Zavrieť

Porady

Krytie armatúry

Som kto som...
Ahojte,

Zaujímalo by ma aké má byť krytie betónom armatúry venca, t.j. koľko cm, mm ???

Povedzme, že veniec je v priereze 30 x 25 cm, aké teda majú byť strmienka aby bolo dostatočné krytie betónom ? Zároveň armokoše mám položiť na poslednú radu tvárnic, alebo trochu vypodložiť - dilatovať ?

Ešte jedna otázka: pri 15 cm deke / žb. strope / - v akej výške má byť armatúra ? Koľko cm od spodku, či vrchu ???

Za skoré odpovede ďakujem.
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Krytie vo venci daj 20 az 25mm, v doske 20mm. Jasne , ze armaturu neklast rovno na stenu alebo debnenie, treba vypodlozit.
V doske stropu dolna vystuz 20mm od spodneho okraja, horna vystuz 20mm od horneho okraja. Dolna vystuz je medzi stenami, horna je nad stenami, pozri si dobre vykres vystuze.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Majky11 Pozri príspevok
Ahojte,

Zaujímalo by ma aké má byť krytie betónom armatúry venca, t.j. koľko cm, mm ???

Povedzme, že veniec je v priereze 30 x 25 cm, aké teda majú byť strmienka aby bolo dostatočné krytie betónom ? Zároveň armokoše mám položiť na poslednú radu tvárnic, alebo trochu vypodložiť - dilatovať ?

Ešte jedna otázka: pri 15 cm deke / žb. strope / - v akej výške má byť armatúra ? Koľko cm od spodku, či vrchu ???

Za skoré odpovede ďakujem.
V piatok mi železiari ukladali armatúru do venca a krytie je 2cm. Nezabudni odpočítať hrúbku izolácieNezabudni ešte aj previazať rohy l-kami a to aj hore a dole.
A čo sa týka stropu tak to si chceš armovať sám len tak z brucha?/tak to by som neriskoval/ Na spodné krytie sú také umelohmotné koníky a vrchné podľa projektu ak to je hupovaná deka.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Doplním armatúra sa nepodkladá drevom ani polystyrénom .
1 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
ciners Pozri príspevok
Krytie vo venci daj 20 az 25mm, v doske 20mm. Jasne , ze armaturu neklast rovno na stenu alebo debnenie, treba vypodlozit.
V doske stropu dolna vystuz 20mm od spodneho okraja, horna vystuz 20mm od horneho okraja. Dolna vystuz je medzi stenami, horna je nad stenami, pozri si dobre vykres vystuze.
Nemám výkres výstuže.



Mám iba statiku stavby a tam je iba písané o výstuži.

Btw. Výstuž je horná aj dolná ? Ja som bol v tom, že sa medzi sebou viaže výstuž. Teda roxory v pozdĺžnom smere s roxorami v priečnom smere, teda, že sa vytvorí ako keby sieť...

Tak teraz som ostal zarazený. Ako to teda je ?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Majky11 Pozri príspevok
Nemám výkres výstuže.



Mám iba statiku stavby a tam je iba písané o výstuži.

Btw. Výstuž je horná aj dolná ? Ja som bol v tom, že sa medzi sebou viaže výstuž. Teda roxory v pozdĺžnom smere s roxorami v priečnom smere, teda, že sa vytvorí ako keby sieť...

Tak teraz som ostal zarazený. Ako to teda je ?
To chceš armatúru nahádzať len tak bez výkresušak ti spadne dom Ja som mal v projekte keramicky strop ale som chcel deku. Dochodca statik s okrúhlou pečiatkou mi urobil projekt za 140 EUR a hupovanú deku zo železa hr.100mm . Tak že mi tie 140 Eura určite ušetril na železe ak by som tam naložil zbytočne 12ky, 14ky atd. Daj si urobiť projekt a za 1, ušetriš a za 2, budeš kľudne spať
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ja mám v statike stavby napísané, aké roxory tam mám dať, len som zarazený, že to má byť hore a dole, teda, prekríženie roxorov sa nespája ?

Myslel som, že sa vytvára sieť.

Už mám z toho hokej...

Btw. Koľko si dal železiarom ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prekríženie roxorov sa spája,viaže drôtom.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Majky11 Pozri príspevok
Ja mám v statike stavby napísané, aké roxory tam mám dať, len som zarazený, že to má byť hore a dole, teda, prekríženie roxorov sa nespája ?

Myslel som, že sa vytvára sieť.

Už mám z toho hokej...

Btw. Koľko si dal železiarom ?
Tak ako ti napísal 220870 viaže sa všade a ohľadom ceny to je diskutabílné lebo každá deka je iná ,ja mám napr. deku nad obývačkou a kuchyňou v jednom kuse a má rozmery 8,6 x 6,5m tak že to je už poriadna dečka a projekt som mal robený rovno aj s vencom 10cm + 15 deka. To čo dáš za projekt sa ti určite vráti na úspore železa tak že nemáš čo špekulovať. ciners je statik skús ho poprosiť či ti to urobí.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ja mám v projekte statiku stavby a viem že ciners je statik, skúsim mu preposlať do pošty odskenovanú statiku stavby a opýtam sa ho na otázky, ktoré ma zaujímajú. Teda poprosím ho o odpovede, ak teda bude ochotný.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Majky nejde o ochotu, ide o to, ze bez vykresu neobjednas zelezo. Ja ti mozem poradit, ale ti zeleziari potrebuju vykaz vystuze a vykres ako ju a kde ktoru polozku ulozit.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ide o ochotu, lebo to čo tu robíte vy dvaja, teda ty a 220870 sa inak ako ochota nazvať nedá... Vďaka Vám za to, v mene všetkých. Vďaka s veľkým V.

Skenujem statiku, pošlem Ti SS. Je tam podľa mňa všetko, len ja tomu veľmi nerozumiem, resp. rozumiem, ale nie všetkému. Niesom ľavý, som vyučený elektrotechnik, a som technický typ, takže ani výkresy mi nerobia problém. Aj keď ja vlastne nemám výkres armatúry, ale akúsi statiku, teda výpočty, pri ktorých sú kreslené rukou aj nejaké nákresy, no veď uvidíš.
Pošlem Ti to za chvíľku aj s otázkami, na ktoré potrebujem odpoveď a budem Ti vďačný za Tvoju odpoveď.

Toť vsio
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ok, takže ak som dobre zistil, tak do SS sa nedá priložiť súbor, a teda to hádžem rovno sem. Ciners tu máš moju statiku stavby, otázky máš v SS, komunikovať môžeme cez SS.

Ďakujem za tvoj čas a ochotu.

Kto by si to chcel zväčšiť, tak / ctrl + / , len si pamätajte, koľko krát ste stlačili ctrl+, naspäť to dáte pomocou / ctrl - /

skenovat0001.jpg  
skenovat0002.jpg  
skenovat0003.jpg  
skenovat0004.jpg  
skenovat0005.jpg  

1/1
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ok, kuknem to zajtra. Inak fasa vypocet, tabulkovu metodu som nevidel od 3. rocnika, kde sme mali vystuzovanie dosiek a historicke metody vypoctu
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

majky to co mas mozes pouzit na stavebne povolenie, na stavbu potrebujes vykres a vykaz vystuze. ak to chces robit sam tak si daj spravit ten vykres. ak to budu robit zeleziari tak sa ich spytaj ci im to staci.
1 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Majky a uz mas povolenie? Ved ten vypocet je urobeny podla neplatnych noriem. Jedine ze natrafis na negramotneho uradnika, inak ti je na nic.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Toto som ti Majky napisal ohladom toho vypoctu,prikladam to sem. Ludia pozor nafuserov. Kamarat mal strasny problem, takyto statik narodeny pred Mojzisom dal tiez stlp z krovu rovno na strop a strop padol. Nahradu skody nepytali, lebo sa im nechce roky tahat po sudoch, no nie su to srandy.
Pripomienky k vypoctu
a) staticky vypocet nie je vypracovany podla sucasne platnych noriem
b) staticky vypocet je robeny velmi zjednodusenymi metodami, preto mas strop velmi predimenzovany, uvazovane schemy absolutne nezodpovedaju realnemu chovaniu dosky.
c) 14ky zeleza do takej dosky s rozponom do 4m sa neda nazvat plytvanim, to je uz na zvazenie, ci toho statika neposlat niekam, je to strasne predimenzovane
d) v doske nie je posudeny priehyb a vznik trhlin, to tam MUSI byt.
e) polozit stlpiky krovu rovno na dosku moze len totalny idiot, prepac mi vyraz. Treba dat roznasaci tram pod stlpiky krovu, inak by bolo potrebne posudit prepichnutie stropnej dosky v miestach stlpikov
f) nad stenami vznika nadpodperovy moment,ktory byva vacsi ako medzipodperovy, napriek tomu ten statik, ktory to nevie asi presne spocitat uvazuje,ze je to opacne a hornu vystuz vobec nenavrhuje,len ju odhaduje
g) na hlavu ti to nespadne, je to predimenzovane, tak sa nemusis bat,len to nema patricne nalezitosti,co to ma mat
Naposledy upravil ciners : 03.05.10 at 20:46 Dôvod: preklep
1 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ok, ciners, budeme komunikovať už cez SS, ďakujem všetkým za odpovede.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Včera som zabetónoval veniec, po koľkých dňoch móžu tesári začať robiť krov?
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Pivko, koľko si dal železiarom, odkiaľ boli ?

Príp. nemohli by sme sa stretnúť ? Ja som z okolia Ke, možno by mi pomohlo, keby sme hodili reč, resp. ozvi sa mi do SS, a popísali by sme čo a ako.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Majky11 Pozri príspevok
Pivko, koľko si dal železiarom, odkiaľ boli ?

Príp. nemohli by sme sa stretnúť ? Ja som z okolia Ke, možno by mi pomohlo, keby sme hodili reč, resp. ozvi sa mi do SS, a popísali by sme čo a ako.
Musíš mať najprv výkres a vykaz vymer výstuže aby ti mohli urobiť cenovú ponuku zvlášť na železo a zvlášť na uloženie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať