Zavrieť

Porady

Divne konanie exekutora a trovy exekúcie

Prosim vas o radu. dnes nam bolo dorucene upovedomenie o zacati exekucie v ktorom je napisane, ze predbezne trovy exekucie su 199 € a ze mame do 14 dni odo dna dorucenia dobrovolne uhradit istinu (na ucet opravneneho) + sudne trovy (na ucet exekutora). Ak nie, mozu byt trovy az do vysky 458 eur.
Uz v piatok nam exekutorka zablokovala ucet a to vo vyske istny + tych 458 €. teraz som dala prikaz na uhradu istiny + tych trov 199 v prospech exekutorky, avsak z uctu odisli len trovy, istina nie..

1. mala exekutorka pravo zablokovat ucet este predtym ako bolo dorucene upovedomenie o zacati exekucie? Na postu to davali v piatok 30.4. a vtedy aj zablokovali ucet? Podotykam, ze mame dva ucty, pricom zablokovala ten na ktorom neboli prostriedky, z toho na ktorom boli peniaze si nic nestiahla, peniaze su tam, iba s nimi nemozeme nakladat. Ale platba trov exekucie odisla.
2. V liste sa pise, ze je mozne nakladat s prostriedkami na ucte za ucelom uspokojenia pohladavky opravneneho, avsak platba mi v prospech ich uctu neodisla...
3. ma exekutorka pravo uctovat si vyssie trovy aj napriek tomu, ze sme ochotni dobrovolne uhradit istinu + trovy exekucie (199€)?

Podotykam, ze som s exekutorkou minuly tyzden volala, ze mam info od danej Institucie, ze je to uz u nej a ze to chceme vyrovnat, a ona na mna nakricala a bola vrcholne neprijemna, takze chcem vediet, ake su nase prava, ked to pojdeme zajtra na jej urad riesit. DAkujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    simonova815 Pozri príspevok
    Prosim vas o radu. dnes nam bolo dorucene upovedomenie o zacati exekucie v ktorom je napisane, ze predbezne trovy exekucie su 199 € a ze mame do 14 dni odo dna dorucenia dobrovolne uhradit istinu (na ucet opravneneho) + sudne trovy (na ucet exekutora). Ak nie, mozu byt trovy az do vysky 458 eur.
    Uz v piatok nam exekutorka zablokovala ucet a to vo vyske istny + tych 458 €. teraz som dala prikaz na uhradu istiny + tych trov 199 v prospech exekutorky, avsak z uctu odisli len trovy, istina nie..

    1. mala exekutorka pravo zablokovat ucet este predtym ako bolo dorucene upovedomenie o zacati exekucie? Na postu to davali v piatok 30.4. a vtedy aj zablokovali ucet? Podotykam, ze mame dva ucty, pricom zablokovala ten na ktorom neboli prostriedky, z toho na ktorom boli peniaze si nic nestiahla, peniaze su tam, iba s nimi nemozeme nakladat. Ale platba trov exekucie odisla.
    2. V liste sa pise, ze je mozne nakladat s prostriedkami na ucte za ucelom uspokojenia pohladavky opravneneho, avsak platba mi v prospech ich uctu neodisla...
    3. ma exekutorka pravo uctovat si vyssie trovy aj napriek tomu, ze sme ochotni dobrovolne uhradit istinu + trovy exekucie (199€)?

    Podotykam, ze som s exekutorkou minuly tyzden volala, ze mam info od danej Institucie, ze je to uz u nej a ze to chceme vyrovnat, a ona na mna nakricala a bola vrcholne neprijemna, takze chcem vediet, ake su nase prava, ked to pojdeme zajtra na jej urad riesit. DAkujem!
    Ad 1 Exekútor má na takéto konanie plne nárok. Mne sa stalo, že som otvoril obálku a keď som pozrel na účet, bol zablokovaný.
    Ad 2 Neviem, ako je možné, že odišla len časť platby, ale asi ste mali na účte viac ako bolo istina+trovy exekúcie a tá suma odišla.

    Odporúčam vložiť na jej účet v jej prospech istinu + predbežné trovy exekúcie, tých 199 €, doklad o vložení skopírovať a zaslať doporučene do vlastných rúk spol s listom, že žiadaš o odblokovanie účtu a zaslanie vyúčtovania.
    Skús to urobiť aj mailovou formu, bude to rýchlejšie.

    Jej postojom sa nezaoberaj. Niektorí exekútori sú v pohode, niektorí nie. Netreba to riešiť. Ale ak sa ti jej postup nepozdáva, ak myslíš že porušila zákonný postup, napíš sťažnosť na Slovenskú komoru exekútorov.

    simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

    simonova815
    Dakujem velmi pekne za info. nevedela som ze zaroven ked poslu upovedomenie blokuju aj ucet. A este ked tam boli k dispozicii prostriedky.
    Uz sme raz exekuciu mali, to si ale exekutor stiahol prostriedky a tym to skoncilo.
    Dnes sme volali exekutorke, ale tam nebola, iba asistentka a ta bola v pohode, vysvetlila postup.
    Takze mame priniest prevodny prikaz a hned nam daju papier do banky na odblokovanie uctu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    simonova815 Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne za info. nevedela som ze zaroven ked poslu upovedomenie blokuju aj ucet. A este ked tam boli k dispozicii prostriedky.
    Uz sme raz exekuciu mali, to si ale exekutor stiahol prostriedky a tym to skoncilo.
    Zober si to z opačného pohľadu. Predstav si, že exekútor zašle oznámenie o začatí exekúcie neserióznemu dlžníkovi. Ten okamžite vyberie všetky peniaze z účtu, resp. ich prevedie na iný, neznámy účet a nechá exekútora zablokovať prázdne účty.

    simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

    simonova815
    Ano mas pravdu, lenze nam zablokovali ucet v sume 1900, avsak realne sme mali zaplatit 1700, lebo sme dobrovolne zaplatili zavazok. A na ucte mame viac penazi, ktore teraz vobec nemozeme pouzivat.
    K tomu banka nehce odblokovat ucet kym nezaplatime exekutorovi celych 1900.....som zvedava ako to skonci...

    Divne konanie exekutora a trovy exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.