Zavrieť

Porady

Služba prijatá z EÚ

Dobrý deň,

1. Aj odberateľ aj dodávateľ sú platcami dph.

Došla mi faktúra za reklamu, vystavená je bez dph, mám urobiť samozdanenie a do ktorého riadku dph to pôjde, alebo to tam vôbec neuvádzať, ja som to dávala do riadku 9, len neviem či je to správne.

Ďalej mám faktúru za ubytovanie v Nemecku bez dph, taktiež mám urobiť samozdanenie a riadok 9 tlačiva dph - ubytovanie súviselo s účasťou na výstave, ale nefakturoval ho organizátor výstavy, môj klient si našiel ubytovanie sám a zúčastnil sa výstavy ako vystavovateľ, alej aj ako nákupca vystavovaných vecí.

Mám lístok od dopravcu, kde mi dopravca vystavil lístok bez dph - išlo sa zo Slovesnka do Česka, taktiež riadok 9 tlačiva dph???

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    encik je offline (nepripojený) encik

    encik
    Prosím Ťa, mňa by zaujímalo to ubytovanie, mám taký istý problém, je to teda samozdanenie, napíš mi prosím Ťa, kde si sa dočítala. Dík
    Áno je to samozdanenie podľa §69 ods. 2 zákona o dph s platnosťou od 1.1.2010, ktorý odkazuje na § 16 od 1..., kde sú aj ubytovacie služby.

    Ja som to dala ako samozdanenie.

    encik je offline (nepripojený) encik

    encik
    Poprosím o radu, ako by ste zaúčtovali faktúru z Nemecka, ktorá prišla 8.3.2010 vystavená bola 21.1.2010 na ubytovanie od 6.6. do 9.6.2010 na 540 eur vrátane 7% daň ( neprišla ako zálohová faktúra) a ešte mi konateľ povedal, že tých 7% je miestny poplatok, nie DPH, tak som ju samozdanila.Teraz mi prišla ďalšia faktúra na to isté ubytovanie, kde je ubytovanie vrátane 7% DPH + raňajky vrátane 19%DPH spolu na sumu 874 eur, a odrátaná akože záloha tých 540 eur z predchádzajúcej faktúry.Viete mi poradiť, ako tieto faktúry vysporiadať z hľadiska DPH aj daňového? Ďakujem

    encik je offline (nepripojený) encik

    encik
    Ešte som zabudla, sme mesační plátcovia DPH, na faktúre z Nemecka som nikde nenašla číslo pre DPH ani na nete, ale keď som to prerátala, tak mi vychodí že tých 7 a 19% je DPH.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Uvedená služba /ubytovanie/ nie je predmetom slovenskej DPH, celé dáš do nákladov vrátane DPH /Ak si chceš uplatniť DPH za ubytovanie v Nemecku tak len elektronicky z nemeckého DÚ cez náš daňový portál www.drsr.sk/.

    Služba prijatá z EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.