Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz dph, registrácia

Ahojte,

Jeden môj klient dodal 25.03.2010 tovar do Česka s oslobodením od dane, obidvaja sú platci dph, nepovedal mi o tom, doniesol len faktúru a ja teraz na to čumím. Chcem sa len spýtať, že či je niekde v zákone (lebo to neviem nájsť), že musí podať registráciu pre dph (aj keď už je platiteľ dph), z dôvodu, že dodal tovar v rámci EÚ s oslobodením od dane. Stalo sa to len raz, myslím si, že viac to už ani neurobí. Alebo mi stačí len podať súhrnný výkaz dph za 3/2010. Dokopy tá suma je 1098,- eur.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Alena Spišiaková Pozri príspevok
    Ahojte,

    Jeden môj klient dodal 25.03.2010 tovar do Česka s oslobodením od dane, obidvaja sú platci dph, nepovedal mi o tom, doniesol len faktúru a ja teraz na to čumím. Chcem sa len spýtať, že či je niekde v zákone (lebo to neviem nájsť), že musí podať registráciu pre dph (aj keď už je platiteľ dph), z dôvodu, že dodal tovar v rámci EÚ s oslobodením od dane. Stalo sa to len raz, myslím si, že viac to už ani neurobí. Alebo mi stačí len podať súhrnný výkaz dph za 3/2010. Dokopy tá suma je 1098,- eur.

    Ďakujem
    Podáš súhrnný výkaz, ale tam sa musíš registrovať na elektronické podanie - veľa šťastia

    http://www.porada.sk/t132188-suhrnny...ktronicky.html

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    už je registrovaný ako platca DPH, takže sa neregistruje...
    Musí podať súhrnný výkaz za 1Q 2010 do 20.04.2010 elektronicky (čiže "len" tu sa treba registrovať- http://www.porada.sk/t132188-suhrnny...ktronicky.html)
    Ak v nasledujúcom období nedodá žiaden tovar/službu, tak súhrnné výkazy podávať nebude.
    Už sme to urobili, aby sme mohli elektronicky podávať, sme to narýchlo vybavovali, ale ďakujem veľmi pekne :-)

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Súhrnný výkaz - mylná registrácia

    Prosím ako máme postupovať v prípade, že sme sa registrovali - a aj podali súhrnný výkaz, ale nie ako dodávatelia služby, ale ako príjmateľ.

    Podľa všetkého to nebolo správne/ lebo by sa mali registrovať iba dodávatelia/ ...no ale čo už - stalo sa. Ako to teraz " napraviť " treba urobiť dajaké "kroky" k náprave. Podať opravný súhrnný výkaz? Pýtali sme sa na DÚ BA1 - no ale neporadili mi...

    ĎAkujem.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    plavčík Pozri príspevok
    Súhrnný výkaz - mylná registrácia

    Prosím ako máme postupovať v prípade, že sme sa registrovali - a aj podali súhrnný výkaz, ale nie ako dodávatelia služby, ale ako príjmateľ.

    Podľa všetkého to nebolo správne/ lebi by sa mali registrovať iba dodávatelia/ ...no čo ale - stalo sa- ako to teraz " napraviť" Treba urobiť dajaké "kroky" k náprave.

    ĎAkujem.
    To, že ste sa registrovali na elektronické podávanie nevadí, máte registráciu a ak využívate dohodu (nie ZEP) tak môžte i iné dokumenty (napr.DPH, DzMV...)posielať elektronicky ale samozrejme potom do 5 prac.dní treba odovzdať/poslať krycie listy. Ak nechcete posielať elektronicky tlačivá, tak naďalej môžte osobne/poštou.

    Ak Ste poslali SV ako príjimateľ služby, treba poslať dodatočný SV...a osobne keď by som posielala krycie listy by som napísala aj sprievodný list a oznámila, že to boli prijaté služby a nie poskytnuté.

    Súhrnný výkaz dph, registrácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.