Zavrieť

Porady

Dohadné položky

Na daň z nehnuteľností nám ešte ako firme v 04/10 neprišiel výmer.Mohla som si v 01/10 postupne po mesiacoch až pokiaľ mi nepríde výmer dať do nákladov dohadné položky? Ako to budem účtovať?

ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Alívia, neviem čo myslíš pod pojmom dohadné položky, tento pojem bol totiž k 1.1.2003 zrušený, išlo o účty 388 a 389, pokiaľ myslíš účty časového rozlíšenia nákladov a výnosov /účtovná skupina 38/ tak tá sa používa na účtovanie medzi dvomi účtovnými obdobiami a účtovným obdobím je účtovný rok, takže pokiaľ máš účtovný rok zhodný s kalendárnym tak by som počkal na výmer. Keď ale chceš silou mocou účtovať tak si zadefinuj vlastný účet napríklad 386 výdavky BO /bežného účtovného obdobia / a zaúčtuj dan 532/386. Ešte ma napadá, snáď by to šlo cez 323 krátkodobé rezervy.
    Naposledy upravil IvoM : 13.04.10 at 13:36

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Áno, môžeš.

    Pokiaľ nebudeš mať faktúru, budeš účtovať 53x / 323 (náklad / rezerva).

    Keď ti príde faktúra, zúčtuješ časť faktúry oproti 323, zvyšok dáš na 381 a potom budeš každý mesiac účtovať 53x / 381.

    Kontrola po zaúčtovaní fa:
    323 z tejto položky = 0

    Kontrola na konci roka:
    381 = 0
    53x = výške faktúry
    321 by mala byť zaplatená

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Alivia, máš duplicitu .... prečo zadávaš jednu otázku dvakrát? a navyše v rozmedzí asi 5 min?

    Alivia je offline (nepripojený) Alivia

    Alivia
    ďakujem veľmi pekne za príkladné a jasné odpovede.
    Duplicita preto, lebo mi nahlásilo, že je to nefunkčne zadaná otázka,..

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    IvoM Pozri príspevok
    Alívia, neviem čo myslíš pod pojmom dohadné položky, tento pojem bol totiž k 1.1.2003 zrušený, išlo o účty 388 a 389, pokiaľ myslíš účty časového rozlíšenia nákladov a výnosov /účtovná skupina 38/ tak tá sa používa na účtovanie medzi dvomi účtovnými obdobiami a účtovným obdobím je účtovný rok, takže pokiaľ máš účtovný rok zhodný s kalendárnym tak by som počkal na výmer. Keď ale chceš silou mocou účtovať tak si zadefinuj vlastný účet napríklad 386 výdavky BO /bežného účtovného obdobia / a zaúčtuj dan 532/386. Ešte ma napadá, snáď by to šlo cez 323 krátkodobé rezervy.
    Súhlasím. Ale aj my sledujeme mesačne náklady.
    V tomto prípade by som však použila účet 326, lebo suma by mala byť známa. (Účet 328 nemám v programe. )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.