zo sveta odišiel práve tento človek, človek ktorý si tvrdo stál za svojím, hájil dobro, nenchal sa manipulovať peniazmi, všetko čo na tomto poste spravil, spravil pre dobro Poľského národa, bolo mu blízke to zázračné slovo "ľudskosť".. Poľsko už lepšieho prezidenta mať nebude. Bol to veľký človek, Pán Prezident s veľkým "P"...A zomrel pri príležitosti kedy si išiel za celý Poľský národ uctiť pamiatku zosnulých....Je mi to veľmi ľúto, teraz ho už treba brať nie ako politika ale ako jedného z nás...Odpočívajte v pokoji Pán Kaczynski....Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a celému Poľskému národu...

Čo si o tom myslíte Vy??? O nezodpovednosti toho pilota?? Zlyhal ľudský faktor a zvlášť u takéhoto človeka - profesionála od ktorého to je podľa môjho strašná nezodpovednosť, alebo dokázanie si, že to zvládne...

???
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Zakladnou vlastnostou vojaka, ktou u neho pocas celeho vycviku rozvijaju je - absencia vlastneho usudku - jednoducho za ziadnu cenu nerozmyslat. Inak by bol vojak nepouzitelny v boji. Ako inak by mohol napr. sovietsky pilot stihacky 1. septembra 1983 zostrelit ci Boeing 747 s 269 cestujucimi na palube z uplne bezporostrednej blizkosti (videl tym ludom do tvare) - len preto, ze narusilo hranicu sovietskeho vzdusneho priestoru bez povolenia?

Ako by si mohol ist napriklad zabijat do Iraku pre (navyse diskutabilne a neiste) ropne vyhladky svojej krajiny, (ci dokonca spriatelenej krajiny) ak by si nemal totalne vymyty mozog?
Miso, máš pravdu, neviem síce či majú všetci vojaci vymletý mozog(i keď podľa mojích skúseností vačšina áno),ale vojak nemože mať vlastný úsudok-vojak je na to,aby počúval rozkazy a plnil ich- vojak, NEMOŽE NESPLNIŤ rozkaz nadriadeného,ani v prípade že by to ohrozilo životy a majetok ľudí-vtedy si može maximálne vypýtať ten rozkaz písomne,ale rozkaz splniť musí...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rastik000 Pozri príspevok
Tak Vám tu prikladám jeden link, je to akási moja úvaha o tom čo sa v skutočnosti mohlo na palube lietadla stať, či stojí v pozadí...Myslím, že okolo celej tragédie je veľmi veľa nezodpovedaných otázok...Tak tu je ten link
http://skutocnostiauvahy.blogy.atlas...edii/ine/67847
No Rastik, precital som si (skor iba tak preletel som si) ten tvoj blog. Ja sa nebranim uvaham o roznych politickych vrazdach, viem, ze sa to v praxi obcas deje. Ale v tomto pripade je to naozaj poriadne pritahnute za vlasy.

1. Ak by to skutocne niekto planoval a chcel to naraficit tak, ako si pisal, tak by to nemohol zacat snad planovat den vopred, ale tyzdne, alebo mesiace vopred. Kolko dni (alebo hodin) vopred by si takyto planovac mohol byt isty, ze na tom letisku naozaj bude v to konkretne rano hmla? Myslis, ze uz dva mesiace vopred to bolo jasne?

2. Co na tom meni skutocnost, ze sa snad este nepodarilo identifikovat pilota? Nie je jedno, kto to riadil? Chces snad naznacit, ze v Polsku nasli pilota, ktory by biol ochotny polozit zivot za zavrazdenie prezidenta v style moslimskych atentatnikov?

Do tej Katyne neleteli po prvy raz, boli tam aj minuly rok, ak by nebola hlma alebo ak by Poliakom tak vysostne nezalezalo na ziveni "ruskej karty" pred volicmi, nic by sa neudialo.

Touto katastrofou nikto nic neziskal. Ani Rusi, ani Tusk. Vobec nie je jasne, ci sa teraz do prezidentdkeho kresla nedostane clovek, ktory mu bude este menej vyhovovat.
0 0
piestansky piestansky

piestansky je offline (nepripojený) piestansky

Stanislav 1975,
neviem, čo touto provokáciou chceš dosiahnuť.Neviem. Buď si provokatér od malička, alebo tu chceš rozprúdiť debatu o UFO.Alebo si robíš srandičky, ale z takejto udalosti sa ani zo srandy nerobia srandičky.Alebo si frustrovaný modrák.A chceš provokovať.
Inak nesúhlasím, aby takáto téma bola vôbec otvorená na stránkach Porady.Prosím o zrušenie témy. Ja, čo nemám ani právo hlasovať, napr. neužitočné, lebo nemám akýchsi posratých 10 bodov.A nemám tu ani spriaznené duše, ktoré by mi ich pridelili. A vlastne o ne ani nestojím, o 10 bodov.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
No Rastik, precital som si (skor iba tak preletel som si) ten tvoj blog. Ja sa nebranim uvaham o roznych politickych vrazdach, viem, ze sa to v praxi obcas deje. Ale v tomto pripade je to naozaj poriadne pritahnute za vlasy.

1. Ak by to skutocne niekto planoval a chcel to naraficit tak, ako si pisal, tak by to nemohol zacat snad planovat den vopred, ale tyzdne, alebo mesiace vopred. Kolko dni (alebo hodin) vopred by si takyto planovac mohol byt isty, ze na tom letisku naozaj bude v to konkretne rano hmla? Myslis, ze uz dva mesiace vopred to bolo jasne?

2. Co na tom meni skutocnost, ze sa snad este nepodarilo identifikovat pilota? Nie je jedno, kto to riadil? Chces snad naznacit, ze v Polsku nasli pilota, ktory by biol ochotny polozit zivot za zavrazdenie prezidenta v style moslimskych atentatnikov?

Do tej Katyne neleteli po prvy raz, boli tam aj minuly rok, ak by nebola hlma alebo ak by Poliakom tak vysostne nezalezalo na ziveni "ruskej karty" pred volicmi, nic by sa neudialo.

Touto katastrofou nikto nic neziskal. Ani Rusi, ani Tusk. Vobec nie je jasne, ci sa teraz do prezidentdkeho kresla nedostane clovek, ktory mu bude este menej vyhovovat.
Miso, ja ťa poznám ako múdreho a rozhľadeného človeka,ale teraz som prekvepený tvojou naivitiou- my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu čo sa naozaj stalo, a najma keď pán Putin je predsedom vyšetrovacej komisie-to už zrovna Bin Ládin može byť šefom amnesty international...
A čo sa týka Dubčeka a tých pásov-ty by si si zapol v bavoráku vzadu pásy? Lebo ja aj keď si dávam pásy pravidelne ale vzadu neviem či by som si ich zapol- Dubček bol zlikvidovaný cielene, však to je verejným tajomstvom-bol to jediný človek na Svk, ktorý mohol prekaziť plány Havlovi a spol., ten človek narobil pre slovenský národ toľko zla ,že až a Dubčeka sa báli, bol jediný inteligentný,múdry politik na slovensku...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

piestansky Pozri príspevok
Stanislav 1975,
neviem, čo touto provokáciou chceš dosiahnuť.Neviem. Buď si provokatér od malička, alebo tu chceš rozprúdiť debatu o UFO.Alebo si robíš srandičky, ale z takejto udalosti sa ani zo srandy nerobia srandičky.Alebo si frustrovaný modrák.A chceš provokovať.
Inak nesúhlasím, aby takáto téma bola vôbec otvorená na stránkach Porady.Prosím o zrušenie témy. Ja, čo nemám ani právo hlasovať, napr. neužitočné, lebo nemám akýchsi posratých 10 bodov.A nemám tu ani spriaznené duše, ktoré by mi ich pridelili. A vlastne o ne ani nestojím, o 10 bodov.
Aj keď píšeš proti mne, určite ti nedám neužitočné, mimochodom ja som ten posledný ktorý by si z takýchto vecí robil srandu, a to najma preto, že aj keď som vtedy ešte nebol na svete ,ale zomrel mi pri podobnom nešťastí v bratisleve moj pradedo...-ok, a ty ako vieš na 100% tvrdiť že to bola neškodná nešťastná náhoda- ty veríš všetkým tým novinám správam a pod.? Spravodajstvo už dávno nieje objektívné...
Dvojičky v USA detto- tolko rozporov čo je tam..., radšej to nechajme tak...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aj keď píšeš proti mne, určite ti nedám neužitočné, mimochodom ja som ten posledný ktorý by si z takýchto vecí robil srandu, a to najma preto, že aj keď som vtedy ešte nebol na svete ,ale zomrel mi pri podobnom nešťastí v bratisleve moj pradedo...-ok, a ty ako vieš na 100% tvrdiť že to bola neškodná nešťastná náhoda- ty veríš všetkým tým novinám správam a pod.? Spravodajstvo už dávno nieje objektívné...
Dvojičky v USA detto- tolko rozporov čo je tam..., radšej to nechajme tak...
Pieštansky, ty fakt veríš tým rozprávkam o zbraniach v Iraku a pod.? Takže mediálne vymývanie mozgov zabralo- to je vidieť...-to isté može byť aj v tejto polskej tragédii-my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Miso, ja ťa poznám ako múdreho a rozhľadeného človeka,ale teraz som prekvepený tvojou naivitiou- my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu čo sa naozaj stalo, a najma keď pán Putin je predsedom vyšetrovacej komisie-to už zrovna Bin Ládin može byť šefom amnesty international...
Ja netvrdim, ze verejnost sa vzdy dozvie pravdu. Ak si si vsimol, tak napriklad v pripade utoku na "dvojicky" v NY 11 septembra sa priklanam k nazoru, ze bol pripraveny istymi vplyvnymi kruhmi z USA.

No kazdy pripad treba posudzovat individualne, podla vsetkeho, co mas ako informacie k dispozicii. Velmi dolezite ja posudit aj to, ake informacie nemas k dispozicii a preco asi - samozrejme. Na zdokonalenie v odhalovani skryteho je uzsne precitat knihu Jidiše Kop (židoska hlava), ktoru napisal jeden rabin a ktora odhaluje sposob mentalnych postupov Zidov - predovsetkym sposob odhalovania "skryteho". Da sa z toho dost naucit a clovek, ktory to ovlada naozaj sa moze dostat blizko poznania aj za podmienky neuplnych informacii.

To som sa uz zakecal - ale skratka - kazdy takyto pripad "nehody" treba posudzovat individualne. Pri zvazeni vsetkeho, co viem, mi jednoznacne vychadza, ze za tym netreba hladat nijake konspiracie.

A to, ze je Putin sef vysetrovacej komisie - myslim, ze je to preto, lebo ruska strana sa naozaj uprimne a pragmaticky rozhodla skor pre zmierenie s Poliakmi, ako pre nevrazivot. Menovanie Putina na celo komisie ma podla mna vyjadrit, aku vaznost Rusi vysetrovaniu prikladaju. Apropos - ved to nevysetruju sami, ale spolu s Poliakmi a zaznamy z ciernych skriniek su vzdy jednoznacne. Cierne skrinky sa nasli, myslim, ze uz dnes je vsetkym vysetrovatelom (aj tym polskym) uz celkom jasne, ako sa to stalo.

Ina vec je, ci sa to celkom zverejni, pretoze obvinit zosnuleho polskeho prezidenta zo zavinenia nestastia takehoto rozmeru - to by asi bola z diplomatickeho hladiska silna kava. Ak by som ja bol na mieste kompetentnych, tiez by som iste nepresadzoval plnu informovanost smerom k verejnosti.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Ja netvrdim, ze verejnost sa vzdy dozvie pravdu. Ak si si vsimol, tak napriklad v pripade utoku na "dvojicky" v NY 11 septembra sa priklanam k nazoru, ze bol pripraveny istymi vplyvnymi kruhmi z USA.

No kazdy pripad treba posudzovat individualne, podla vsetkeho, co mas ako informacie k dispozicii. Velmi dolezite ja posudit aj to, ake informacie nemas k dispozicii a preco asi - samozrejme. Na zdokonalenie v odhalovani skryteho je uzsne precitat knihu Jidiše Kop (židoska hlava), ktoru napisal jeden rabin a ktora odhaluje sposob mentalnych postupov Zidov - predovsetkym sposob odhalovania "skryteho". Da sa z toho dost naucit a clovek, ktory to ovlada naozaj sa moze dostat blizko poznania aj za podmienky neuplnych informacii.

To som sa uz zakecal - ale skratka - kazdy takyto pripad "nehody" treba posudzovat individualne. Pri zvazeni vsetkeho, co viem, mi jednoznacne vychadza, ze za tym netreba hladat nijake konspiracie.

A to, ze je Putin sef vysetrovacej komisie - myslim, ze je to preto, lebo ruska strana sa naozaj uprimne a pragmaticky rozhodla skor pre zmierenie s Poliakmi, ako pre nevrazivot. Menovanie Putina na celo komisie ma podla mna vyjadrit, aku vaznost Rusi vysetrovaniu prikladaju. Apropos - ved to nevysetruju sami, ale spolu s Poliakmi a zaznamy z ciernych skriniek su vzdy jednoznacne. Cierne skrinky sa nasli, myslim, ze uz dnes je vsetkym vysetrovatelom (aj tym polskym) uz celkom jasne, ako sa to stalo.

Ina vec je, ci sa to celkom zverejni, pretoze obvinit zosnuleho polskeho prezidenta zo zavinenia nestastia takehoto rozmeru - to by asi bola z diplomatickeho hladiska silna kava. Ak by som ja bol na mieste kompetentnych, tiez by som iste nepresadzoval plnu informovanost smerom k verejnosti.
Ok Misko, nechcem sa hádat s tebou a rešpektujem tvoj názor,ale fakt ma prekvapuje ako pevne veríš pánovi Putinovi a spol.-všetci nadávajú na H.Cháveza aký je to nedemokrat a pod., ale ja medzi ním a Putinom nevidím rozdiel- si uvedom, že Rusko je krajina kde sa zabíjajú nepohodlní novinári, odstraňujú príp. protivníci( Chodorkovskij, Litvinenko a pod.),takže ja Putinovi neverím absolútne nič, mimochodom asi sa aspoň zhodneme na tom,že ruský prezident Medvedev je nič, to je len Putinom dosadený človek-to hádam uznáš...
A dobré vzťahy? V dnešnej dobe? To sa už nenosí...-mimochodom, ako úprimne ľutujú rusi august 68 v československu?-ok nechajme to tak-rešpektujem tvoj názor ale nemožeš len tak verit niekomu tak neobmedzene...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ok Misko, nechcem sa hádat s tebou a rešpektujem tvoj názor,ale fakt ma prekvapuje ako pevne veríš pánovi Putinovi a spol.-všetci nadávajú na H.Cháveza aký je to nedemokrat a pod., ale ja medzi ním a Putinom nevidím rozdiel- si uvedom, že Rusko je krajina kde sa zabíjajú nepohodlní novinári, odstraňujú príp. protivníci( Chodorkovskij, Litvinenko a pod.),takže ja Putinovi neverím absolútne nič, mimochodom asi sa aspoň zhodneme na tom,že ruský prezident Medvedev je nič, to je len Putinom dosadený človek-to hádam uznáš...
A dobré vzťahy? V dnešnej dobe? To sa už nenosí...-mimochodom, ako úprimne ľutujú rusi august 68 v československu?-ok nechajme to tak-rešpektujem tvoj názor ale nemožeš len tak verit niekomu tak neobmedzene...
Neverim neobmedzene. Chces vediet moj nazor na Putina vyjadreny jednou vetou? Putin vladne s maximalnou mierou demokracie, slobody a ferovosti, ktora je vobec pripustna pre taku krajinu, akou je Rusko dnes. Treba si uvedomit, ze Rusko nie je Dansko alebo Svajciarsko, tak isto ako riadit kamion nie je take lahke ako riadit Fabiu.

Netvrdim, ze sa Putin nesnazi potierat protivnikov aj nasilne. No v kazdej detaktivke sa pytame na motiv vrazdy nasledujucim sposobom: Komu vrazda prospela a stalo mu to za to?

Rusom to myslim neprinieslo absolutne nic ak aj hypoteticky nieco ano, urcite by im to nestalo za to, to je moz nazor.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Miso, ja ťa poznám ako múdreho a rozhľadeného človeka,ale teraz som prekvepený tvojou naivitiou- my sme malý páni na to,aby sme sa dozvedeli pravdu čo sa naozaj stalo, a najma keď pán Putin je predsedom vyšetrovacej komisie-to už zrovna Bin Ládin može byť šefom amnesty international...
A čo sa týka Dubčeka a tých pásov-ty by si si zapol v bavoráku vzadu pásy? Lebo ja aj keď si dávam pásy pravidelne ale vzadu neviem či by som si ich zapol- Dubček bol zlikvidovaný cielene, však to je verejným tajomstvom-bol to jediný človek na Svk, ktorý mohol prekaziť plány Havlovi a spol., ten človek narobil pre slovenský národ toľko zla ,že až a Dubčeka sa báli, bol jediný inteligentný,múdry politik na slovensku...
Stanislav, este k tomu Dubcekovi. Dubcek zahynul v case, ked uz mali s Havlom "kompetencie" davno rozdelene, ten rozhodujuci boj sa odohral davno pred tym. Navyse ako sa ukazalo, tych ludi, ktori ohrozovali Havla bolo vela, aj tak ho nakoniec najviac ohrozil Meciar, ktory mu odrezal polovicu kralovstva. To by musel likvidovat kazdeho druheho na Slovensku, aby mal istotu.

Navyse - taketo nehody sa daju tazko planovat, nie sme v arabskom svete, kde najdes sofera samovraha. Tiez mohol prist o zivot sofer a Dubcek mohol prezit (ved vela nechybalo, Dubcek v podstate prezil).

To je tak tazke uverit, ze to bola nehoda? Este si nemal tu cest stretnut na ceste vodicov vladnych limuzin? Nezazil si, aki su neskutocne zli soferi? Nie su svojim umenim vyrazne nad tymi pubertakmi, ktori si po prvy raz v zivote kupia stare BMW.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Podľa mňa ich zostrelili Rusi...
Stano myslis si, ze ruska armada by ich v tej hustej hmle dokazala trafit?

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A čo sa týka Dubčeka a tých pásov-ty by si si zapol v bavoráku vzadu pásy?
Ja si zapinam pasy aj v autobuse, ak tam su namontovane. Dokonca som sem raz pisal, ze je hanebne, ze vozne na zeleznici nie su vybavene bezp. pasmi. Ina vec je, ci by som ako politik neprepadol tomu, comu sa evidentne ani Dubcek neubranil: "Ja s imunitou si mam zapinat pas? Nech sa priputava pospolity lud v Skodovkach".
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
No...chlapci..nestačím sa čudovať nad Vašimi vedomosťami z dejín,lebo ja som na dejiny a politiku totálne "mimo"... ale aj tak si myslím,že pravdu vie len ten Pán nad nami na nebesiach, ktorí bol určite v bezprostrednej blízkosti zosnulých pri sobotňajšom nešťastí...keď je tu otvorená táto téma, tak chcem len vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým obetí a večné odpočinutie zosnulým...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Lenka1979 Pozri príspevok
No...chlapci..nestačím sa čudovať nad Vašimi vedomosťami z dejín,lebo ja som na dejiny a politiku totálne "mimo"... ale aj tak si myslím,že pravdu vie len ten Pán nad nami na nebesiach, ktorí bol určite v bezprostrednej blízkosti zosnulých pri sobotňajšom nešťastí...keď je tu otvorená táto téma, tak chcem len vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým obetí a večné odpočinutie zosnulým...
Ano, presne tak. Ja som casto dokonca rad, ze sa nedozviem vsetko...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Človek mohol po tomto nešťastí očakávať všeliaké kombinácie prečo a začo. Ale musíme si uvedomiť koľko sebazaprenia museli Rusi mať keď verejne priznali čo sa v Katyni stalo. Začal to Gorbačov v 1989, pokračoval Jelcin, keď odovzdal Poliakom 1 mil. strán dokumentov z celkových 4 mil. Museli počítať s odsúdením aj určitou hanbou. Včera som pozerala Vremja, Putin hovoril, že vôbec v týchto dokumentoch neexistuje dôvod prečo boli postrieľaní. Prečo neboli odsunutí na Sibír ako ostatní, ale zrejme sa to už nikto nedozvie.
Na druhej strane dcéra niekde čítala, že poľský prezident bol známy tým, že nútil svojich pilotov na riskantné manévre, pod hrozbou vyhadzovu.
Túto spomienku na obete organizovali Rusi v stredu, prítomný bol poľský priemiér, ale prezident sa odmietol zúčastniť, práve zato že to organizovali Rusi, to som tiež počula vo včerajšom Vremja.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lavanda Pozri príspevok
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...
Nechcem, aby to vyznelo cynicky, pretoze to co sa stalo je v kazdom pripade velka tragedia, ale dnes sa naplno ukazala skutocna moc a dolezitost ludi na veducich postoch, v krajine, akou je napr. Polsko.

Polsky Zloty, namiesto toho, aby prudko padol dokonca mierne posilnil. Reagoval vraj logicky na prislub pozicky Grecku spolu s Eurom. Teda absolutne ziaden vplyv tejto nehody.

Pohyb kurzu ordaza nalady investorov, teda ludi, ktorym ide o realny pohyb (realne rizika ci naopak prilezitosti) v hospodarstve a ekonomike konkretnych krajin a ktori mozne pohyby ci trendy vedia dobre predvidat. Cize investori si tuto nehodu ani len nevsimli, to v podstate hovori, ze je dost jedno, kto je v takychto krajinach prezident, sef parlamentu, ci velitel armady.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Odbočím od Vašich diskusií páni neviem sa do nich zapojiť, nemám k tomu "prezentovateľný" názor. V jednoduchom preklade - nerozumiem týmto politickým veciam tak ako vy, resp. nemusím predsa všetko vedieť

Chcela som poukázať na spolupatričnosť Poliakov - nakoľko spolupracujem s nimi a často vyhľadávam potrebné info na ich stránkach - veľmi ma prekvapilo, že som našla dnes zopár stránok a e-shopy, ktoré mali na úvodnej stránke čiernu stužku, ba dokonca mali vyhodenú hudbu z úvodu a pestré farby z aktuálnej ponuky ztlmili na šedo-čierne.
To ma dostalo. Fakt.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aankaa Pozri príspevok
Odbočím od Vašich diskusií páni neviem sa do nich zapojiť, nemám k tomu "prezentovateľný" názor. V jednoduchom preklade - nerozumiem týmto politickým veciam tak ako vy, resp. nemusím predsa všetko vedieť

Chcela som poukázať na spolupatričnosť Poliakov - nakoľko spolupracujem s nimi a často vyhľadávam potrebné info na ich stránkach - veľmi ma prekvapilo, že som našla dnes zopár stránok a e-shopy, ktoré mali na úvodnej stránke čiernu stužku, ba dokonca mali vyhodenú hudbu z úvodu a pestré farby z aktuálnej ponuky ztlmili na šedo-čierne.
To ma dostalo. Fakt.
No otazka je, nakolko su to uprimne city a nakolko snaha ziskat sympatie zakaznikov. Marketing taketo nieco pozna, a vobec sa za to nehanbi. Napr. Sergio Zyman v jednej svojej knihe pise, ze ked robil sefa marketingu v Coca Cole, nechali si spravit niekolko odbornych studii, ktor sledovali cely sposob myslenia Anglicanov, po smrti lady Diany. Analyzovali, preco ich jej smrt tak silno zasiahla, ako to ovplyvnilo ich emocie a pod. Vobec sa netajil tym, ze platili za tieto prieskumy preto aby mohli ucinnejsie posobit na Britov v reklmame. Doslova napisal, ze aj ked vysledkom tohto usilia sice nebola prvoplanova reklama s textom "Utopte svoj zial v Coca Cole" velmi to ovplyvnilo smerovanie marketingu Coca Coly v tejto krajine.

Ale suhlasim s tym, ze ak je to uprimne, je to sympaticke a som tiez rad, ze aj my sme sa rozhodli tiez vyhlasit statny smutok na nedelu. Urcite sa to od susedov aj ocakavalo.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Začínam nadobúdať presvedčenie, že na našej milej Porade sú odborníci par excelance. Najvyšší čas odvolať 800 odborníkov z vyšetrovacej komisie nešťastia, vyslať troch poraďákov a vsjo v parjadke. Ach jaj.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
Začínam nadobúdať presvedčenie, že na našej milej Porade sú odborníci par excelance. Najvyšší čas odvolať 800 odborníkov z vyšetrovacej komisie nešťastia, vyslať troch poraďákov a vsjo v parjadke. Ach jaj.
Dani, aký može byť výsledok vyšetrovania komisie vedenej pánom Putinom, ja to už viem...-chyba pilota...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Začína sa to zamotávať- najskor to boli 3pokusy o pristátie a zrazu je len jeden..., takže nejako sa to zamotáva, nakoniec nebudem daleko od pravdy...

http://www.sme.sk/c/5328871/piloti-t...i-aj-rusi.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať