Zavrieť

Porady

DPH za vyreklamovanú tlačiareň po podani danoveho priznania.

Rada by som sa opytala na vyreklamovany tovar po podani danoveho priznania.

V decembri sa kupila tlaciaren, v januari sa podalo danove priznanie DPH za predchdzajuci stvrtrok. Koncom januara sa, ale tlacieren pokazila a vysledok reklamacie bol vratenie penazi za ktore sa nakupila nova tlaciaren, ale vo vyssej sume. Ako to mam zauctovat a je potrebne opravit danove priznanie DPH?

Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Zuzana, asi je tá odpoveď dosť oneskorená, ale možno poslúži. V zásade je platná aj k dnešnému dňu. Takže:
    V súvislosti s vrátením peňazí a nákupom novej tlačiarne by bol mal dodávateľ vystaviť nejaký doklad - faktúru / dobropis alebo blok cez ERP a na základe toho, kedy by si mala tieto doklady prijaté, by si ich zahrnula do daňového priznania za dané obdobie. Ak doklady nemáš, tak si ich pýtaj. Ak prebehlo všetko iba z rúčky do rúčky, potom ťažko niečo o tom zaúčtuješ alebo dáš do daňového priznania.
    Môžeš si tie doklady pýtať aj teraz, hoci sa to udialo v januári. Kedy ich dostaneš, vtedy dáš do priznania.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Zuzana2211 Pozri príspevok
    Rada by som sa opytala na vyreklamovany tovar po podani danoveho priznania.

    V decembri sa kupila tlaciaren, v januari sa podalo danove priznanie DPH za predchdzajuci stvrtrok. Koncom januara sa, ale tlacieren pokazila a vysledok reklamacie bol vratenie penazi za ktore sa nakupila nova tlaciaren, ale vo vyssej sume. Ako to mam zauctovat a je potrebne opravit danove priznanie DPH?

    Vopred dakujem za odpovede.
    Ja ti síce neodpoviem, ale snáď sa niekto nájde. Zaradila si totiž otázku do zlej témy, preto si ju doteraz asi nikto nevšimol. Treba dať pozor, do akej témy zadávaš otázku. Presunul som ti ju do samostatnej témy.
    Ďakujem za odpoveď. Presne rak som to aj spravila. Len som si chela overiť aj u niekoho iného.

    DPH za vyreklamovanú tlačiareň po podani danoveho priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.