Zavrieť

Porady

nakup navesu a kamiona

Dobrý den

mam faktúru od firmy ktorej bude platit leasing s tým, že mi poslali faktúru na naves: základ dane: 16900 + dph a môžem si celé do dph uplatnit?a tak isto to mam aj od kamiona faktúru s tým, že dané auta bude leasingovej spoločnost splácať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V prípade leasingu dph sa uplatňuje len zo splatenej akontácie, podľa splátkovehé kalendára musíš postupovať. A mesačne si uplatňovať dph zo splátok.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    dakujem za info, nemam velké skusenosti s leasingom. a prisla mi prva faktura za leasingovú splátku takže danú fakturu si môžem dať do účtovníctva a odpočítat dph z nej, ta platba je podla splátkového kalendára. dakujem

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    a chcem sa spýtať faktura čo mi prisla za ten naves a kamion takže z toho si dph neuplatnim a len to zaradim tu fakturu do majetku a celkovu sumu si dam do nakladov alebo ako prosím o poradenie.diky moc suma kamiona je 35700 eur s dph

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Polis, pozri si prosím Ťa leasing, je tu toho kopec, určite hodnota leasingu nejde do nákladov ale sa odpisuje rovnomerne podľa dĺžky leasingu, ale to nie je otázka ohľadne problematiky DPH.

    nakup navesu a kamiona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.