Zavrieť

Porady

Servis dverí - služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť?

Ahojte,

je prosím Vás služba - servis dverí (elektricky poháňaných), služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť?
Ak teda fakturujem do ČR, mala by som fakturovať so SR DPH,
a ak česi, s českým IČ DPH fakturujú mne, nemali by sa tu registrovať pre daň a fakturovať mi to s SK IČ DPH a SK Daňou?
Je rozdiel, či dodávam len ten servis, alebo dodávam aj dvere s týmto servisom? (dodávam, aj dostávam napríklad aj dvere s montážou a inštaláciou). Vždy pritom ide o SK platiteľa vs. ČR platiteľa a opačne.

Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Kaja.K Pozri príspevok
    Ahojte,

    je prosím Vás služba - servis dverí (elektricky poháňaných), služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť?
    Ak teda fakturujem do ČR, mala by som fakturovať so SR DPH,
    a ak česi, s českým IČ DPH fakturujú mne, nemali by sa tu registrovať pre daň a fakturovať mi to s SK IČ DPH a SK Daňou?
    Je rozdiel, či dodávam len ten servis, alebo dodávam aj dvere s týmto servisom? (dodávam, aj dostávam napríklad aj dvere s montážou a inštaláciou). Vždy pritom ide o SK platiteľa vs. ČR platiteľa a opačne.

    Ďakujem!!!

    Ak sa dodáva tovar s inštaláciou a montážou :

    b) ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný,

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    áno, ďakujem, tiež som si to medzičasom našla.
    To by ale znamenalo, že ak český platiteľ s českým ič dph mne dodá dvere s montážou a inštaláciou, tak by sa mal na slovensku registrovať pre daň, či nie?

    Servis dverí - služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.