Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    V zákone č. 461/2003 o sociálnom poistení v § 167 je takéto určenie:

    <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
    (1) Rezervný fond solidarity je určený na dávky, na<o:p></o:p>

    ktorých úhradu nie je dostatok finančných prostriedkov<o:p></o:p>

    v príslušnom základnom fonde, a na úhradu škody<o:p></o:p>

    podľa osobitného predpisu.91a) Rezervný fond solidarity<o:p></o:p>

    nesmie byť použitý na iný účel, než na ktorý je určený<o:p></o:p>

    podľa predchádzajúcej vety.

    Stačí?

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Okrem toho podľa zákona o stárobnom dôchodkovom sporení = II. kapitalizačný pilier, tušim je to z. č. 43/2004 Z. z. rezervný fond solidarity verejnej SP garanatuje dôchôdky z II. kap. pilieru, ktoré ohospodarujú súkromné spravcovské spoločnosti!!!

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prosim vas,
    a nema sa posielat nejake to hlasenie alebo prehlad kazdeho stvrtroka do SP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    Prosim vas,
    a nema sa posielat nejake to hlasenie alebo prehlad kazdeho stvrtroka do SP?
    Nie, nemá.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, nemá.
    Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    nextone Pozri príspevok
    Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?

    .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?
    Rezervný fond solidarity je problematika mzdového účtovníctva a sociálneho zabezpečenia.

    A rezervný fond pri sro je niečo iné. Prečítaj si § 124 Obchodného zákonníka:

    http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#105

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    nextone Pozri príspevok
    Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?
    nextone Pozri príspevok
    Tak dík
    Tu sa hovorí o rezervnom fonde solidarity, ktorý "udržuje" sociálna poisťovňa, do ktorej prostredníctvom prispievajú zamestnávatelia. A takisto z nej SP určuje dávky.
    Ak máš na mysli tento fond, nie je jasné, čo chceš.
    Ak máš na mysli iný fond, najprv skús hľadať, potom ak nič nenájdeš, môžeš sa spýtať, ale v téme na to určenej, resp. novo vytvorenej.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Gabi03 Pozri príspevok
    Tu sa hovorí o rezervnom fonde solidarity, ktorý "udržuje" sociálna poisťovňa, do ktorej prostredníctvom prispievajú zamestnávatelia. A takisto z nej SP určuje dávky.
    Ak máš na mysli tento fond, nie je jasné, čo chceš.
    Ak máš na mysli iný fond, najprv skús hľadať, potom ak nič nenájdeš, môžeš sa spýtať, ale v téme na to určenej, resp. novo vytvorenej.
    Tak už sa nerozčuľujte, nie všetci sú znalí...niektorí len začínajú...tak trocha zhovievavosti )
    Tak budem ,tak dobrá, ako vy, tak sa pýtať nebudem

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Gabi03 Pozri príspevok
    Čo z môjho príspevku ti vnuklo myšlienku, že som sa rozčúlila?
    Pýtať sa môžeš, na to je tu tá stránka, len si treba preštudovať manuál a držať sa ho, pretože v tomto prípade nesprávnym zaradením témy vzniká len zbytočný chaos. Nikto nie sme neomylný a mojím príspevkom som ťa slušne chcela naviesť na správnu cestu. Ak sa to nepodarilo, ospravedlňujem sa.
    V poriadku, len asi som už preťažená
    Hľadám všetky dostupné informácie o založení s.r.o. o mojich povinnostiach z toho vyplývajúcich aby som nemala v budúcnosti žiadne problémy a všetko išlo tak, ako má.
    Asi som bola dosť ostrá....prepáč

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Laco2 Pozri príspevok
    Nie je mi jasné prečo mi zamestnávateľ stahuje z výplaty fond solidarity ???


    Ani mne to nie je jasné. Prekonzultuj s firemným mzdovým účtovníkom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Laco2 Pozri príspevok
    Nie je mi jasné prečo mi zamestnávateľ stahuje z výplaty fond solidarity ???
    Rezervný fond solidarity by mal platiť zamestnávateľ z vlastných prostriedkov, a nie z tvojej mzdy. Ale neviem presne odkedy sa na výplatných páskach uvádzajú aj odvody platené zamestnávateľom. Tak nemohlo sa stať, že si si to zle skontroloval?

    Laco2 je offline (nepripojený) Laco2

    Laco2
    Sory - jasné platí to zamestnávateľ, ja som to nepozrel držal som sa toho ako ma informoval kolega.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.