Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej cinnosti

Dobry den.
Rada by som sa opytala na dve veci: v pripade zamestnania na dohodu o pracovnej cinnosti, moze dany dohodar pracovat aj cez vikend? A druha otazka: je mozne s takymto "dohodarom" ukoncit pracovny pomer s vikendovym datumom? (napr. nedostavil sa na sobotnajsiu prac. smenu - moze byt ukoncenie ku dnu 1.5.2010?) Dakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabusss Pozri príspevok
Dobry den.
Rada by som sa opytala na dve veci: v pripade zamestnania na dohodu o pracovnej cinnosti, moze dany dohodar pracovat aj cez vikend? Áno. A druha otazka: je mozne s takymto "dohodarom" ukoncit pracovny pomer s vikendovym datumom? (napr. nedostavil sa na sobotnajsiu prac. smenu - moze byt ukoncenie ku dnu 1.5.2010?) Dakujem. Áno., ale tu neide o PP, musíš postupovať podľa ZP, nepíšeš nič o tom, ako bola zmluva uzatvorená, či tam bolo niečo konkrétne o spôsobe výpovedie.
Odpovede v texte.
3 0
gabusss gabusss

gabusss je offline (nepripojený) gabusss

Ďakujem za odpoveď. Vypoveď viem ako, len som potrebovala odpoveď na konkretne otazky.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, ak mame dohodara, ktory pracuje asi tak 5 dni v mesiaci, potom mesiac nie je prenho praca a znovu na dalsi mesiac pracuje, ako ho mam prihlasit na SP? Necham ho prihlaseneho celu dobu, alebo ho mam pokazde odhlasit a prihlasit (nikdy nevieme kedy sa zasa vyskytne dalsia praca ). Dakujem.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

rennka Pozri príspevok
Dobry den, ak mame dohodara, ktory pracuje asi tak 5 dni v mesiaci, potom mesiac nie je prenho praca a znovu na dalsi mesiac pracuje, ako ho mam prihlasit na SP? Necham ho prihlaseneho celu dobu, alebo ho mam pokazde odhlasit a prihlasit (nikdy nevieme kedy sa zasa vyskytne dalsia praca ). Dakujem.
Nechať ho prihláseného celú dobu.
5 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

rennka Pozri príspevok
Dobry den, ak mame dohodara, ktory pracuje asi tak 5 dni v mesiaci, potom mesiac nie je prenho praca a znovu na dalsi mesiac pracuje, ako ho mam prihlasit na SP? Necham ho prihlaseneho celu dobu, alebo ho mam pokazde odhlasit a prihlasit (nikdy nevieme kedy sa zasa vyskytne dalsia praca ). Dakujem.
netreba ho odhlasovať, nechaj ho prihláseného po celú dobu trvania dohody o pracovnej činnosti

v ten mesiac keď nepracuje, vykážeš mu nulu - nie je limitovaná minimálna výška odmeny pre dohody
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dokonca ho netreba odhlasovať ani ku koncu roka. Aj stanovisko SP je tu niekde .
3 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Choď sa pre istotu spýtať na príslušnú SP. Nám pobočka Dunajská Streda vytkla, keď sme posielali vo výkaze dohodára s odpracovanými hodinami 0, vym.základ 0. Museli sme dohodára odhlásiť a potom znova prihlásiť. Nadarmo sme vysvetlovali, že nie každý mesiac mu vieme poskytnúť prácu. Ich odpoveď: tak ho odhláste.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kn-alka Pozri príspevok
Choď sa pre istotu spýtať na príslušnú SP. Nám pobočka Dunajská Streda vytkla, keď sme posielali vo výkaze dohodára s odpracovanými hodinami 0, vym.základ 0. Museli sme dohodára odhlásiť a potom znova prihlásiť. Nadarmo sme vysvetlovali, že nie každý mesiac mu vieme poskytnúť prácu. Ich odpoveď: tak ho odhláste.
a nebolo to pri Dohode o vykonaní práce?
lebo pri týchto chcú takto odhlášku pri skončení vykonaných prác a následne prihlášku pri začatí novej DoVP.

pri Dohodách o pracovnej činnosti nie je problém s vykazovaním nuly za daný mesiac ak nepracoval, pretože táto sa neuzatvára len na vykonanie nejakej konkrétnej činnosti, ale na opakujúcu sa činnosť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Timka1 Pozri príspevok
a nebolo to pri Dohode o vykonaní práce?
lebo pri týchto chcú takto odhlášku pri skončení vykonaných prác a následne prihlášku pri začatí novej DoVP.

pri Dohodách o pracovnej činnosti nie je problém s vykazovaním nuly za daný mesiac ak nepracoval, pretože táto sa neuzatvára len na vykonanie nejakej konkrétnej činnosti, ale na opakujúcu sa činnosť.
NO nestrestla som sa s tým, ja dohodárov nahlásim na začiatku roka, odhlásim na konci a ked nerobia v daný mesiac tak sa podá nulový výkaz.

Ved predsa netuším, kedy bude robota a budeme potrebovať pomoc dohodárov - nárazovo. A nemali sme problém.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
NO nestrestla som sa s tým, ja dohodárov nahlásim na začiatku roka, odhlásim na konci a ked nerobia v daný mesiac tak sa podá nulový výkaz.

Ved predsa netuším, kedy bude robota a budeme potrebovať pomoc dohodárov - nárazovo. A nemali sme problém.
u nás chceli takto DoVP ako som písala, ale DoPČ nie, ale ako to tu čítam, tak sa zdá, že v každom meste to ináč SP rieši .....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Timka1 Pozri príspevok
u nás chceli takto DoVP ako som písala, ale DoPČ nie, ale ako to tu čítam, tak sa zdá, že v každom meste to ináč SP rieši .....
Tiež mám ten pocit, že každé mesto má svoje pravidlá. A ty še ošaľ aby si zistila, čo platí u vás.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kn-alka Pozri príspevok
Choď sa pre istotu spýtať na príslušnú SP. Nám pobočka Dunajská Streda vytkla, keď sme posielali vo výkaze dohodára s odpracovanými hodinami 0, vym.základ 0. Museli sme dohodára odhlásiť a potom znova prihlásiť. Nadarmo sme vysvetlovali, že nie každý mesiac mu vieme poskytnúť prácu. Ich odpoveď: tak ho odhláste.
Toto ich tvrdenie nemá žiadnu oporu v zákone.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Xanti Pozri príspevok
Tiež mám ten pocit, že každé mesto má svoje pravidlá. A ty še ošaľ aby si zistila, čo platí u vás.
Ešteže máme zákony a tie sú tuším nad pravidlami.
1 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Xanti Pozri príspevok
NO nestretla som sa s tým, ja dohodárov nahlásim na začiatku roka, odhlásim na konci a ked nerobia v daný mesiac tak sa podá nulový výkaz.

Ved predsa netuším, kedy bude robota a budeme potrebovať pomoc dohodárov - nárazovo. A nemali sme problém.
Dohoda o pracovnej činnosti môže byť predsa aj na dobu neurčitú, prečo ich ku konca roka vždy odhlasuješ?

Inak súhlasím, prihlásim pred nástupom a ak nevykáže činnosť, v mesačnom výkaze ho uvádzam s nulovým VZ.
4 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň ,
prosím Vás,môžeme zamestnať na Dohodu o pracovnej činnosti-dôchodkyňu
na pomocné práce - upratovanie,pomocné administratívne práce,a výpomoc predavačka-podľa potreby zamestnávateľa
na priemerne cca 2 hodinky denne
mesačný plat 250 Eur, bolo by to takto podľa Vášho názoru v poriadku?

vopred ďakujem pekne za pomoc
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň ,
prosím Vás,môžeme zamestnať na Dohodu o pracovnej činnosti-dôchodkyňu
na pomocné práce - upratovanie,pomocné administratívne práce,a výpomoc predavačka-podľa potreby zamestnávateľa
na priemerne cca 2 hodinky denne
mesačný plat 250 Eur, bolo by to takto podľa Vášho názoru v poriadku?

vopred ďakujem pekne za pomoc
môžeš, avšak treba myslieť na to, že starobná dôchodkyňa nemá nárok na uplatňovanie nezdaniteľnej časti ak bola už k 1.1. bežného roku dôchodkyňou, ak nebola má nárok na NČ
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Timka1 Pozri príspevok
môžeš, avšak treba myslieť na to, že starobná dôchodkyňa nemá nárok na uplatňovanie nezdaniteľnej časti ak bola už k 1.1. bežného roku dôchodkyňou, ak nebola má nárok na NČ
ok,ďakujem moc
áno,každý mesiac jej zrazíme preddavkovú daň
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Môžem sa spýtať, dôchodkyňa musí potom príjem z dohody o pracovnej činnosti aj zdaňovať?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
dara Pozri príspevok
Môžem sa spýtať, dôchodkyňa musí potom príjem z dohody o pracovnej činnosti aj zdaňovať?
Áno, zdaňuješ príjem dôchodkyni z dohody o pracovnej činnosti.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

dara Pozri príspevok
Môžem sa spýtať, dôchodkyňa musí potom príjem z dohody o pracovnej činnosti aj zdaňovať?
Ona príjem nezdaňuje, urobí to mzdárka, vyplatí príjem z dohody znížený o preddavkovú daň.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať