Zavrieť

Porady

Kúpa licencie za článok v časopise

Prosím Vás, firma vydavajúca časopis kúpila licenciu na uverejnenie článku od firmy z Veľkej Británie. Podlieha táto odmena zrážkovej dani?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    pupavqa Pozri príspevok
    Ďakujem. Faktúra je v mene GBP. Prosím, akým kurzom mám vypočítať daň? Kurzom vystavenia faktúry alebo kurzom dňa, kedy ju budem uhrádzať? Môže byť aj komerčný kurz banky, keďže nemám BÚ v mene GBP, iba v eurách? Zrážková daň je splatná 15. deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy bola faktúra uhradená?
    1/ Zrazku urobite v zmysle zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia s GB vo vyske 10 % (clanok 12 zmluvy)... predtym by som vam este odporucil, aby dodavatel z GB vam zaslal potvrdenie o danovom domicile... lebo len vtedy mozete aplikovat ustanovenia zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
    2/ Odvediete ju do 15 dni nasledovneho mesiaca po tom, ako ste pri vyplate vykonali zrazku a zaroven to oznamite na prislusnom tlacivena DU. Potom poziadate o vystavenie dokladu o zrazenej dane, ktoru zaslete do GB.
    3/ Fakturu budete uctovat kurzom z predchadzajuceho dna ako je den dodania/poskytnutia licencie... cize nie dnom vystavenia faktury alebo dnom uhrady...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mňa áno /§43.2/, ale som toho názoru že sa nejedná v tomto prípade o licenciu ale autorské právo.

    § 16 Zdroj príjmov daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou

    (1) Príjmom zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou je príjem
    ....
    e) z úhrad od daňovníkov s neobmedzenou daňovou povinnosťou a od stálych prevádzkarní daňovníkov s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorými sú

    1. odplaty za poskytnutie práva na použitie alebo za použitie predmetu priemyselného vlastníctva, počítačových programov (softvér), návrhov alebo modelov, plánov, výrobno-technických a iných hospodársky využiteľných poznatkov (know-how),
    2. odplaty za poskytnutie práva na použitie alebo za použitie autorského práva alebo práva príbuzného autorskému právu,
    ...

    pupavqa je offline (nepripojený) pupavqa

    pupavqa
    Ďakujem. Faktúra je v mene GBP. Prosím, akým kurzom mám vypočítať daň? Kurzom vystavenia faktúry alebo kurzom dňa, kedy ju budem uhrádzať? Môže byť aj komerčný kurz banky, keďže nemám BÚ v mene GBP, iba v eurách? Zrážková daň je splatná 15. deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy bola faktúra uhradená?

    pupavqa je offline (nepripojený) pupavqa

    pupavqa
    Ďakujem :-)
    Takže napr. ak mi je dnes poskytnutá licencia, tak faktúru zaúčtujem včerajším kurzom a tým istým kurzom spravím aj zrážku dane bez ohľadu na to, že faktúra má mesačnú splatnosť?

    zuzkadzugi je offline (nepripojený) zuzkadzugi

    zuzkadzugi
    Podľa mňa ide o tvz. Kultúrne licenčné poplatky a tie podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s GB nie sú zdaniteľné v štáte zdroja.

    martinez Pozri príspevok
    1/ Zrazku urobite v zmysle zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia s GB vo vyske 10 % (clanok 12 zmluvy)... predtym by som vam este odporucil, aby dodavatel z GB vam zaslal potvrdenie o danovom domicile... lebo len vtedy mozete aplikovat ustanovenia zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
    2/ Odvediete ju do 15 dni nasledovneho mesiaca po tom, ako ste pri vyplate vykonali zrazku a zaroven to oznamite na prislusnom tlacivena DU. Potom poziadate o vystavenie dokladu o zrazenej dane, ktoru zaslete do GB.
    3/ Fakturu budete uctovat kurzom z predchadzajuceho dna ako je den dodania/poskytnutia licencie... cize nie dnom vystavenia faktury alebo dnom uhrady...

    Kúpa licencie za článok v časopise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.