Zavrieť

Porady

Uplatnenie DPH na prelome rokov

Prosim, poradte mi...som zufala...presla som snad celu poradu a bud som taka nechapava alebo uz neviem

Klient, platca DPH, JU - uctujem v SW Alfa

Fa za tele:
datum vyhotov. 26.12.2009
datum dodania sluzby: 26.12.2009
splatnosť: 9.1.2010


Predchadzajuci uctovnik mu tuto fakturu zauctoval do roku 2009 a teda aj do IV.Q, kde si odpocital DPH...Na konci roka 2009 mu figurovala v zavazkoch. Klient ju uhradil az 18.1. v hotovosti. Neviem ako to mam zauctovat s DPH,kedze si ju uz vlastne odpocital v roku 2009 :-((( nemozem sa dalej pohnut....

Rovnako to bolo aj v pripade pohladavky vystavenej v decembri 2009 voci jeho odberatelovi, ktory mal splatnost OF 2. 1. v tomto roku. Tiez DPH vo IV. Q odviedol statu ale k 31.12.09 je pohladavka evidovana ako neuhradena...

Prosim, pomozte mi s tym :-(

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Z hľadiska Dph je to v poriadku.
    Pri Dph (vstup, výstup) nie je dôležité, či je zaplatené, alebo nie.
    Tam sa Dph odvádza a uplatňuje podľa zákona o Dph - podľa dátumu dodania.

    branuska je offline (nepripojený) branuska

    branuska
    Dakujem :-) Cize ked teraz zauctujem vydaj cez PD ( uhrada faktury 18.1.10), tak odskrtnem policko Zapis do evidencia DPH v Alfe?

    branuska je offline (nepripojený) branuska

    branuska
    Dakujem...len ja som uctovnictvo prebrala od ineho uctovnika, ked si prepisujem zavazky do knihy Zavazkov, nahodim zavazok do uctovnictva v tomto roku, ukaze mi datum zdanitelneho plnenia 26.12. 09....cize to uz bolo...a program sa ma spyta, ci zapisat do evidenicie...ja teda musim dat nie, pretoze pokial dam ano, bude to uplatnene aj v tomto roku aj v minulom, co je nespravne...uvazujem dobre??? fakt som z toho mimo :-( Potom to uz len uhradim cez F7 z PD bez zaskrnutia policka evidenicie dph...tak?

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    branuska Pozri príspevok
    Dakujem...len ja som uctovnictvo prebrala od ineho uctovnika, ked si prepisujem zavazky do knihy Zavazkov, nahodim zavazok do uctovnictva v tomto roku, ukaze mi datum zdanitelneho plnenia 26.12. 09....cize to uz bolo...a program sa ma spyta, ci zapisat do evidenicie...ja teda musim dat nie, pretoze pokial dam ano, bude to uplatnene aj v tomto roku aj v minulom, co je nespravne...uvazujem dobre??? fakt som z toho mimo :-( Potom to uz len uhradim cez F7 z PD bez zaskrnutia policka evidenicie dph...tak?
    Áno.

    Uplatnenie DPH na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.