Zavrieť

Porady

Evidencia na úrad práce

Dobrý deň,
neviete mi náhodou poradiť, ak sa zaevidujem po skončení pracovného pomeru na Úrad práce, ktoré odvody bude za mňa platiť? Len zdravotné poistenie alebo aj úrazové a nemocenské?
A o aktívnom hľadaní prac. miesta je treba sa preukazovať na nejakom ich originálnom tlačive alebo stačí pečiatka na mojom papieriku?
Ďakujem vopred za rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    fairy7 Pozri príspevok
    Takže platí za mňa LEN zdravotné a sociálne poistenie si môžem celé platiť sama?
    Samozrejme, že sociálne poistenie si môžeš platiť sama, dokopy je to cez 100 eur mesačne. Zvládneš to? Zvyčajne ludia platia sami len dobrovolné nemocenské poistenie. Aby v prípade PN dostávali marodku a poprípade aj potom materskú.

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Úrad práce platí zdravotné poistenie. Na preukazovanie aktívneho hľadania zamestnania majú svoje tlačivo, ktoré Ti dajú na úrade práce. Na úrade Ti stanovia intervaly, v ktorých tam budeš pravidelne chodiť (napríklad mesiac) a podľa toho Ti zakaždým dajú aj to tlačivo.

    fairy7 je offline (nepripojený) fairy7

    fairy7
    Takže platí za mňa LEN zdravotné a sociálne poistenie si môžem celé platiť sama?

    fairy7 je offline (nepripojený) fairy7

    fairy7
    Xanti Pozri príspevok
    Samozrejme, že sociálne poistenie si môžeš platiť sama, dokopy je to cez 100 eur mesačne. Zvládneš to? Zvyčajne ludia platia sami len dobrovolné nemocenské poistenie. Aby v prípade PN dostávali marodku a poprípade aj potom materskú.
    Ďakujem za radu. A mala by som si platiť aj úrazové poistenie či to je zbytočné?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    fairy7 Pozri príspevok
    Ďakujem za radu. A mala by som si platiť aj úrazové poistenie či to je zbytočné?
    samostatné úrazové poistenie sa platiť nedá, je súčasťou dôchodkového poistenia

    Evidencia na úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.