Zavrieť

Porady

súbeh DoVP a DoPČ

Prajem pekný den "poraďací".
Prosím Vás o radu.
U 1. zamestnávateľa mám HPP aj podpísané vyhlásenie.
U 2.zametnávateľa som 1.1.2010 podpísala dohodu o pracovnej činnosti uzavretú na celý rok 2010. Nemám podpísané vyhlásenie.
V mesiaci marec 2010 som uzavrela o 2. zametnávateľa DoVP - nemám podpísané vyhlásenie. Z DoPČ mi vznikne zrážková daň a z DoVP preddavková daň. Je mzdová účtovníčka povinná zrátať tieto príjmy spolu a odviesť len preddavkovú daň? ale by mi to mala uviesť oddelene - preddavková daň, zrážková daň.
Za skorú odpoveď srdečne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    U 2. zamestnávateľa zdaňujeme úhrnom
    pozri :
    http://www.porada.sk/1288814-post5.html
    Ďakujem za radu.

    Mzd.účtovníčka mi zrazila z dohody o VP nad 300 € preddavkovú daň a z dohody o PČ nad 60 € zrážkovú daň. Všetko zvlášť, s tým že to má prekonzultované s daňovým správcom. Tak som vzala výplatnú pásku a išla
    sa opýtať na daňový úrad čo s tým. Potvrdili správnosť nakoľko sú to
    dohody a nie je podpísané vyhlásenie, s tým, že si mám podať daňové priznanie ak si budem chcieť zrážkovú daň oddaniť. Nechcem oddaňovať nič, len nechcem aby po rokoch ma prenasledoval daňový úrad.
    ČO mám s tým robiť???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.