Zavrieť

Porady

vymahanie danovych a nedanových pohladavok

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či by mi niekto nevedel poradiť, akým spôsobom sa vymáhajú daňové a nedaňové pohľadávky vo verejnom subjekte (mesto). Mám na mysli celý postup, ak nepomôžu výzvy, aký je ďalší postup, súd, exekúcia, len neviem presne ako to ide. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Odpovedala si si sama:

    zuzkaml19 Pozri príspevok
    ...ak nepomôžu výzvy, aký je ďalší postup, súd, exekúcia, ...

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    zuzkaml19 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či by mi niekto nevedel poradiť, akým spôsobom sa vymáhajú daňové a nedaňové pohľadávky vo verejnom subjekte (mesto). Mám na mysli celý postup, ak nepomôžu výzvy, aký je ďalší postup, súd, exekúcia, len neviem presne ako to ide. Ďakujem
    Môžem si tipnúť ? .... Ty budeš asi študentka, ktorá potrebuje zvládnuť nejakú seminárnu tému .... však ?
    Problematiku daňových pohľadávok mesta /obce/ naštuduješ najlepšie, ak klikneš v úvode Porady na Zákon 511/1992 Zb. o správe daní. Jeho § 1 hovorí, že sa týka celej daňovej problematiky, § 1a, písm. b, bod 1 .... aj daní vyrubených obcou – mestom ... a písm. c .... už len potvrdí, že podľa tohto zákona sa procesnoprávne spravujú....okrem iného aj .... daňové nedoplatky a exekúcie. Doporučujem od § 56 ... daňové nedoplatky, od § 73 daňové exekúcie, až od § 83 dražba.
    Na nedaňové pohľadávky je tu zase ôsma časť Občianskeho zákonníka .... ale v inverznej podobe.... teda nie pohľadávkové právo, ale záväzkové právo, ktoré aplikuje majiteľ pohľadávky. Niečo sa nájde aj v Obchodnom zákonníku, medzi § 293 až 343.
    Tu si vyberieš, čo potrebuješ ..... veľa zdaru !

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Pozor na poslednú novelu zákona!
    563
    ZÁKON
    z 1. decembra 2009
    o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    doktor01 Pozri príspevok
    Pozor na poslednú novelu zákona!
    563
    ZÁKON
    z 1. decembra 2009
    o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    Výborný postreh, aj pripomienka .... ale tento bude platiť až od 1.1.2012, čo je až takmer o 2 roky. Zákon 563/2009 Z.Z. je nový zákon o správe daní - čl. I. a má ďalších .... až VI. článkov. Článok II. je novela doteraz platného zákona 511/1992 na zostávajúce 2 roky. Je to uvedené v poslednom čl. VI.

    vymahanie danovych a nedanových pohladavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.