Zavrieť

Porady

GARAZ

CHCEL BY SOM POSTAVIT GARAZ.SUSED MY NECHCE PODPISAT SUHLAS LEN 2m OD HRANICE JEHO POZEMKU AKO JE TO V ZAKONE.JA BY SOM VSAK POTREBOVAL JU POSTAVIT NAJVIAC 70-80cm OD HRANICE,LEBO BY MY OSTALO MALO MIESTA MEDZI GARAZOU A DOMOM.BOL SOM ZA STAROSTOM,ON MY DAL VYPLNIT PAPIERE NA OHLASENIE DROBNEJ STAVBY A VYJADRENIE VLASTNIKOV SUSEDNYCH NEHNUTELNOSTI.TI MY TO VSAK NECHCU PODPISAT.POTREBOVAL BY SOM PORADIT CO S TYM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    MARCO119 Pozri príspevok
    CHCEL BY SOM POSTAVIT GARAZ.SUSED MY NECHCE PODPISAT SUHLAS LEN 2m OD HRANICE JEHO POZEMKU AKO JE TO V ZAKONE.JA BY SOM VSAK POTREBOVAL JU POSTAVIT NAJVIAC 70-80cm OD HRANICE,LEBO BY MY OSTALO MALO MIESTA MEDZI GARAZOU A DOMOM.BOL SOM ZA STAROSTOM,ON MY DAL VYPLNIT PAPIERE NA OHLASENIE DROBNEJ STAVBY A VYJADRENIE VLASTNIKOV SUSEDNYCH NEHNUTELNOSTI.TI MY TO VSAK NECHCU PODPISAT.POTREBOVAL BY SOM PORADIT CO S TYM.

    Výňatok z vyhl. č. 453/2000 Z.z.



    Ohlásenie drobných stavieb, stavebných úprav a udržiavacích prác
    (k § 57 zákona)
    § 5



    (1) Ohlásenie drobnej stavby obsahuje
    a) meno, priezvisko (názov) a adresu (sídlo) stavebníka,
    b) účel, rozsah a miesto stavby,
    c) druh a parcelné číslo pozemku podľa katastra nehnuteľností, /1/
    d) ak ide o stavby uskutočňované svojpomocou, vyhlásenie kvalifikovanej osoby, že bude zabezpečovať vedenie uskutočňovania stavby,
    e) ak sa pri uskutočňovaní stavby majú použiť susedné nehnuteľnosti, vyjadrenie vlastníka tejto nehnuteľnosti.

    (2) K ohláseniu drobnej stavby sa pripojí
    a) doklad, ktorým sa preukazuje vlastnícke alebo iné právo k pozemku,
    b) jednoduchý situačný výkres v dvoch vyhotoveniach, ktorý obsahuje vyznačenie umiestnenia stavby na pozemku vrátane odstupov od hraníc so susednými pozemkami a od susedných stavieb a stavebné riešenie stavby,
    c) jednoduchý technický opis stavby,
    d) rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy.
    ------------------------------------------------------------------------
    /1/ § 18 a 69 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) v znení neskorších predpisov.


    __________________________________________________ __________

    Výňatok z vyhl. č. 532/2002 Z.z.



    § 6
    Odstupy stavieb


    (1) Vzájomné odstupy stavieb musia spĺňať požiadavky urbanistické, architektonické, životného prostredia, hygienické, veterinárne, ochrany povrchových a podzemných vôd, ochrany pamiatok, požiarnej bezpečnosti, civilnej ochrany, požiadavky na denné osvetlenie a preslnenie a na zachovanie pohody bývania. Odstupy musia umožňovať údržbu stavieb a užívanie priestorov medzi stavbami na technické alebo iné vybavenie územia a činnosti, ktoré súvisia s funkčným využívaním územia.


    __________________________________________________ _________


    JEDNODUCHO :

    Súhlas suseda netreba, ak sa nebude užívať jeho nehnuteľnosť.
    Stavba môže byť aj bližšie ako 2 m. Musí spĺňať to čo som dal farebne.
    Nemôže tieniť susedovi (ak tam má RD) okná z obytných miestností nad mieru prípustnú.


    Treba podať ohlásenie, starostovi vytlačiť toto čo som napísal a dať mu prečítať aj toto :
    http://www.porada.sk/t106294-odmena-...rad-a-pre.html

    Moja ponuka stále platí. Nec na to starosta reaguje.



    CIMOM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.