Zavrieť

Porady

odmena od zamestnavatela pocas materskej

Pekny den,
chcela by som poprosit o radu (asi ako vsetci) Od novembra 2009 som na materskej dovolenke, skonci mi zaciatkom juna 2010 (potom prechadzam na rodicovsku dovolenku). Moj zamestnavatel, u ktoreho som robila pred materskou, mi chce poslat odmenu na odrobeny pocet rokov (co pripada na tento mesiac). Moze tato odmena od zamestnavatela ovplyvnit vyplacanie mojho materskeho prispevku?

Ide mi o to,ci mi vyplatenie tejto odmeny mi moze skratit matersky prispevok od Socialnej poistovne. Ked som sa este pred materskou pytala v Soc.poistovni, ci popri materskej mozem pracovat, odpisali mi okrem ineho aj: "Na ucely splnenia podmienok naroku na materske, zamestnankyna nemoze mat prijem z toho nemocenskeho poistenia, z ktoreho si narok na materske uplatnila." Ja beriem materske z nemocenskeho poistenia, ktore som si platila u tohto zamestnavatela, ktory mi chcel poslat odmenu. A teraz neviem, ci ta odpoved od poistovne nejako suvisi aj s tymto mojim pripadom, alebo nie. Nejako mi to nie je jasne
Dakujem za odpoved(e)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janaex je offline (nepripojený) Janaex

    Janaex
    ak ide skutocne o matersku zo SP (a nie rodicak z UP) potom pocas materskej zamestnavatel z takto vyplatenej odmeny odvedie len urazove poistenie, pretoze ide o vylucenie § 140 , ak ide o odmenu vyplatenu pocas rodicaku , tak zamestanvatel neodvedie nic, lebo mate prerusene poistenia podla § 26

    odmena od zamestnavatela pocas materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.