Zavrieť

Porady

prosíme si bábo.... ako sa nestresovať?

Viem, viem, viem nestresovať je základ, treba byť v psychickej pohode a 6 neúspešných mesiacov nie je "taká tragédia", na bábo sa čaká aj dlhšie. Viem. Rozum to vie. Ale túžba sa mu nechce podriadiť. Mám naštudované odborné články, rôzne diskusie (aj na Porade je ich iste viac, preto sa ospravedlňujem, ak sa opakujem). Čo sa musí stať, aby som už prestala tak veľmi chcieť a potom by sa to malo vraj podariť. Sú takí a blahoželám im. Len ja by som chcela nejako to obdobie preskočiť a netrápiť sa tým už teraz, aby moje bábo mohlo konečne prísť.
Nejako ma to dnes zlomilo. Prepáčte za ten pesimizmus, dnes mám blbý deň...

PS: Potrebovala som sa len vyrozprávať. Nemôžem to hovoriť nikomu, lebo tí čo ma majú radi, sa budú trápiť dvojnásobne. A tí čo ma nemusia, si o mňa budú zbytočne otierať jazyk. Ďakujem za Váš čas
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nattali Pozri príspevok
Viem, viem, viem nestresovať je základ, treba byť v psychickej pohode a 6 neúspešných mesiacov nie je "taká tragédia", na bábo sa čaká aj dlhšie. Viem. Rozum to vie. Ale túžba sa mu nechce podriadiť. Mám naštudované odborné články, rôzne diskusie (aj na Porade je ich iste viac, preto sa ospravedlňujem, ak sa opakujem). Čo sa musí stať, aby som už prestala tak veľmi chcieť a potom by sa to malo vraj podariť. Sú takí a blahoželám im. Len ja by som chcela nejako to obdobie preskočiť a netrápiť sa tým už teraz, aby moje bábo mohlo konečne prísť.
Nejako ma to dnes zlomilo. Prepáčte za ten pesimizmus, dnes mám blbý deň...

PS: Potrebovala som sa len vyrozprávať. Nemôžem to hovoriť nikomu, lebo tí čo ma majú radi, sa budú trápiť dvojnásobne. A tí čo ma nemusia, si o mňa budú zbytočne otierať jazyk. Ďakujem za Váš čas
Treba sa fakt nestresovať, ísť niekam na dovolenku k moru- to fakt pomáha..., najma chorvátsko "na to" pomáha...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nič neboj, dočkáš sa, chce to správny čas. Ja som sa dočkala tiež.
A čakala som omnoho dlhšie ako pol roka. Popozeraj aj:
http://www.porada.sk/t121196-prvotne...va-zmizli.html
http://www.porada.sk/t60656-prve-pri...hotenstva.html
http://www.porada.sk/t97557-dieta-po-styridsiatke.html
nájdeš aj viac, veľa životných príbehov.
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mojej švagrinej nepomohla ani dovolenka v Egypte, až keď prišli domov, asi tak o dva mesiace sa im pošťastilo. Takže je to aj o pohodke.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Mojej švagrinej nepomohla ani dovolenka v Egypte, až keď prišli domov, asi tak o dva mesiace sa im pošťastilo. Takže je to o pohodke.
Egypt nieje moc vhodný- moc teplo a dusno je tam- ako vravím chorvátsko je ideálne...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď má žena, resp. muž zdrav. problém tak nepomôže ani Chorvátsko
Len liečba a správny čas.
Každý máme ten svoj príbeh, Tebe to vyšlo hneď, mne nie. A ani zadávateľke téme.
Beriem, že dovolenka môže pomôcť, ale nie v každom prípade.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Nattali, len nestrácaj nádej a dôležité je byť vnútorne presvedčená, že sa to podarí, ak nie dnes, zajtra, v najbližšej dobe určite.

Moji známi nemohli mať bábo niekoľko rôčkov (tým ťa nechcem vystresovať, ale čítaj ďalej), ich snaženie prekračovalo už únosnú mieru, snažili sa zo všetkých strán, navštevovali množstvo lekárov, ľudových liečiteľov, platili nenormálne peniaze, len aby im niekto pomohol, po tých niekoľkých rôčkoch, keď nič nepomáhalo a nič sa neosvedčilo, boli finančne vyčerpaní, si povedali, ak to má prísť tak to príde a čuduj sa svete ...... o niekoľko mesiacov maminka otehotnela, samozrejme šla ihneď na PN, opatrovala sa ako najlepšie mohla, lekári sa vyjadrili, že sa stal asi zázrak.

Tým som ti chcela len povedať, nateraz to asi tak má byť, až príde ten správny čas, dočkáš sa a povieš si oplatilo sa čakať a buď trpezlivá, hlavu hore, držím prstíky.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Nattali, viem že každý ťa určite utešuje s tým, že neboj, bábo príde. Všetci majú pravdu, len keby sa tak dalo na toho drobca toľko nemyslieť....
Mám kamošku, ktorá sa snažila o bábätko 1,5 roka a stále nič. Bola z toho veľmi nešťastná,ale proste nedarilo sa. Úplnou náhodou zistili, že má nefunkčnú obličku. Vybrali jej ju a ona zázrakom otehotnela. Možno to s tým vôbec nesúviselo, možno zapracovala psychika, že sa musela upriamiť na obličku a chvíľu nie na bábo... A čuduj sa svete, v lete sa jej narodí bábätko...

Takže úprimne sa priznám, nepoznám ten pocit, keď sa "nedarí", ale mooooc ti prajem, nech to vyjde... Skús svoje myšlienky upriamiť trošku inam (ak to vôbec pôjde). Držím päste.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jacekova Pozri príspevok
Nattali, viem že každý ťa určite utešuje s tým, že neboj, bábo príde. Všetci majú pravdu, len keby sa tak dalo na toho drobca toľko nemyslieť....
Mám kamošku, ktorá sa snažila o bábätko 1,5 roka a stále nič. Bola z toho veľmi nešťastná,ale proste nedarilo sa. Úplnou náhodou zistili, že má nefunkčnú obličku. Vybrali jej ju a ona zázrakom otehotnela. Možno to s tým vôbec nesúviselo, možno zapracovala psychika, že sa musela upriamiť na obličku a chvíľu nie na bábo... A čuduj sa svete, v lete sa jej narodí bábätko...

Takže úprimne sa priznám, nepoznám ten pocit, keď sa "nedarí", ale mooooc ti prajem, nech to vyjde... Skús svoje myšlienky upriamiť trošku inam (ak to vôbec pôjde). Držím päste.
ja to tiež naštastie nepoznám to slovo, že sa nedarí- obaja chalani na prvýkrát, prvý mesiac...
Ale aspoň vidíme, že nie vždy je všetko pre každého samozrejmé- držím natalli palce...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

nattali Pozri príspevok
Viem, viem, viem nestresovať je základ, treba byť v psychickej pohode a 6 neúspešných mesiacov nie je "taká tragédia", na bábo sa čaká aj dlhšie. Viem. Rozum to vie. Ale túžba sa mu nechce podriadiť. Mám naštudované odborné články, rôzne diskusie (aj na Porade je ich iste viac, preto sa ospravedlňujem, ak sa opakujem). Čo sa musí stať, aby som už prestala tak veľmi chcieť a potom by sa to malo vraj podariť. Sú takí a blahoželám im. Len ja by som chcela nejako to obdobie preskočiť a netrápiť sa tým už teraz, aby moje bábo mohlo konečne prísť.
Nejako ma to dnes zlomilo. Prepáčte za ten pesimizmus, dnes mám blbý deň...

PS: Potrebovala som sa len vyrozprávať. Nemôžem to hovoriť nikomu, lebo tí čo ma majú radi, sa budú trápiť dvojnásobne. A tí čo ma nemusia, si o mňa budú zbytočne otierať jazyk. Ďakujem za Váš čas
Ja som otehotnela vždy skôr, ako som skutočne chcela , takže som takýto problém nemala Ale podobne na tom bola sestra. Po pol roku sa vybrala k lekárovi, lebo ešte stále nebola tehotná Lekár sa iba usmial a povedal, že pokiaľ to netrvá viac ako 2 roky, nie je prečo sa stresovať. Pravdaže urobil vyšetrenie a ubezpečil sestru, že nie je dôvod, aby neotehotnela. A to jej pomohlo, ukľudnila sa a za 2 mesiace už bola tehotná
Takže stačí sa uvolniť, milovať sa preto, že toho druhého mám veľmi rada a nie preto, že chcem byť tehotná. A na to je naozaj dobrá zmena prostredia. A ani nemusí byť more, dôležité je, aby ste boli obidvaja šťastní a uvoľnení. Tak držím palce, nech to vyjde
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JAJA11 Pozri príspevok
Ja som otehotnela vždy skôr, ako som skutočne chcela , takže som takýto problém nemala Ale podobne na tom bola sestra. Po pol roku sa vybrala k lekárovi, lebo ešte stále nebola tehotná Lekár sa iba usmial a povedal, že pokiaľ to netrvá viac ako 2 roky, nie je prečo sa stresovať. Pravdaže urobil vyšetrenie a ubezpečil sestru, že nie je dôvod, aby neotehotnela. A to jej pomohlo, ukľudnila sa a za 2 mesiace už bola tehotná
Takže stačí sa uvolniť, milovať sa preto, že toho druhého mám veľmi rada a nie preto, že chcem byť tehotná. A na to je naozaj dobrá zmena prostredia. A ani nemusí byť more, dôležité je, aby ste boli obidvaja šťastní a uvoľnení. Tak držím palce, nech to vyjde
No neviem, bohužial nie pre každého je to také jednoduché ako opisuješ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mne vyšetrenia robil doktor po pol roku nedarenia, ináč na špeciálne vyšetrovanie sa chodí po roku snaženia.
http://www.iscare.sk/
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

A ešte skúsenosti mojich známych.
Mali už jedno dieťa a rozhodli sa mať druhé. Ale nedarilo sa a tak vyhľadali lekára. Lieky, injekcie a čo ja viem čo ešte. Boli vo výhode, už mali jedno dieťa a doteraz si pamätám, ako mi kamarátka hovorila: "No čo už, jedno už máme, tak bude musieť stačiť jedno, už nepôjdem k lekárovi!" Ani nie po troch mesiacoch už volali, že budú mať bábo A tretie sa pritrafilo už v čase, keď s tým vôbec nepočítali
A poznám pani, ktorá sa snažila o dieťa veľmi dlho a nič. Nakoniec sa rozhodli pre adopciu, nakoľko im už ani lekári nesľubovali, že by dieťa mohlo prísť. A po čase otehotnela a tak vychovali adoptované aj svoje
Takže akonáhle sa človek uvoľní je omnoho väčšia nádej, že sa to podarí
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No neviem, bohužial nie pre každého je to také jednoduché ako opisuješ...
Áno, súhlasím, ale životné príbehy dokazujú, že mnohé ženy, ktoré sa príliš snažia otehotnieť, tak majú problém (Nie vždy a nie každá.) Jednoducho u niektorých žien, napriek tomu, že nie je dôvod, aby neotehotnela - to strašné chcenie spôsobí, že nemôže otehotnieť. Pravdepodobne aj psychika u niekoho ovplyvňuje schopnosť otehotnieť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JAJA11 Pozri príspevok
Áno, súhlasím, ale životné príbehy dokazujú, že mnohé ženy, ktoré sa príliš snažia otehotnieť, tak majú problém (Nie vždy a nie každá.) Jednoducho u niektorých žien, napriek tomu, že nie je dôvod, aby neotehotnela - to strašné chcenie spôsobí, že nemôže otehotnieť. Pravdepodobne aj psychika u niekoho ovplyvňuje schopnosť otehotnieť.
Nehovorím, že v niečom nemáš pravdu aj ty JAJA,ale zasa také jednoduché to nieje ako píšeš,že uvolním sa a bude zaručený výsledok...-ale skúsiť to treba...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Mne vyšetrenia robil doktor po pol roku nedarenia, ináč na špeciálne vyšetrovanie sa chodí po roku snaženia.
http://www.iscare.sk/
lenka, čo sa týka umelého oplodnenia- tak ja zasa niesom moc zástancom tejto metódy- mám na to určité výhrady, ale ok-aj to je riešenie, aj keď to nepodporujem...
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
asi ti to moc nepomoze, ale vcera som sa dozvedel, ze kamarat so svojou zienkou, po dvojrocnom neplodnom nazelstve cakaju trojcata , a poznam dalsich ktori sa vela modlili a babo prislo.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Z každého trošku je pravdy.
Moja švagriná veľmi chcela, nemali zdrav. problém a nedarilo sa im hneď, ani dovča nepomohla. Chodila ku mne so slzami, že nie je tehotná, ale podarilo sa im dosť rýchlo po cca pol roku.
Ja som sa musela liečiť, najprv srdce, potom štítnu žľazu, správne nastaviť liečbu, až potom som ku gynekológovi chodila a to dosť často. Mne nepomohla ani pohoda, ani stres, iba lieky a presne určitý čas ...
Tie ktoré sa liečia, vedia o čom píšem.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

MikiHalasko Pozri príspevok
asi ti to moc nepomoze, ale vcera som sa dozvedel, ze kamarat so svojou zienkou, po dvojrocnom neplodnom nazelstve cakaju trojcata , a poznam dalsich ktori sa vela modlili a babo prislo.
fúúúha trojičky...., to treba predýchať aspoň hodinku...- ale kamošovi gratulka...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
lenka, čo sa týka umelého oplodnenia- tak ja zasa niesom moc zástancom tejto metódy- mám na to určité výhrady, ale ok-aj to je riešenie, aj keď to nepodporujem...
Pre niekeho je aj táto možnosť riešením. Mne našťastie pomohli lieky.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nehovorím, že v niečom nemáš pravdu aj ty JAJA,ale zasa také jednoduché to nieje ako píšeš,že uvolním sa a bude zaručený výsledok...-ale skúsiť to treba...
On ten stres môže spôsobovať problémy nielen žene, ale aj mužovi, ktorý vidí tu svoju, že je nešťastná A už je tam dvojnásobný problém. Tak ako píše autorka témy. Že to nemôže spomenúť blízkym. Nechce, aby sa oni tým trápili. Ale ten jej ju má určite rád a vidí na nej, že je nešťastná .
Viem, že sa mi ľahšie hovorí, keď som to nezažila a verím, že je ťažké sa cez to dostať.
Ja osobne by som si už tiež asi dala urobiť vyšetrenia, aby som si bola istá, že nie je problém niekde inde
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať