Zavrieť

Porady

Fakturácia do Zahraničia a DPH v MRP

Prosim o radu. Fakturovali sme do zahraničia (CZ) služby.(stavebné práce) ja som zadala pri vystavení typ DPH 13 - do účt.denníka som zadala typ DPH 39.
A v DPH výpočte mi to ukazuje v kolonke 15,16. Vraj, Že to mám zle..! A že v DPH výpočte to nema nikam zaradovať.
Keď som zadala typy DPH zle tak mi poradte na ake to zmeniť. Mam to zaradiť ako neovplivňujúce DPH???
Robim po prvýkrat Q. Budem vďačna za každu radu.. Ďakujem...
Usporiadat
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Nikto mi nepomôže :,-(
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
robila si súhrnný výkaz?
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Ano.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ak ide o práce vykonané na nehnuteľnosti, tak ide o dodanie služby podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH - miesto dodania je tam, kde sa nehnuteľnosť nachádza, t.j. Česká Republika. Takéto dodanie služby nevstupuje do výkazu DPH, preto uvádzate typ 19. Takisto nevstupuje táto služba do SV
3 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Ďakujem Vám veľmi pekne. Až sa mi lepšie dýcha..ĎAKUJEM.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
a aký typ dám, keď na FA mám aj tovar /rákos/ aj službu /zhotovenie zákosovej strechy/ aj prepravu/refakturácia/?
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Asi tiež tym 19 ale to ti musia poradiť odborníci ja som v začiatočník :-( pekný deň
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
posúvam
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
u.erika Pozri príspevok
a aký typ dám, keď na FA mám aj tovar /rákos/ aj službu /zhotovenie zákosovej strechy/ aj prepravu/refakturácia/?
ty vystavuješ faktúru do EU?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
lenkak Pozri príspevok
ty vystavuješ faktúru do EU?
áno
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
u.erika Pozri príspevok
a aký typ dám, keď na FA mám aj tovar /rákos/ aj službu /zhotovenie zákosovej strechy/ aj prepravu/refakturácia/?
rozdelila by som na dve faktúry:

v jednej tovar, s typom dph 13, typ T
v druhej služby, s typom dph 19, typ S
obe aby mali v čiastkach 0%, nie mimo dph
obe sa zaradia do súhrnného výkazu, s tým že tá tovarová sa zobrazí aj v DP DPH, služby sa v DP DPH neuvádzajú, preto som ich podelila na dve časti.
5 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

a ked je to na jednej faktúre, nemohlo by to byť dodanie tovaru s montážou ?
potom by to bol § 13 ods. b - ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou miesto dodania je tam, kde je tovar inštalovaný - takáto dodávka nejde ani do DPH ani do SV
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
lenkak Pozri príspevok
rozdelila by som na dve faktúry:

v jednej tovar, s typom dph 13, typ T
v druhej služby, s typom dph 19, typ S
obe aby mali v čiastkach 0%, nie mimo dph
obe sa zaradia do súhrnného výkazu, s tým že tá tovarová sa zobrazí aj v DP DPH, služby sa v DP DPH neuvádzajú, preto som ich podelila na dve časti.
Ďakujem Lenkak, a čo mám robiť teraz, keď FA už je vystavená a odoslaná. nemôže to byť tak, ako píše jeso v príspevku 13 ?
A zhotovenie strechy nie je náhodov par.16 ods.1 - nehnuteľnosť v ČR - treba to dať do sôhrnného výkazu?
Naposledy upravil u.erika : 11.06.10 at 09:33 Dôvod: rozšírenie otázky
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
posúvam, je to veľmi súrne
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
posúvam, je to súrne
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ak by to bola dodávka podľa § 16 ods. 1 - takáto dodávka nejde ani do výkazu DPH ani do SV
a podla akého § si dala dodávku na faktúre ?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

možno ti pomôže tabulka s ktoru mi s velkou ochotou pomohol Vladimír Ozimný


od 1.1.2010 slovenský platca DPH -pre rakúskeho platcu DPH

- dodávka tovaru s montážou - bez DPh , nejde do DP DPH ani do SV - áno správne, miesto dodania sa určuje podľa § 13 ods. 1 písm. b) zákona o DPH. Ak je montáž v rakúsku potom miesto dodania je v Rakúsku. Nejde to ani do DP ani do SV. ak je montáž v SK potom je to tuzemské zdaniteľné plnenie so slovenskou daňou

- dodanie stavby / v Rakúsku /- bez DPh - nejde do DP DPH ani do SV - presne tak. Ak ide o dodanie stavby ako tovaru, potom miesto dodania je v Rakúsku, kde sa stavba nachádza. Ak ide o súbor stavebných prác, miesto dodania sa určuje podľa § 16 ods. 1. V oboch prípadoch to nejde ani do DP ani do SV.

- stavebné práce na nehnuteľnosti / v Rakúsku /- bez DPh nejde do DP DPH ani do SV - už som napísal

- oprava hnuteľného majetku - bez DPH - nejde do DP DPH ,ale ide do SV - správne. Miesto dodania je podľa § 15 ods. 1.

-dodanie vlastných výrobkov - bez DPh - ide do DPh a ide aj do SV - správne, § 43 zákona o DPH
3 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
jeso Pozri príspevok
možno ti pomôže tabulka s ktoru mi s velkou ochotou pomohol Vladimír Ozimný


od 1.1.2010 slovenský platca DPH -pre rakúskeho platcu DPH

- dodávka tovaru s montážou - bez DPh , nejde do DP DPH ani do SV - áno správne, miesto dodania sa určuje podľa § 13 ods. 1 písm. b) zákona o DPH. Ak je montáž v rakúsku potom miesto dodania je v Rakúsku. Nejde to ani do DP ani do SV. ak je montáž v SK potom je to tuzemské zdaniteľné plnenie so slovenskou daňou

- dodanie stavby / v Rakúsku /- bez DPh - nejde do DP DPH ani do SV - presne tak. Ak ide o dodanie stavby ako tovaru, potom miesto dodania je v Rakúsku, kde sa stavba nachádza. Ak ide o súbor stavebných prác, miesto dodania sa určuje podľa § 16 ods. 1. V oboch prípadoch to nejde ani do DP ani do SV.

- stavebné práce na nehnuteľnosti / v Rakúsku /- bez DPh nejde do DP DPH ani do SV - už som napísal

- oprava hnuteľného majetku - bez DPH - nejde do DP DPH ,ale ide do SV - správne. Miesto dodania je podľa § 15 ods. 1.

-dodanie vlastných výrobkov - bez DPh - ide do DPh a ide aj do SV - správne, § 43 zákona o DPH
Jeso ďakujem Ti veľmi pekne, teraz neviem čo mám dať - dodávku tovaru s montážou, alebo stavebné práce na nehnuteľnosti a zvlásť Fa na tovar.
Tie Fa čo som už vypísala, asi sa nedajú zmeniť.
Jednu mám vystavenú: tovar §43, zhotovenie strechy a preprava - podľa článku 193 a 196 smernice Rady 2006/112/ES....
Druhú: demontáž a montáž strechy+materiál -podľa článku 193 a 196 ...
ja som už z toho hotová, a teraz mám ešte jednu pre muzeum v ČR, príspevková organizácia, IČO majú ale IČ DPH nie. Tam bude tovar a refakturácia prepravy z HU do CZ.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

pozri si tento príspevok -
zo stránky drsr.sk
Otázka: Spoločnosť s.r.o.- platiteľ DPH vykonáva pre českú spoločnosť montážne práce spolu s dodávkou vzduchotechnického potrubia na území ČR. Potrubie prepravila do ČR slovenská firma. Keďže ide o miesto plnenia v zahraničí, vystaví slov. spoločnosť faktúru bez DPH? Do ktorých riadkov daňového priznania má uviesť jednotlivé položky? Musíme na dodávku potrubia podať Súhrnný výkaz?
Odpoveď:
Podľa § 13 ods. 1 písm. b/ zákona o DPH ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, miestom dodania tovaru je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný. Ak aplikáciou daného ustanovenia platiteľ zistí, že miestom dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou je iný členský štát, potom daná dodávka na základe § 2 ods. 1 písm. a/ zákona o DPH nie je predmetom dane v SR ale v príslušnom členskom štáte, kde je potrebné postupovať pri zdaňovaní v súlade so zákonmi daného štátu. Takáto dodávka sa neuvádza do súhrnného výkazu, ani do daňového priznania k DPH; eviduje sa len v záznamoch vedených podľa § 70 zákona o DPH.
3 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
jeso Pozri príspevok
pozri si tento príspevok -
zo stránky drsr.sk
Otázka: Spoločnosť s.r.o.- platiteľ DPH vykonáva pre českú spoločnosť montážne práce spolu s dodávkou vzduchotechnického potrubia na území ČR. Potrubie prepravila do ČR slovenská firma. Keďže ide o miesto plnenia v zahraničí, vystaví slov. spoločnosť faktúru bez DPH? Do ktorých riadkov daňového priznania má uviesť jednotlivé položky? Musíme na dodávku potrubia podať Súhrnný výkaz?
Odpoveď:
Podľa § 13 ods. 1 písm. b/ zákona o DPH ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, miestom dodania tovaru je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný. Ak aplikáciou daného ustanovenia platiteľ zistí, že miestom dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou je iný členský štát, potom daná dodávka na základe § 2 ods. 1 písm. a/ zákona o DPH nie je predmetom dane v SR ale v príslušnom členskom štáte, kde je potrebné postupovať pri zdaňovaní v súlade so zákonmi daného štátu. Takáto dodávka sa neuvádza do súhrnného výkazu, ani do daňového priznania k DPH; eviduje sa len v záznamoch vedených podľa § 70 zákona o DPH.
mockrát ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať