Zavrieť

Porady

Susedské vzťahy - dieťa nado mnou

Od nasťahovania do nového bytu mám problém so susedkou a jej dieťaťom, ktorí bývajú nado mnou. Dieťa má asi 4 roky, neustále behá po byte, hádže veci na podlahu, odhliadnúc od toho, že počujem všetky rozhovory, každé ráno ma budí neznesiteľný buchot, otriasajúce sa steny a dunenie. Po niekoľkých dňoch som ju bol osobne poprosiť a vysvetliť jej situáciu, že potrebujem doma pracovať a pokojne žiť, no nemalo to na ňu zrejme žiaden vplyv. Niekedy sa to vystrájanie nedá vydržať, od hnevu zoberiem metlu a pobúcham na strop, no ani to nemá žiaden účinok, aj keď vedia, že mi to vadí. Neviem, ako sa dnes vychovávajú deti, ale v mojich časoch, sme boli nabádaní, aby sme nepobehávali po byte a rešpektovali súkromie ostatných. Existujú predsa ihriská, škôlky a pod.
Existuje nejaká možnosť, aby sa niečo zmenilo? Nerád by som kvôli tomuto musel meniť byt, ktorý mi skutočne vyhovuje. Mám nejakú možnosť ochrany súkromia, keďže nejde ani o rušenie nočného kľudu? Čo by som mohol v tejto otázke urobiť? Chcem mať plnohodnotné bývanie, vzhľadom na súkromie a pokoj. Rešpektujem mladé rodiny s deťmi, ale aj oni musia brať predsa na zreteľ svojich susedov, nejde o bábätko ktoré plače, ale o matku, ktorej je jedno, čo jej šibal robí.
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

bohužiaľ, nie každé dieťa je ako plyšový macík (kam ho položím, tam ticho sedí). To všetko je o susedských vzťahoch a ohľaduplnosti... Ako rodič by ste radšej mal dieťa, ktoré je tiché, skromné, lenivé, alebo živé, ubehané, možno trochu neskrotné, ale v kolektíve výbojné, jednoducho také, čo sa v živote nestratí...
A v panelákoch nikdy nebude plnohodnotné bývanie, lebo sú postavené tak, že ak si sused prdne tak to nielen počujete, ale hádam aj cítite...
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Presne tak, v paneláku nikdy nebude plnohodnotné bývanie, teraz keď každý dáva do bytu plávajúce a iné podlahy, počuť všetko, aj koľkokrát prejde suseda nad nami z kuchyne do izby a naopak, aj počuť čo sa u susedov rozprávajú, aj v noci keď zvoní susedovi na stolíku mobil. A deti sú už také, neposedia, behajú a my napriek tomu,že nabádame našu malú,nech je ticho, nech nedupoce i tak sa to jednoducho vždy nedá, no my máme jedno šťastie, že ona svojim dupotom, výskotom a krikom vyplaší jedine myši v našom baraku, keďže bývame na prvom posch. A to ešte nehovorím, že keď príde k nám aj najmladší beťár, tak ako oni dvaja dokážu z bytu spraviť "kulničku na dříví" a pritom lietame za nimi všetci čo sme doma

A toto je vždy lepšie,keď sú deti také hravé, aktívne a živé, ako keby mali len tíško sedieť v kúte.
Naposledy upravil uct2007 : 24.04.10 at 08:21 Dôvod: doplnenie
6 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
existuje jedna možnosť zmente sa vy.Podla vašho prispevku predpokladam že ste staršieho vydania,ja mam dve dospele deti takže tiež nie som nove vydanie ale nedovolil by som si obmedzovať deti, pokial by to boli nejake 14ky a viac je to ine ak by robili takyto bordel upozorniť na ich spravanie rodičov je normalne ale male deti ktore si neuvedomuju čo sa deje a chcu sa len hrať tak to je prepačte ale trošička pritiahnute za vlasy mam susedu ma dvoch malych zbojnikov dvojčata ktre su velmi žive a robia krik,buchot ale snažim sa to nejakym spôsobom odignorovať pretože su to deti potrebuju sa vyblaznieť pretože detstvo nie je o tichom sedeni v kute. A rada na koniec skuste sa s nimi spriateliť a potom zistite že ten takzvany buchot a obťažovanie pri praci nie su problemom vašho spolunaživania
6 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Ja som prave ta, ktorej deti behaju, placu aj niekolko krat za noc, casto aj 2 hodiny vkuse, kricia... Suseda nemoze spat, oddychovat, boli ju hlava... Naozaj sa s tym neda nic robit, kym su deti malicke. Moj syn napr. este nedavno nevedel normalne chodit, z izby do izby vzdy bezal. Mohla som po nom kricat, prosit, nepochopil to, bol este maly. Musis to vydrzat, zachvilu podrastie pojde do skoly a bude dobre. Ak sa im nenarodi dalsie dieta
Proste deti sa musia vybehat, v noci placu, nedaju sa vypnut ako televizor. A ked vonku prsi alebo su chore, tak sa s nimi von neda ist. A privazovat k posteli ich nebudem. Skus tych rodicov pochopit, oni to nemaju tiez lahke, tiez by radsej mali klud, ale s detmi klud nikdy nebol.
8 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Si slobodný, bezdetný?
Pokiaľ áno, tak sa nemôžeš vžiť do situácie, keď máš dieťa, vieš čo dokáže taký malý "navystrájať" ale ono sa pri tom len hrá....
Musíš sa s tým zmieriť že od 6,00 - 22,00 budeš mať o zábavu postarané. Ja som mala susedov, ktorí boli pre moje deti "strašiakom", vždy im niečo vadilo, tiež búchali po radiátoroch, a moje deti chúdence boli mnou stále upozorňované, ticho , ticho lebo xxxx suseda bude sa hnevať. Prišla doba xxxsuseda mala vnúčence a už bolo všetko o.k. nevadilo, že jej vnúčence sa chovajú ako ostatné normálné deti, mohli búchať, kričať..atď...ale podrž sa, zase to vadilo susede , ktorá bývala pod ňou...to bol taký kolobeh susedský a vtedy ešte boli všade koberce po izbách, ktoré hluk trochu tlmili, nie ako teraz , keď je prevažne dlažba alebo parkety Inak stačí ak autíčkom prejde po podlahe a ty to môžeš vnímať ako "rámus". Pracovala som dlhé roky s deťmi, ver mi že im musíš dať priestor aby sa realizovali, musia niečo "robiť".
Pevné nervy ti želám, panelák je panelák, tam ozaj počuješ všetko, musíš sa s tým zmieriť.
9 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

ani ja Vas veru nepodporim, aj ked chapem.....ako sa musite asi citit.

Ja mam doma dvoch zbojnikov, skoro 5rocneho a skoro 3rocnu...mame susedku, uz starsiu pani, skor babku teda. Mame ju u nas tak 2-3x do mesiaca, co sa stale stazuje, ale v dobrom, teda nerobi mi doma cirkus, len sa potrebuje postazovat.

Raz som bola aj u nej, naozaj je to pocut, ale no fakt? co mam s tymi detmi robit? ked su chore, tak von nemozeme chodit, tym padom ani do skolky, doteraz bola zima, zase doma.... na nervy to ide najma tym detom, ved ked nechcem, co teda nechcem aby boli strcene pred TV alebo pri PC musim im nejaku inu cinnost vymysliet, pri ktorej sa trosku zabavia, ale aj priznavam rozblaznia...

ale suhlasim s prispevkami vyssie, chce to cas, mozno si aj zvyknete
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

uct2007 Pozri príspevok
Presne tak, v paneláku nikdy nebude plnohodnotné bývanie, teraz keď každý dáva do bytu plávajúce a iné podlahy, počuť všetko, aj koľkokrát prejde suseda nad nami z kuchyne do izby a naopak, aj počuť čo sa u susedov rozprávajú, aj v noci keď zvoní susedovi na stolíku mobil. A deti sú už také, neposedia, behajú a my napriek tomu,že nabádame našu malú,nech je ticho, nech nedupoce i tak sa to jednoducho vždy nedá, no my máme jedno šťastie, že ona svojim dupotom, výskotom a krikom vyplaší jedine myši v našom baraku, keďže bývame na prvom posch. A to ešte nehovorím, že keď príde k nám aj najmladší beťár, tak ako oni dvaja dokážu z bytu spraviť "kulničku na dříví" a pritom lietame za nimi všetci čo sme doma

A toto je vždy lepšie,keď sú deti také hravé, aktívne a živé, ako keby mali len tíško sedieť v kúte.
to s tym ze vsetko je v panelaku pocut je svata pravda a ten mobil je este v pohode-su aj ovela ovela horsie veci ktore by susedia nemali pocut ale bohuzial pocuju :-)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nas sused sa chodil stazovat kazdy tyzden pravidelne.odkedy som mu prestal otvarat dvere,tak uz nechodi-vzdal to.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Flinstone Pozri príspevok
bohužiaľ, nie každé dieťa je ako plyšový macík (kam ho položím, tam ticho sedí). To všetko je o susedských vzťahoch a ohľaduplnosti... Ako rodič by ste radšej mal dieťa, ktoré je tiché, skromné, lenivé, alebo živé, ubehané, možno trochu neskrotné, ale v kolektíve výbojné, jednoducho také, čo sa v živote nestratí...
A v panelákoch nikdy nebude plnohodnotné bývanie, lebo sú postavené tak, že ak si sused prdne tak to nielen počujete, ale hádam aj cítite...
cisty suhlas-100bodov
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Stanislav 1975 Pozri príspevok
to s tym ze vsetko je v panelaku pocut je svata pravda a ten mobil je este v pohode-su aj ovela ovela horsie veci ktore by susedia nemali pocut ale bohuzial pocuju :-)
...hm o tých ostatných som nechcela písať, ale jasné,že počuť aj iné veci, ako mobil
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

bratovi chodil furt takto sused búchať... až raz... bol som u neho na návšteve a moje deti tam behali. Búchal na dvere... Otvoril som. Trieskal po dverách bakuľou. Som trochu iná povaha a postava na rozdiel od brata... Vyvrieskal som sa na hulváta jedného a tajne som dúfal, že ma udrie bakuľou, aby som prešiel do nutnej obrany. Odvtedy sa mi zďaleka zdravil a bol milý. Zrejme som prehovoril jazykom jeho kmeňa.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dieťa nie je hračka, že sa vypne alebo odloží vtedy, keď nie je na ňu práve chuť.
Deti sú živé striebra, ktoré neposedia, toľko majú energie.
Keď sa stretnem so susedkou, jej prvé slová, ale počujeme behať malého, šinter je, a moja odpoveď s úsmevom na tvári znie: Aspoň vieme aj my, aj Vy, že ho máme.
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď sme boli my malé deti, susedom sa až lampa kývala. Boli sme traja, sestra s bratom futbal hrávali, ja som bola knihomoľ. Pritom susedy sme sa báli, tá keby nám jednu vylepila, ocitli by sme sa na konci druhej miestnosti. Časom sme sa odsťahovali, ale napriek tomu rodičia zostali dobrými priateľmi až dodnes, susedy sa nebojíme a s úsmevom spomíname keď sa stretneme.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

My keď sme mali deti malé - máme 4 deti - na chodbe sme mali okrúhly stôl, sústavne sa hrali okolo neho na naháňačku, dookola behali a robili taký randál,že som len čakala, či nepríde sused odnaproti alebo čo býva nad nami búchať na dvere,že nech ich "uzemníme"...ani raz sa tak nestalo, ale keď sme sa stretli tak mi aj zopár krát s úsmevom povedal, že "riadnych aktivistov" mám doma.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Presne tak, komu to vadí, nech nebýva v paneláku.

Mojej susedke vadí aj to, ak sa bicyklujem na stacionári, hoci ho mám (len kvôli nej) na doske, pod ktorým je 3cm molitan ... podľa mňa má na plafóne fonendoskop, aby vedela, kedy presne som začala
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Otlak Pozri príspevok
Od nasťahovania do nového bytu mám problém so susedkou a jej dieťaťom, ktorí bývajú nado mnou. Dieťa má asi 4 roky, neustále behá po byte, hádže veci na podlahu, odhliadnúc od toho, že počujem všetky rozhovory, každé ráno ma budí neznesiteľný buchot, otriasajúce sa steny a dunenie. Po niekoľkých dňoch som ju bol osobne poprosiť a vysvetliť jej situáciu, že potrebujem doma pracovať a pokojne žiť, no nemalo to na ňu zrejme žiaden vplyv. Niekedy sa to vystrájanie nedá vydržať, od hnevu zoberiem metlu a pobúcham na strop, no ani to nemá žiaden účinok, aj keď vedia, že mi to vadí. Neviem, ako sa dnes vychovávajú deti, ale v mojich časoch, sme boli nabádaní, aby sme nepobehávali po byte a rešpektovali súkromie ostatných. Existujú predsa ihriská, škôlky a pod.
Existuje nejaká možnosť, aby sa niečo zmenilo? Nerád by som kvôli tomuto musel meniť byt, ktorý mi skutočne vyhovuje. Mám nejakú možnosť ochrany súkromia, keďže nejde ani o rušenie nočného kľudu? Čo by som mohol v tejto otázke urobiť? Chcem mať plnohodnotné bývanie, vzhľadom na súkromie a pokoj. Rešpektujem mladé rodiny s deťmi, ale aj oni musia brať predsa na zreteľ svojich susedov, nejde o bábätko ktoré plače, ale o matku, ktorej je jedno, čo jej šibal robí.
Existuje nejaká možnosť, aby sa niečo zmenilo? Nerád by som kvôli tomuto musel meniť byt, ktorý mi skutočne vyhovuje.

Existuje život bez možnosti!? A čo by mali zmeniť možnosti? A nie je problém v tom, že ten byt ti vyhovuje?

Ak ti nevyhovujú susedia navrhni im, že nech sa odsťahujú.
0 0
s.renka s.renka

s.renka je offline (nepripojený) s.renka

Úplne Vás chápem, pretože prežívam takmer to isté, ibaže dieťatko v byte nado mnou má len 8 mesiacov a rodičia mu kúpili behátko - pavúka. Neviete si predstaviť, čo sú to za zvuky - ako keby v kuse ťahali nábytok. Na zbláznenie. Všetcia Vám tu radia, aby ste boli tolerantný, že si časom zvyknete... Je to blbosť - nezvyknete. Na to sa proste zvyknúť nedá, zvlášť keď človek potrebuje byť sústredený na prácu, alebo je z práce unavený a potrebuje v kľude relaxovať a načerpať sily. Zaráža ma však, že nikto tu neodsudzuje (ne)konanie mamičky. 4-ročné dieťa sa dá totiž zamestnať aj niečim iným, pričom sa nerobí buchot, ani sa nebehá. Čo keby sa mu tak mamička trošku venovala a spolu s ním by si napríklad sadla k stolu a kreslila si s ním, alebo vymaľovávala omaľovánky, alebo čítala mu rozprávky, alebo listovala si s ním knižky pre deti, alebo hrala sa s ním napr. človeče nezlob sa, pexeso... Možností je neúrekom, ale to by musela chcieť v prvom rade mamička!
Ja by som asi vo Vašom prípade obetovala nejaké drobné, kúpila by som dieťaťu pastelky a omalovánku (jednu), odniesla by som mu to s tým, že keď je celú pekne vymaluje, kúpim mu druhú... Keď ho nedokáže zmysluplne zamestnať jeho mama, skúste to Vy.
1 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

s.renka, ja sa opat musim zastat mamiciek. neviem ako je to v pripade mamicky, o ktorej pise otlak, ale ja svojej dcere, ktora uz ma skolkarsky vek citam, rozpravame sa, malujeme, strihame, modelujeme, staviame lego, hrame sa na doktorku, ucitelku,... pismenka a cislice pozna uz od dvoch rokoch, riesime vselijake ulohy, dokonca vie surfovat po internete, najde si oblubene rozpravky, vzdelavacie hry - dozeram na to co pozera... Ked je pekne a aj ked prsi ako dnes, tak sme spolu vonku aj tri krat denne. Ale aj tak, aj ked je dieta studijny typ, aj tak sa proste potrebuje vybehat, vyskakat a niekedy si zmysli uprostred dna, ze teraz bude poskakovat a nezmenim to nijako a uz vobec nie u rocneho alebo dvojrocneho dietata. skusala som to, ale vzdala, lebo by som musela prejst k privazovaniu, resp. by som tie deti musela tak dobit, aby sa zlomili. Je mi luto, ze moja suseda to zle znasa, ale taku polhodinu denne dupotania musi vydrzat. A nocny plac tiez.
6 0
s.renka s.renka

s.renka je offline (nepripojený) s.renka

Saara, polhodinka denne - to je úplne v poriadku - aj hodina a pol sa dá vydržať. Ale keď Vám nad hlavou trieskajú, dupocú, hrkocú... celé poobedie od 14h do 21h ako napr. mne - tak to je fakt na zbláznenie. Aj ja som mama a nemám nič proti deťom ani proti ich potrebám. Ale každá taká mamička, ako píše autor otázky, by mala vedieť, že byť mamou neznamená LEN porodiť dieťa.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

keď tie moderné plávajúce podlahy fungujú ako zosilovač ruchov... mozno sa to dieťa doma ani nezdá hlučné... možno ani o poschodie nižšie to nieje veľký hluk, ale je stále... a hlavne starší ľudia sú niekedy takí, že ešte aj ticho im pripadá hlučné... Ono to chce fakt trochu ohľaduplnosti na oboch stranách... Veď tí dôchodcovia ani v penziónoch nemajú kľud podľa vlastných predstáv, a to sú tam samí starci... Pri premiešaní s mladými niektorým nevyhovuje nič.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať