Zavrieť

Porady

Používanie zatiaľ neprihláseného auta

Kúpil som ojazdené auto, ktoré vlastník odhlásil vo svojom okrese a ja ho idem prihlásiť v mojom. Auto je poistené, mám všetky potrebné papiere, len nestíham ísť na dopravný inšpektorát najbližší týždeň (som si vedomý lehoty 14 dní na prihlásenie!). Auto má ešte značky z pôvodného okresu.

Môžem ja/moja manželka toto auto používať, kým nie je prihlásené v mojom okrese, alebo sa musím obmedziť čiste na cestu s ním na prihlásenie v deň, keď ho pôjdem prihlasovať?

Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brucháč je offline (nepripojený) brucháč

    brucháč
    podľa mňa to závisí od toho , v ktorých mesiacoch používaš vozidlo na podnikanie. Ohlasovaciu povinnosť na DU si splniť musíš , ak ti 14dňová lehota pripadá na prechod medzi kal.mesiacmi , tak by som po prepise ďalší mesiac nahlásil na DU zmenu(zmena špz). Keďže sa jedná o jeden predmet dane , v DP by som ju uviedol v jednom stĺpci pod špz aká bola aktuálna ku koncu zdaňovacieho obdobia. Podobné prípady sa stávajú napr. pri strate špz.

    Používanie zatiaľ neprihláseného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.