Zavrieť

Porady

Účtovanie kozmetického a masérskeho salóna

Prosím o radu Vás, ktorí účtujete kozmetický alebo masérsky salón:

Dostala som na zaúčtovanie faktúry na rôzne nápoje, čaje a fit tyčinky. Od majiteľa som sa dozvedela, že nikde neúčtuje ich predaj, lebo sú súčasťou ceny poskytovanej skužby.
Predpokladám, že na danú službu by som mala mať kalkuláciu, v ktorej by bola zahrnutá aj cena nápoja, príp. tyčinky. Uvažujem dobre? Aké máte s tým skúsenosti?
Naviac, je platcom DPH.
Vopred ďakujem za každý názor.
Mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Veľmi dobre uvažuješ! Okrem kalkulácie by to mohlo byť spomenuté aj v ponuke, aby aj zákazníčky vedeli, za čo platia.
    Osobne si ale myslím, že s tým môžu byť problémy. Treba si pripraviť dobrú argumentáciu, možno aj výstrižky z odborných časopisov. Ja viem, že povieš, že to slúži k celkovej spokojnosti zákazníkov, ale to aj naše kávy pri obchodných rokovaniach - a nedávame ich do nákladov.

    zuzkadzugi je offline (nepripojený) zuzkadzugi

    zuzkadzugi
    Prosím Vás, viete niečo nové ohľadne tejto problematiky? Pretože ja mám kozmetický salón, ktorý tiež nakupuje nápoje atď., časť z nich normálne predáva cez kasu ako tovar a časť dáva ako pozornosť pri službách.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    zuzkadzugi Pozri príspevok
    Prosím Vás, viete niečo nové ohľadne tejto problematiky? Pretože ja mám kozmetický salón, ktorý tiež nakupuje nápoje atď., časť z nich normálne predáva cez kasu ako tovar a časť dáva ako pozornosť pri službách.
    Cast ktora je ako pozornost, by som uctovala ako reprezentaciu. 513-tku ucet.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím - je to síce JÚ ale opýtam sa:
    ak nakupuje rôzne mastičky, nechty a pod. veci na kozmetiku a manikúru tak to ide do V-réžia alebo V-tovar?

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ja dávam všetok spotrebný material do materialu pod členením spotrebný material, pokiaľ sa jedná o material, s ktorými sa služba vykonáva. Pokiaľ by bol dalej na predaj, tak ako tovar, s tým, , že na konci roka samozrejme inventúra.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Je daňovo uznateľný náklad v kozmetike nákup sviečky? Používajú sa pod aroma lampu?
    Ďakujem

    Účtovanie kozmetického a masérskeho salóna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.