Zavrieť

Porady

Stravné lístky - úrhrada zamestnancom

Dobrý deň,
mala by som k Vám prosbu. Na základe rozhodnutia účtovníčky má zamestnanec nárok na stravné lístky dopredu na daný mesiac. Ona však tvrdí, že majú dostať lístky na ďalší mesiac a úhrada bude to, že im ich strhnem v mzde za ďalší mesiac - to znamená zamestnávateľ im "požičia" lístky, kým ich o mesiac nezaplatia......
Ja si myslím, že keď dostanú lístky dopredu - na čo majú nárok, tak ich aj musia pri prebratí zaplatiť - nie až v mzde za ten mesiac , čo je o mesiac neskôr.
Prosím, súrne potrebujem odpoveĎ, lebo som s účtovníčkou na nože....
Veľmi pekne Ďakujem
Renata

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Áno napr. na začiatku marca dostanú na marec a v marcovej výplate im stiahneme 45% za lístok. veď čo môžme stratiť pokiaľ nie sú vyplatený za daný mesiac

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    My dávame na začiatku mesiaca a strhávame vo výplate. Veď ak náhodou počas toho mesiaca pôjdu preč tak sa v plnej výške zrazia zvyšné lístky na ktoré nemajú nárok.

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    My dávame na začiatku mesiaca a strhávame vo výplate. Veď ak náhodou počas toho mesiaca pôjdu preč tak sa v plnej výške zrazia zvyšné lístky na ktoré nemajú nárok.
    čiže vlastne vy im dáte lístky ale zaplatia ich až o mesiac???

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    U nás vo firme to bolo tiež tak, 1. sme dostali lístky na daný mesiac podľa počtu pracovných dní a vo výplate nám to strhli. Prvý krát sme vlastne za ne zaplatili nasledujúci mesiac. Lebo keď nastúpite do práce, prvá výplata je až ďalší mesiac a nám lístky strhávali vo výplate, neplatili sme ich zvlášť.

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Áno napr. na začiatku marca dostanú na marec a v marcovej výplate im stiahneme 45% za lístok. veď čo môžme stratiť pokiaľ nie sú vyplatený za daný mesiac
    Ja som si myslela, že to je ako keby zakúpenie lístkov - keď dostaneš lístky na stravu, dostaneš plný počet ale pri preberaní lístkov ich musíš zaplatiť . Je na tebe, kedy si ich orazíš (alebo minieš). Čiže zamestnávateľ lístky dá ale peniaze dostane až o mesiac - ako pri faktúre - dph odvedie aj keď ju nemá ešte zaplatenú. Ja len či je to v poriadku, lebo pre zamestnávateľa je to nevýhodnejšie - niečo dá ale dostane až o mesiac.... a či je to v súlade so zákonom.....
    Možno je to hlúpa otázka kvôli 9 zamestnancom - veď to nie je tak veľa peňazí ale či je to "kóšer"....
    Veľmi pekne ďakujem a ospravedlňujem sa za "pitvanie"
    Renata

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    neviem aké lístky kupujete, ale čo kupujeme my tak tam nie je dph, len v manipulačnom popl. To si uplatní zamestnávateľ a ak zráža zamestnancom tak tiež bez dph. Čiže čo sa toho týka -dph tak ja si myslím že je to jedno kedy tie peniaze od zamestnancov dostane či hneď v ten deň, alebo nesledujúci mesiac. A vlastne podľa mňa už je to na zamestnávateľovi, kedy zamestnancom stiahne peniaze. ak sa dohodne zo zamestnancami že pri preberaní, tak to by nemal byť problém, ale určite len 45% z ceny lístka a hlavne tá dohoda by mala byť písomná.

    Stravné lístky - úrhrada zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.