Zavrieť

Porady

povinnosti zahraničného živnostníka, ktorý predáva na trhoch na slovensku

Jedná sa o živnostníka z maďarska, ktorý chce predávať svoje výrobky na trhoch na slovensku. Pred týždňom sa zaregistroval na daňovom úrade, otvoril si na slovensku bankový účet. To, že ak v niektorom štvrťroku príde, pred prvým príchodom musí zaplatiť cca. 166 EUR ako preddavok a štvrťročne podávať daňové priznanie v prípade, že bude mať obrat je nám jasné. Ako ďalej?
- pri predaji vystavovať príjmové pokladničné doklady?
- môže si uplatňovať aj DPH z výdavkov na slovensku? (napr. benzín, ubytovanie)
- k daňovému priznaniu treba niečo priložiť na potvrdenie týchto príjmov a výdavkov alebo ich len archivovať pre prípad kontroly?
- v prípade že preddavok bude prevyšovať jeho daňovú povinnosť (predpokladáme, že áno) daňový úrad rozdiel automaticky vráti, alebo treba napísať žiadosť o vrátenie preplatku?

Nájde sa niekto kto sa v tejto problematike vyzná? Bola by som veľmi vďačná za akúkoľvek radu. Som absolventkou obchodnej akadémie t. j. teoreticky by som to mohla zvládnuť ale nemám šajnu ako to funguje v praxi. Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    povinnosti zahraničného živnostníka, ktorý predáva na trhoch na slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.