Zavrieť

Porady

Nútená Dovolenka

Dobrý deň chcel by som sa spýtať,som zamestnaný cez agentúru a vo firme v ktorej robím momentálne nieje dostatok práce,tak mi dali dovolenku na 5 dní čiže jeden týždeň. Lenže som zamestnaný od 10 februára takže toľko dovolenky ani nemám.Zamestnanec agentúry mi povedal že môžem čerpať aj dopredu.Mňa by zaujímalo či je to možné a ako budem mať platenú dovolenku keď ja prekážka na strane zamestnávateľa?Niekde som počul že by som to mal mať zaplatené ako keby som bol v práci.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Dovolenka sa vždy platí rovnako, a to z priemeru. U teba to bude zrejme predpokladaný priemer na dovolenku. Dopredu sa tiež môže čerpať dovolenka, po dohode.

    bogarik68 je offline (nepripojený) bogarik68

    bogarik68
    Ak je prekážka na strane zamestnávateľa, tak je povinný platiť 100 % mzdy a nie je potrebné čerpať dovolenku, resp. 60 % zo mzdy, ak je dohodnuté v kolektívnej zmluve.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    bogarik68 Pozri príspevok
    Ak je prekážka na strane zamestnávateľa, tak je povinný platiť 100 % mzdy a nie je potrebné čerpať dovolenku, resp. 60 % zo mzdy, ak je dohodnuté v kolektívnej zmluve.
    To ano, ale kedze zamestnavatel moze nariadit cerpanie dovolenky (musi to urobit 14 dni vopred), tak pre zamestnavatela je vyhodnejsie nechat cerpat zamestnancov dovolenku .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.