Zavrieť

Porady

Krytie armatúry

Som kto som...
Ahojte,

Zaujímalo by ma aké má byť krytie betónom armatúry venca, t.j. koľko cm, mm ???

Povedzme, že veniec je v priereze 30 x 25 cm, aké teda majú byť strmienka aby bolo dostatočné krytie betónom ? Zároveň armokoše mám položiť na poslednú radu tvárnic, alebo trochu vypodložiť - dilatovať ?

Ešte jedna otázka: pri 15 cm deke / žb. strope / - v akej výške má byť armatúra ? Koľko cm od spodku, či vrchu ???

Za skoré odpovede ďakujem.
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Včera som zabetónoval veniec, po koľkých dňoch móžu tesári začať robiť krov?
Posúvam .................
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pivko Pozri príspevok
Posúvam .................
28
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
28
28dnídeka ,ale veniec mi tvrdia tesári a aj v každej predajni stavebnín že kľudne po týždni, dokonca v jednej predajni ruukki mi tvrdili že robili po 2 dňoch len nedoťahovali pomúrnice na doraz
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

28 dnova pevnost betonu sa uvazuje bez rozdielu ci je to deka ci most apollo. jedine, ze by si mal urychlovace tvrdnutia. na reci typu niekde sme robili sa mozes.....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

po tyzdni ma beton uz okolo 80-90% pevnosti. tak mozes robit.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
28dnídeka ,ale veniec mi tvrdia tesári a aj v každej predajni stavebnín že kľudne po týždni, dokonca v jednej predajni ruukki mi tvrdili že robili po 2 dňoch len nedoťahovali pomúrnice na doraz
V predajni ruuki asi pracujú dementi.
Zhruba tých 10 dní.Len nedoťahovať pomúrnice to sa dá aj po dvoch mesiacoch.
2 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ešte jedna otázočka, ohľadom venca...

Šírka aj dĺžka domu je 11 m, teda pôdorys je štvorec. Kúpil som do venca 12-metrové roxory. To zn. 1 m je presah.

Ako viazať vencové armokoše ?

1. Pozdĺž každej strany s vypustením 0,5 m v rohoch a previzaním.

2. Urobiť 6-metrové L-ká a viazať v strede každej strany domu, samozrejme s 0,5 m vypustením a previazaním

0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

je to jedno. moznost 1. sa ti ale bude robit lahsie
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Prosím poraďte nejakú literaturu alebo linky ohĺadom modelových príkladov viazania armatury

deka , veniec , preklad , schody .

Ďakujem.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Harvan, Zelezobetonove nosne sustavy
Fillo, Betonove konstrukcie
a ine
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Majky11 Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka, ohľadom venca...

Šírka aj dĺžka domu je 11 m, teda pôdorys je štvorec. Kúpil som do venca 12-metrové roxory. To zn. 1 m je presah.

Ako viazať vencové armokoše ?

1. Pozdĺž každej strany s vypustením 0,5 m v rohoch a previzaním.

2. Urobiť 6-metrové L-ká a viazať v strede každej strany domu, samozrejme s 0,5 m vypustením a previazaním

Armatúry do vencov na rodinné domy sa zriedkakedy robia do L.V drtivej väčšine prípadov stačí pozdĺž venca .V rohoch a kútoch to treba riadne previazať a zosiliť min70 +70cm roxormi na každú stranu(50 je niekedy málo).
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Tak teda je lepšia varianta č 1. ? Ale zasa nebude to 70 cm, ale iba 50
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Majky11 Pozri príspevok
Tak teda je lepšia varianta č 1. ? Ale zasa nebude to 70 cm, ale iba 50
posúvam...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lepšie 50 variant č 1.20 cm na tom moc neušetríte
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Takže pozdĺž strán domu, a teda previazať v rohoch tých 0,5m, čo je navyše a ešte aj zosíliť, správne tomu rozumiem ?

Nebude potom vadiť, že v rohoch budú pokope po 3 prúty ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak nejak.
P6050021.jpg  
P6050014.jpg  
P6050017.jpg  
1/1
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Tak nejak.
Neviem či to nieje vidieť na tom druhom obrázku ,ale podľa mňa tam ešte chýba vonkajšie spodné L-ko a vnútorné horné L-ko. Aspoň mne to železiarska firma urobila tak.
Vonkajšie už asi vidím.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je tam,ctrl plus+-
0 0
Harris Harris

Harris je offline (nepripojený) Harris

Stará téma, ale nejako som nanu natrafil a nedalo mi. Díky za tie scany, dnes sa už to už len tak nevidí. Tabuľková metóda je špička. Ale nehante to, stale sú nato skriptá, takže nie je problém aby si aj laici nadimenzovali strop .
Aby som sa neopakoval po cinersovi, tak len doplním čo pokladám ja za dôležité. V tom výpočte uplne absentuje horná výstuž v rohoch, kde vznikajú krútiace momenty v doske, ktoré jú takpovediac nadvihujú. Nehovorím, že tam má ísť tona železa, ale aspon nejakú sieť tam hodiť by sa patrilo. Taktiež nie je pravda, že doska je po obvode podopretá absolútne proste. Nejaké nadpodperové momenty vznikajú aj tam. Ale už to komplikujem, proste nič...statický vypočet je každému na dve veci to je len omalovanka, ktorej aj tak nikto nerozumie. Výkres je vykonavak na zaklade ktoreho sa stavia, ten je prvoradý.
Mal by som ešte k 220870. Čo sa týka previazania rohov. Prevezujú sa vonkajšie rohy a ludia si dávajú prevezovať aj vnutorné, ale podla mna tie vnútorné až taký velký význam nemá prevezovať, a ked už....tak v tom prípade, ak by sme boli detailisti, tak to previazanie vnútorného rohu na druhej fotke nie úplne správne podľa knižiek.
A ešte otazka, ako si to myslel, že 50 je niekedy malo. Pytam sa len zo zvedavosti, Jasné že 70 je lepšie, len ono je to monolit, a neviem si nejak predstaviť ako sa dá zistiť (ak nastane nejaká závada), že na vine bola nedostatočná kotevná dlžka.
A len ako zaujímavost, aby som to odpalil už úplne, čiste teoreticky by mala byť ta kotevna dlžka toho horneho železa väčšia ako dolneho.
Naposledy upravil Harris : 22.09.10 at 23:18
0 0
stano_71 stano_71

stano_71 je offline (nepripojený) stano_71

pivko vedel by si mi dat kontakt na toho statika "dochodcu"? dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať