Zavrieť

Porady

Smernice

Prosím Vás potrebujem súrne nejakú smernicu na účtovanie nákladnov a výnosov, časového rozlíšenia. Zajtra nám príde finančná kontrola. Som ZŠ. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Priložím zoznam smerníc, ktoré by mali obce a RO mať vypracované. Nemusia byť nutne tak ako je to uvedené v zozname, ale môžu byť viaceré spojené do jednej.
    Vygooglila som z jedného nemenovaného mesta smernicu pre vedenie účtovníctva, je siahodlhá ale všetko potrebné v nej majú.

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Na to sa snáď nepotrebuje smernica, veď postupujeme podľa zákona o účtovníctve a podľa predpísaných účtovných súvzťažností, či nie...?

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    neviem. Ale asi čím viac smerníc tým lepšie. Niekde som počula že takéto smernice by sme mali mať.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Už len napísať smernicu, ktoré smernice majú byť. Myslím si, že niektoré smernice sú len byrokracia. Načo opisovať zákon, ak je raz daný.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Aj mňa by zaujímalo. Podľa mňa by to malo byť súčasťou smernice na vedenie účtovníctva. Apropo, ak túto smernicu máte, možte ju sem prilepiť. Potrebujem urobiť smernicu pre seba a starú neviem nájsť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.