Zavrieť

Porady

DPH vypocet, registracia, pomoc

Dobry den,
som uz absolutne zmatena z citania, sand mi niekto pomoze.

1. Chcem kupovat tovar z tretich krajin, musim sa povinne registrovat a ziadat IC DPH alebo az od nejakej hranice.

2. Asi tomu zle chapem, ale je mozne ze by som mohla mat ako platca DPH nevyhodu? Priklad,kupujem tovar z tretej krajiny(clom sa nezaoberam)
Kupim tovar za :100€
Zaplatim dph(dph na vstupe): 19€
Predam tovar za 260€
Z toho je DPH(dph na vystupe): 49,4€

Vysledna DPH ktoru platim bude : 49,4€-19€= 30,4€ ??


Keby som nebola platcom DPH odvadzala by som len tych 19€ a to by predsa bolo vyhodnejsie,chapem spravne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sabrosa je offline (nepripojený) sabrosa

    sabrosa
    Cize ak budem predavat tento tovar uz konecnemu spotrebitelovi co budu v 95-100% sukromne osoby, je pre mna absolutne nevyhodne sa registrovat za platitela pokial nedosiahnem hranicu, chapem spravne?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pokiaľ nemieniš kupovať drahý DHM tak to nevýhodné pre Teba bude, keďže budeš navyše odvádzať DPH z Tvojej marže. Či to bude ale nevýhodné absolútne to neviem.

    sabrosa je offline (nepripojený) sabrosa

    sabrosa
    A este by ma zaujimalo - registracia na DPH ked nakupujem tovar z ČS povinna je, alebo az od hranice ?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    sabrosa Pozri príspevok
    A este by ma zaujimalo - registracia na DPH ked nakupujem tovar z ČS povinna je, alebo az od hranice ?

    Niekedy mám pocit že je jednoduchšie napísať otázku ako si aspoň otvoriť zákon, takže je to §7.1. Áno je povinná po prekročení hranice ktorú po prečítaní §7.1 zistíš.

    sabrosa je offline (nepripojený) sabrosa

    sabrosa
    To ,ze je povinna po prekroceni hranice je mi uplne jasne, ja som sa pytala na to ,ci som povinna sa registrovat uz len kvoli tomu ak chcem nakupovat tovar napr. z VB.

    DPH vypocet, registracia, pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.