Zavrieť

Porady

nočná práca v 3smennej prevádzke

zdravím Vás a prajem pekný deň, zamyslela som sa nad otázkou v súvislosti s kontrolami inšpekt.práce :

v našej spoločnosti je 3-smenná prevádzka, ide mi o to či práca v noci je aj v tomto prípade limitovaná 500 hod. ročne ,lebo keď počítam že každý tretí týždeň pracuje pracovník v noci/ 52 týždňov - 2 týždne dovolenka = 50 a pracuje sa na tri smeny t.j. 50:3 = 17/ to je 17 týždňov x37,5/5x7,5 hod.prac.čas/ je to 637,5 hodín nočná práca čiže do limitu sa nevmestíme.
Ako je to teda -aby som dodržala literu zákona. Prosím poraďte !!!!!!Verím že mi pomôžete a prilepíte sem svoj názor a radu. Dopredu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    hanjel Pozri príspevok
    zdravím Vás a prajem pekný deň, zamyslela som sa nad otázkou v súvislosti s kontrolami inšpekt.práce :

    v našej spoločnosti je 3-smenná prevádzka, ide mi o to či práca v noci je aj v tomto prípade limitovaná 500 hod. ročne ,lebo keď počítam že každý tretí týždeň pracuje pracovník v noci/ 52 týždňov - 2 týždne dovolenka = 50 a pracuje sa na tri smeny t.j. 50:3 = 17/ to je 17 týždňov x37,5/5x7,5 hod.prac.čas/ je to 637,5 hodín nočná práca čiže do limitu sa nevmestíme.
    Ako je to teda -aby som dodržala literu zákona. Prosím poraďte !!!!!!Verím že mi pomôžete a prilepíte sem svoj názor a radu. Dopredu ďakujem
    § 98
    Nočná práca

    Na začiatok

    (1) Nočná práca je práca vykonávaná v čase medzi 22. hodinou a 6. hodinou.

    (2) Zamestnanec pracujúci v noci je na účely tohto zákona zamestnanec, ktorý

    a) vykonáva práce, ktoré vyžadujú, aby sa pravidelne vykonávali v noci v rozsahu najmenej troch hodín po sebe nasledujúcich, alebo
    b) ktorý pravdepodobne odpracuje v noci najmenej 500 hodín za rok.

    v tom paragrafe nie je obmedzenie čo sa týka počtu hodín tu je definícia zamestnanca na účely zákonníka práce na prácu v noci, čiže ktorý zamestnanec sa považuje za zamestnanca pracujúceho v noci.
    najmenej 500 hodín za rok znamená v preklade 500 a viac.

    nočná práca v 3smennej prevádzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.