Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej cinnosti

Dobry den.
Rada by som sa opytala na dve veci: v pripade zamestnania na dohodu o pracovnej cinnosti, moze dany dohodar pracovat aj cez vikend? A druha otazka: je mozne s takymto "dohodarom" ukoncit pracovny pomer s vikendovym datumom? (napr. nedostavil sa na sobotnajsiu prac. smenu - moze byt ukoncenie ku dnu 1.5.2010?) Dakujem.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže musí tam byť uvedená aj tá 15 denná výpovedná doba? Ako sa to ráta, napr. deň doručenia je 16.5. -rátam aj tento deň tak potom výpoveď by bola 30.5 alebo 31.5. No lenže ja som písala, že v tom vzore ukončenia dohody je že výpovedná doba začína plynúť dňom doručenia, ale keď nepreberie dohodu a jednoducho to ignoruje, tak som to chcela napísať bez toho? dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
takže musí tam byť uvedená aj tá 15 denná výpovedná doba? Ako sa to ráta, napr. deň doručenia je 16.5. -rátam aj tento deň tak potom výpoveď by bola 30.5 alebo 31.5. No lenže ja som písala, že v tom vzore ukončenia dohody je že výpovedná doba začína plynúť dňom doručenia, ale keď nepreberie dohodu a jednoducho to ignoruje, tak som to chcela napísať bez toho? dík
Ty môžeš postupovať aj podľa
Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. (ZP § 228a ods. 3)
Napíšete, že okamžite končíte s ním dohodu o pracovnej činnosti v zmysle uvedeného §, nakoľko už nenastúpil na vykonávanie činnosti, ktorú mal v zmysle dohody o pracovnej činnosti vykonávať. Zašleš mu to do vlastných rúk a ak to nepreberie a pošta vám to vráti, odhlásiš ho zo SP dátumom, kedy vám toto bolo doručené. Ak preberie, odhlásiš ho s dátumom, kedy to prebral.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Lenže tu je jeden problémik, že to je starý prípad z minulého roka a moja predchodkyňa neurobila dohodu o ukončení ani mu nič neposlala, takže ja len papierovo dorábam, aby to bolo v poriadku, ale zas nechcem podpísať, že prebral, keď neprebral. To bol taký vykuk, že poslal na zamestnávateľa anonymi na všetky možné inštitúcie a potom mu prišli kontroly.....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
Lenže tu je jeden problémik, že to je starý prípad z minulého roka a moja predchodkyňa neurobila dohodu o ukončení ani mu nič neposlala, takže ja len papierovo dorábam, aby to bolo v poriadku, ale zas nechcem podpísať, že prebral, keď neprebral. To bol taký vykuk, že poslal na zamestnávateľa anonymi na všetky možné inštitúcie a potom mu prišli kontroly.....
Keď je to z minulého roku, nechala by som to tak. Niekde by som len poznačila, že nenastúpil do zamestnania (dátum dáš podľa odhlášky zo SP).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

asi to tak bude lepšie.
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Mozeme na "dohodara" uctovat ostatne naklady - napr. telefon, sluzobne cesty a pod. Je to jedno, aku ma dohodu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana3 Pozri príspevok
Mozeme na "dohodara" uctovat ostatne naklady - napr. telefon, sluzobne cesty a pod. Je to jedno, aku ma dohodu?
Áno, ak to máte ošetrené v Dohode.
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Jana3 Pozri príspevok
Mozeme na "dohodara" uctovat ostatne naklady - napr. telefon, sluzobne cesty a pod. Je to jedno, aku ma dohodu?
Vymenované ostatné náklady nepočítaš na dohodára, či zamestnanca, ale na firmu... Z toho hľadiska nie je dôležité, či využíva telefon, alebo chodí na služobné cesty dohodár alebo zamestnanec... Potrebujete ho, prijali ste ho a dávate mu úlohy, ktoré má splniť pre firmu. Takže telefon aj cesťáky sú vlastne prostriedkami, ktoré pomáhajú firme dosiahnuť zisk... Preto sú zdaniteľnými nákladmi...
3 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Dakujem za odpoved
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

prosím Vás ak je vystavená dohoda na dobu určitú do 31.12.2010 a my s nim chceme ukončiť dohodu o pracovnej činnosti dá sa to? či musím počkať do konca roka?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

je na to nejaký vzor?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

timejka200 Pozri príspevok
prosím Vás ak je vystavená dohoda na dobu určitú do 31.12.2010 a my s nim chceme ukončiť dohodu o pracovnej činnosti dá sa to? či musím počkať do konca roka?
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
5 0
sara3 sara3

sara3 je offline (nepripojený) sara3

Mám uzavretú Doh. o pracovnej činnosti - limit max. 10 hod./týždenne. Máme niekto skúsenosť, ako sa to rieši na prezenčke. Pretože naša personalistka nepodpíše prezenčku, keď je trebárs: jún 2010 začal v utorok. V pondelok som nepracovala (ide o prácu, ktorú robím doma pri PC) a robila som ostatné dni toho týždňa, teda od utorka do nedele a ona nechce podpísať tých 10 hodín týždenne. Ona si to vysvetľuje, že konkrétne v tom týždni som mohla pracovať 10 hodín deleno 6 dní. To isté bude robiť aj na prelome júna a júla 2010, keď jún končí stredou a júl začína štvrtkom. Ide mi o to, že nebudem robiť tie posledné tri dni júnové, ale budem robiť len 4 zvyšné dni týždna, ktoré sú už júlové, ale ona to obmedzí na 10 hod./4 dni.
Postupuje správne???
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, poradí mi niekto? Ak sa dohodnú zmluvné strany na inej výške odmenu na DOPČ, vypracuje sa nová dohoda s inou sumou? Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, poradí mi niekto? Ak sa dohodnú zmluvné strany na inej výške odmenu na DOPČ, vypracuje sa nová dohoda s inou sumou? Ďakujem
myslím, že dodatok by stačil
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

drobeceva Pozri príspevok
myslím, že dodatok by stačil
Ďakujem.Ale nieje zakázaná aj taká možnosť, že sa urobí nová dohoda. Alebo sa musí odhlásiť a prihlásiť dohodár na SP?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem.Ale nieje zakázaná aj taká možnosť, že sa urobí nová dohoda. Alebo sa musí odhlásiť a prihlásiť dohodár na SP?
Ak dátum nástupu súhlasí, nie je dôvod.
Môže sa aj dohoda urobiť na novo, s novými podmienkami odmeňovania- ak iné body súhlasia.
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem.Ale nieje zakázaná aj taká možnosť, že sa urobí nová dohoda. Alebo sa musí odhlásiť a prihlásiť dohodár na SP?
Najjednoduchšie je urobiť dodatok, tak ako píše Drobeceva. V dodatku upravíš len výšku odmeny.
3 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

áno, viem, že to je najjednoduchšie,len sa pýtam, či môže byt taká možnosť, lebo som už také dohody napísala a neviem či ich mám spätne zrušiť a vystaviť dodatky, alebo to nechať tak ako to je, ak to žiaden zákon nezakazuje
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať