Zavrieť

Porady

Vyplatenie preddavku na daň

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať kedy Daňový úrad vypláca preddavky na dani z príjmu.
Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nepýtaš sa náhodou na preplatky za rok 2009 ?
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

§ 63
Daňové preplatky a úrok
(4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (§ 45). Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.
8 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

zvyčajne začiatkom mája prichádzajú preplatky
5 0
petrafjlv petrafjlv

petrafjlv je offline (nepripojený) petrafjlv

Ešte mi nič neprišlo, mám sa informovať na Daňovom úrade, alebo mám ešte počkať.
Dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

petrafjlv Pozri príspevok
Ešte mi nič neprišlo, mám sa informovať na Daňovom úrade, alebo mám ešte počkať.
Dakujem
Môžeš sa informovať, ale do 10.5. sú v termíne...
3 0
petrafjlv petrafjlv

petrafjlv je offline (nepripojený) petrafjlv

ďakujem za odpovede
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Lubaba Pozri príspevok
zvyčajne začiatkom mája prichádzajú preplatky
dnes už sú na účte
4 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

dobry den, mam taku otazku ,este mi neprisli peniaze z preddavku na dan ,v byvalej firme my to vyslo na nieco cez 750E comu nerozumiem preco tak vysoko.. odpracoval som za rok 2009 11 mesiacov a z toho som marodil asi jeden a pol mesiaca,..je mozne ze zamestnavatel za mna neplatil vsetky odvody.. je mozne ze mi nevratia vsetky peniaze? dakujem za radu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alc1 Pozri príspevok
dobry den, mam taku otazku ,este mi neprisli peniaze z preddavku na dan ,v byvalej firme my to vyslo na nieco cez 750E comu nerozumiem preco tak vysoko.. odpracoval som za rok 2009 11 mesiacov a z toho som marodil asi jeden a pol mesiaca,..je mozne ze zamestnavatel za mna neplatil vsetky odvody.. je mozne ze mi nevratia vsetky peniaze? dakujem za radu
akú si mal mesačnú mzdu ? Preplatky na dani nesúvisia s odvodmi.
0 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

selkovo za 11 mesiacov 5013E a mesacno to bolo rozne ale v priemere tak 400 -450
0 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

celkovo za 11 mesiacov to bolo 5013 E ale mesacno my to vychadzalo tak v priemere 400-500
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Z týchto informácií sa Ti nedá jednoznačne odpovedať, nevieme napr. odpočitateľné položky /možno máš aj napr. životné poistenie/ daňový bonus na dieťa a pod. Principiálne ak Ti však vyšiel preplatok na dani za rok 2009 mal Ti ho zamestnávateľ vyplatiť do 30.4. Vzťah s DÚ si vybavuje zamestnávateľ-
§38 zákona

(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonáva, vráti rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca a vyplatí zamestnaneckú prémiu (§ 32a) a daňový bonus alebo jeho časť (§ 33) do výšky ustanovenej týmto zákonom.....
0 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

len ide o to ze ja som tam odrobil do konca roka 2009 a od noveho roka mam druheho zamestnavatela a nemam zivotnu poisku ani dieta, cize predavok by mi mal vyplatit urad ? alebo zamestnavatel ? ako mam dalej postupovat ak peniaze nepridu ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alc1 Pozri príspevok
len ide o to ze ja som tam odrobil do konca roka 2009 a od noveho roka mam druheho zamestnavatela a nemam zivotnu poisku ani dieta, cize predavok by mi mal vyplatit urad ? alebo zamestnavatel ? ako mam dalej postupovat ak peniaze nepridu ?
požiadal si posledného zamestnávatela v roku 2009 do 15.2.2010 o vykonanie ročného zúčtovania dane ? Z akého dokladu vieš výšku preplatku (nie preddavku) dane ?
0 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

ano poziadal o to zamestanvatela a ten mi odovzdal papaiere ktore som nasledne odovzdal uradu,..a ta uradnicka my vratila kopiu kde bol preddavok 750 v minusovej hodnote
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nuž ťažko povedať, čo si to vlastne mal. RZD vykonal zamestnávateľ a on Ti mal tie peniaze aj vyplatiť. Ak Ti to prebrali na úrade, tak to by to potom malo byť daňové priznanie. Výsledok jedného i druhého je preplatok alebo nedoplatok na dani - no a z DP Ti to DÚ vráti podľa príspevkov na začiatku
témy.
0 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

a ak peniaze nepridu na ucet v termine co je do tohto pondelka ak sa nemylim, tak kde by som sa mohol informovat o tom ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alc1 Pozri príspevok
a ak peniaze nepridu na ucet v termine co je do tohto pondelka ak sa nemylim, tak kde by som sa mohol informovat o tom ?
Tam, kde si to podal ....
len sa obávam, že pri tom príjme, ktorý si písal nepôjde o taký vysoký preplatok...Je však dosť možné, že si nepodpísal v priebehu roka Vyhlásenie a NČ Ti odpočítali až na konci roka...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alc1 Pozri príspevok
ano poziadal o to zamestanvatela a ten mi odovzdal papaiere ktore som nasledne odovzdal uradu,..a ta uradnicka my vratila kopiu kde bol preddavok 750 v minusovej hodnote
robil ti zamestnávatel ročné zúčtovanie dane alebo si podával na daňový úrad daňové priznanie.
Aké papiere si odovzdal úradu ?
0 0
alc1 alc1

alc1 je offline (nepripojený) alc1

dal som to spravit mojmu jedinemu zamestnavatelovi pocas roka2009 a odovzdal som uradu "rocne zuctovanie preddavkov na dan" peniaze stale niesu na ucte viem mi niekdo poradit ? dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať