Zavrieť

Porady

postúpenie pohľadávky-komplikované

mám veľmi komlikované postúpenie pohľadávky, celý týždeň si s tým neviem moc rady...preto píšem do PORADY... :-))) to sa mi rímuje čo:-)))

No naša firma Amá pohľadávku voči firme B napr. za 11900.- sk

Túto pohľadávku sme postúpili firme C / postupník/ za 11800,-

Firma Cnám ju však neuhradí v peniazoch ale poskynte nám reklamný priestor za /11.800.-, tento reklamný priestor však my nevyužijeme, ale využije ho firma D , ktorá nám[firme A] to zaplatí.



Môže sa to urobiť takto? :

1/ pohľadávka A voči B 311/602,343 = 11.900,-

2/spísaná zmluva o postúpení pohľadávky A - C/postupník/ = 11.800,- 546/311

3/potom A postúpi pohľ. Voči C na D.........účtovanie?

4/ firma D zaplatí nám A

[hore] 11.800,- 221/315

5/ náš výnos 315/646


11.800,-




poznámka: firma C a D si urobia zápočet C: 311/602,343 = 11.800,-


D: 518,343/321 = 11.800.-

Ja viem je to domotané ale snáď mi niekto pomôže.

Vopred véééééééééľmi ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    porfin
    No naša firma Amá pohľadávku voči firme B napr. za 11900.- sk
    Túto pohľadávku sme postúpili firme C / postupník/ za 11800,-
    Firma Cnám ju však neuhradí v peniazoch ale poskynte nám reklamný priestor za /11.800.-, tento reklamný priestor však my nevyužijeme, ale využije ho firma D , ktorá nám[firme A] to zaplatí.

    Môže sa to urobiť takto? :

    1/ pohľadávka A voči B 311/602,343 = 11.900,- (predpokladám, že toto už bolo zaúčtované predtým, nakoľko pohľadávka už je na svete a nevzniká teraz)
    2/spísaná zmluva o postúpení pohľadávky A - C/postupník/ = 11.800,- 546/311, a 315/646
    3/ 311/602 firma C musí účtovať o poskytnutí služby, t.j. vznikne nová pohľadávka C voči A. Túto pohľadávku možno započítať. Fo firme A vznikne záväzok účtovaný napr. 518/321 a následne dôjde k zápočtu t.j. 321/315 uvádzam účtovanie vo firme A.
    4/ firme D by firma A mala rovnako účtovať, t.j. 311/602 (obstaranie reklamného priestoru) a za to príjmete spomínanú úhradu.
    Neviem, či som obsiahla všetko, hádam áno. Abstrahujem v tejto problematike od DPH, ako aj od rozvíjania povinnosti vyplývajúcej z platného živnostenského oprávnenia subjektov zapojených do transakcie.

    postúpenie pohľadávky-komplikované

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.