Zavrieť

Porady

Dátum dodania na dobropise

Chcem Vás poprosiť o radu. V marci sme vystavili faktúru na tovar s dátumom dodania 26.3.2010. Dnes sme vystavili dobropis vzťahujúci sa k danej faktúre. Aký dátum dodania uviesť, resp. do ktorého obdobia DPH mi dobropis pôjde, do marca alebo apríla?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Záleží aj na tom, z akého titulu dobropis vystavuješ. Ak vystavuješ dobr. v zmysle § 25, tak dátum dodania môže byť totožný s dátumom vystavenia. Ak vystavuješ dobropis z iného z iného dôvodu, ako je uvedené v § 25 ods. 1, dátum dodania na dobr. bude totožný s dátumom dodania na pôvodnej faktúre.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena666 Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť o radu. V marci sme vystavili faktúru na tovar s dátumom dodania 26.3.2010. Dnes sme vystavili dobropis vzťahujúci sa k danej faktúre. Aký dátum dodania uviesť, resp. do ktorého obdobia DPH mi dobropis pôjde, do marca alebo apríla?
    Dátum jeho vystavenia, t.j. aprílový.

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    Twety, ďakujem za odpoved. Ide mi aj o to, že máme nový software, ktorý v podstate testujeme ešte a vychytávame muchy a práve som prišla na to, že mi na vystavenom dobropise ako Dátum dodania udáva dátum dodania faktúry, s ktorou dobropis súvisí, čiže konkrétne v tomto prípade dátum 26.3. Takže problém bude len v uvádzaní dátumu dodania na faktúre, rátať mi to ráta do apríla aj ked píše marec.

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    Dievčatá a môžem ešte jednu otázku. Máme dvoch zahraničných konateľov. V marci sme im zaplatili ubytovanie, iba ubytovanie v penzione, dostali sme pokladničný doklad obsahujúci samozrejme všetky náležitosti ako faktúra. Otázka - môžem si uplatniť DPH na vstupe?

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    kacena666 Pozri príspevok
    Dievčatá a môžem ešte jednu otázku. Máme dvoch zahraničných konateľov. V marci sme im zaplatili ubytovanie, iba ubytovanie v penzione, dostali sme pokladničný doklad obsahujúci samozrejme všetky náležitosti ako faktúra. Otázka - môžem si uplatniť DPH na vstupe?
    Skús tu:
    http://www.porada.sk/t124539-dph-a-u...ubytovanie+DPH

    Dátum dodania na dobropise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.