Zavrieť

Porady

Roaccutane

Prosím Vás o radu...mám priateľku ktorá asi týždeň dozadu do seba začala cpať neakú chémiu menom "Roaccutane"..dokonca to nemá na predpis ale len od neakej známej...

Všimol som si u nej zmeny v jej správaní, občas po nociach nespáva, nie je taká ukecaná, má asi hrozné sny...Proste vidím, že sa zmenila...
A moja otázka ako jej to zobrať tak aby nedošlo k hádke lebo reaguje moc podráždene, nepáči sa mi takto, nie je to ona a neviem čo mám robiť

Díky moc.....
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Keby si použil google, našiel by si toto :
http://www.google.sk/search?q=Roaccu...ient=firefox-a
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

arizona Pozri príspevok
Keby si použil google, našiel by si toto :
http://www.google.sk/search?q=Roaccu...ient=firefox-a
díK ja som hladal...lenže všade som našiel, skúsenosti ľudí s ním a, že sa používa na akné...Ale nikde som sa nedočítal nič konkrétne..akurát, že veľa mladých ľudí spáchalo samovraždu a to ma veľmi znepokojuje...
Musí to prestať brať...no neviem ako
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

rastik000 Pozri príspevok
díK ja som hladal...lenže všade som našiel, skúsenosti ľudí s ním a, že sa používa na akné...Ale nikde som sa nedočítal nič konkrétne..akurát, že veľa mladých ľudí spáchalo samovraždu a to ma veľmi znepokojuje...
Musí to prestať brať...no neviem ako
Mrkla som pár tém na nete. Vyzerá to na riadne svinstvo
Ak to tvoja známa zle znáša, daj jej prečítať zopár príspevkov z netu a prehovor ju, aby to prestala užívať. Lekárka jej môže predpísať niečo iné...
http://www.cme.sk/sz/510/t595778/p1/...-roakutan.html
http://www.google.sk/search?q=Roaccu...ed=0CDgQ_wEwCg
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Panebože to je čo za svinstvo...Jak sa to vôbec môže predávať...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ak pacientka je roacutane, tak musí byť pod kontrolou lekára, ktorý jej robí testy... riskuje veľa..
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

grammatika Pozri príspevok
ak pacientka je roacutane, tak musí byť pod kontrolou lekára, ktorý jej robí testy... riskuje veľa..

JJ...našiel som to niekde na nete, že treba robiť pečeňové a krvné testy..a že je to len na predpis a tiež, že ten liek nedostane každý....Ona si to neviem s akej ....... zohnala, že známa poradila, že je to účinné..No a vidím ako...Bože
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak jej to vyhod do kosa.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

rastik000 Pozri príspevok
Panebože to je čo za svinstvo...Jak sa to vôbec môže predávať...
Liečba Roaccutanom je liečba poslednej voľby na akne,kde zlyhá každá iná liečba a jedná sa o závažné akne,znemožnujuce človeku normálny spôsob života.Pokiaľ Roaccutane nasadí kožný lekár/aj to všetci s ním liečiť nevedia/,tak sa jedná o pacienta dôkladne poučeného a od hlavy po päty vyšetreného,pričom je neustále monitorovaný.Liečba prebieha okolo roka,takže ak má pár krabičiek,je to pre nu uplne zbytočné.Zahráva si so zdravím.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tento liek užíval manžel ako chlapec. Mal ťažkú formu akné+sepsu. Liek bol vtedy nedostupný, nakoniec ho zohnali vo Švajčiarsku. Lekári upozorňovali na ťažké a nepríjemné nežiadúce účinky, bola to však posledná možnosť liečby. Samozrejme, bol pod dozorom v nemocnici, počas liečby sa cítil veľmi zle. Ale zachránil mu život.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ešte podotknem, že žena by nemala minimálne do pol roka otehotnieť po ukončení liečby...
Kamarátka tento spôsob liečby zvolila, mala síce i veľa nežiadúcich účinkov ale nakoniec jej to ako tak pomohlo a stále bola monitorovaná lekárom!
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

BXLmiami Pozri príspevok
Liečba Roaccutanom je liečba poslednej voľby na akne,kde zlyhá každá iná liečba a jedná sa o závažné akne,znemožnujuce človeku normálny spôsob života.Pokiaľ Roaccutane nasadí kožný lekár/aj to všetci s ním liečiť nevedia/,tak sa jedná o pacienta dôkladne poučeného a od hlavy po päty vyšetreného,pričom je neustále monitorovaný.Liečba prebieha okolo roka,takže ak má pár krabičiek,je to pre nu uplne zbytočné.Zahráva si so zdravím.
No ona vyšetrená teda vôbec nebola...teraz má tuším 3 krabičky takže 90 liekov...No veľmi ľahko sa dostane k ďaľším..a ešte čítam, že je to na veľmi tažké formy akné..No to ona má tak pár vyrášiek na celej tvári a to bez akýchkoľvek flakov alebo hlbších zápalov..Proste vytvorí sa a zmizne..úplne bežné..nič hrozné...Lenže povedať si nedá a to ma na nej hrozne vytáča...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rastik000 Pozri príspevok
No ona vyšetrená teda vôbec nebola...teraz má tuším 3 krabičky takže 90 liekov...No veľmi ľahko sa dostane k ďaľším..a ešte čítam, že je to na veľmi tažké formy akné..No to ona má tak pár vyrášiek na celej tvári a to bez akýchkoľvek flakov alebo hlbších zápalov..Proste vytvorí sa a zmizne..úplne bežné..nič hrozné...Lenže povedať si nedá a to ma na nej hrozne vytáča...

Keď to nejde podobrotky,tak to musí ísť po zlotky!!!

Keď ju máš rád,tak jej to zober a vyhoď a dobre jej vynadaj,aby sa
spamätala! Niekedy musíme robiť aj bolestivé a tvrdé rozhodnutia,
pokial to je na prospech veci!
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zmlatit, vyhodit do kosa, dohovorit.
0 0
SašaD SašaD

SašaD je offline (nepripojený) SašaD

Roaccutane sa v ziadnom pripade nesmie uzivat teraz na jar a cez leto, ak uz kozny lekar po zlyhani inej liecby pristupi na toto extremne riesenie, vzdy ho predpisuje pacientom na jesen a v zime, berie sa do jari. Pokozka sa totiz pri jeho uzivaní nesmie dostat do styku so slnkom, ak je aj v zime slnecno, treba sa natierat opalovacim prostriedkom so silnym faktorom ochrany.
Naposledy upravil SašaD : 29.04.10 at 17:14
1 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

SašaD Pozri príspevok
Roaccutane sa v ziadnom pripade nesmie uzivat teraz na jar a cez leto, ak uz kozny lekar po zlyhani inej liecby pristupi na toto extremne riesenie, vzdy ho predpisuje pacientom na jesen a v zime, berie sa do jari. Pokozka sa totiz pri jeho uzivanie nesmie dostat do styku so slnkom, ak je aj v zime slnecno, treba sa natierat opalovacim prostriedkom so silnym faktorom ochrany.
Dík za ďaľšiu užitočnú informáciu...Takže sa vôbec nemá brať ak svieti slniečko...super...No nič dnes to rozšlapem, a vyhodím von oknom...Neviete niekto o neakom "normálnom" žiadnom agresívnom lieku alebo prípravku na tieto vyráštičky..??? Nech to môžem kúpiť...??? Niečo čo ozaj pomáha...Díky...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rastik000 Pozri príspevok
Dík za ďaľšiu užitočnú informáciu...Takže sa vôbec nemá brať ak svieti slniečko...super...No nič dnes to rozšlapem, a vyhodím von oknom...Neviete niekto o neakom "normálnom" žiadnom agresívnom lieku alebo prípravku na tieto vyráštičky..??? Nech to môžem kúpiť...??? Niečo čo ozaj pomáha...Díky...

Jediné,čo naozaj pomôže,je odborné vyšetrenie
a stanovenie presnej diagnózy a nie všelijaké mastičkárstvo!

Pretože,z malej "vyráštičky" môže byť velký "vred" !
1 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Rastik tvoju priatelku vobec nechapem ale je to v povahe ked je pre nu par vyraziek vacsi problem ako zahravanie si so zdravim je to v aj v jej hlave! Mne hrozil tento liek pretoze za posledny rok sa mi nekutocne zhorsila plet citala som vselico je to dost zavazna liecba a vsetky neziaduce priznaky sa nemusia vobec prejavit mne ho odporucila kozna ale pretoze sa neodporuca otehotniet rok radsej budem mat bolave vyrazky. Myslim si ze by si sa s nou mal porozpravat lebo ked takto pristupuje k sebe samej este si v zivote mozete spolu vselico preskakat. Teraz radikalne riesi par vyraziek potom si vsimne ze pribrala a zacne zvracat? Darmo jej budes zakazovat, lieky vyhadzovat treba sa s nou porozpravat z oci do oci!!! nech aj ty vies co mozes od nej ocakavat!
A k tomu kremu mne velmi pomohol Duac gel je vyborny a nanasa sa fakt len na pupak nie na celu tvar pouzivala som ho pol roka a velmi sa mi zlepsila plet a nema ziadne vedlajsie ucinky ale je na predpis ale to asi u tvojej priatelky nie je problem
1 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... jednoznačne treba nasmerovať priateľku ku kožnému lekárovi a na pravidelnú kozmetiku- k dobrej kozmetičke- naozaj nie je vyrážka ako vyrážka, aby z toho nemala nejaký furuncul a či carbuncul - po infikácii staphylokokom. Zvoliť správnu kozmetiku a správne pravidelné čistenie pleti, veď pleť je po 25ke hlavne odrazom nášho zdravia, toho čo jeme a ako žijeme ......
Jednoznačne je problém tvojej priateľky v jej hlavičke, jej sa nepáči ako vypadá - mal by si byť jej oporou a stále ju presviedčať že je pre teba kásna taká aká je !
Prajem veľa šťastia!
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Ja by som odporúčala navštíviť dermatológa. Verím, že aj v tvojom okoli nejaky dobrý je. Ak má tvoja priateľka problémy s pleťou, možno stačí len odborné vyšetrenie dermatológa a správny postup a možno aj prípadna liečba inými prípravkami.
Možno stačí len zmeniť stravu, či používanie iných prípravnov na čistenie pleti, no to by jej určite poradil.
Držím ti prsty a hlavne jej nezabudni povedať, že ju máš rád takú aká je, že ju neľúbiš len pre jej zovňajšok ale hlavne pre jej srdiečko.
Vieš my ženy možno viac prikladáme dôraz hlavne na to, aby sme sa vám mužom páčime a keď od vás tie slová aké sme pekné počúvame menej a menej máme pocit, že musíme urobiť všetko preto, aby sme boli pre vás znova príťažlivé.
Veľa šťastia.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať