Zavrieť

Porady

najom-koeficient

ahojte,
firma-platiteľ dph prenajal priestor neplátcovi dph. Nebude mať žiadne náklady na priestor - všade je prihlásený nájomca-elektrina, plyn,...
Je potrebné nahlasovať DU že budeme používať koeficient aj keď reálne nebudú žiadne faktúry na vstupe?
musíme vystaviť fa s dph na kauciu?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

    KlaudiaKK
    To že používaš koeficient nenahlasuješ nikde, proste si tú DPH vysporiadaš - ak nejaká bude uplatnená a vznikne ti povinnosť použiť koeficient - v daňovom priznaní k DPH mesačne, alebo štvrťročne podľa toho aký si plátca .A potom na koci roka resp. za daň priznanie za december alebo IV.Q. to vysporiadaš za rok s aktuálnym koeficientom. Ak nemáš s tým priestorom žiadne výdavky kde sa DPH uplatňuje tak nič nerobíš - vystavíš FA za nájom podľa zmluvy s O% sadzbou + uvedieš typ oslobodeného plnenia resp. § podľa zákona o DPH a čakáš kým ti ju uhradia
    Ak však budeš mať nejaký výdavok súvisiaci s tymto priestorom (napr. budeš robiť opravu toho priestoru ktorý konkrétne vydávaš do nájmu ako oslobodené plnenie a faktúru budeš mať vystavenú s DPH musíš ju krátiť koeficientom) Toto Ti radím podľa pokynov z nášho daňáku lebo aj ja som bola z toho úplne mimo podľa výkladu teoretikov z min.fin na školení. Ak mi poradili zle - bude to síce môj problém ako účtovníčky ,ale aspoň bude vidieť na čo dávame svoje dane. . . . Niekedy je s tým viac roboty ako výsledného efektu pre štát ale čo už.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.