Zavrieť

Porady

Registrácia DPH podľa §7 alebo §7a?

Ahojte poraďáci.
Vie mi niekto poradiť aký je rozdiel v povinnostiach SZČO neplatcu DPH registovaného podľa §7 a §7a


Za odpovede vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    hromka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.
    Vie mi niekto poradiť aký je rozdiel v povinnostiach SZČO neplatcu DPH registovaného podľa §7 a §7a


    Za odpovede vopred vďaka.
    Ja si myslim, ze co sa tyka povinností nie je tam žiadny rozdiel. Obaja musia podať daňové priznanie, keď im vznike povinnosť platiť daň podľa §69 a obaja musia podať kvartalny suhrnny vykaz, keď dodali službu do ineho členského štátu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    rozdiel?
    napríklad taký že § 7 pojednáva o tovare a §7a o službách....

    a

    pri relevantných službách je povinnosť registrovať sa od prvého centu, pri tovare od sumy 13 941, 45 eura za rok

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ekopo Pozri príspevok
    rozdiel?
    napríklad taký že § 7 pojednáva o tovare a §7a o službách....
    ale otazka znela, ze aky je rozdiel z pohladu povinnosti !!! cize ked je subjekt X zaregistrovany podla §7 a subjekt Y zaregistrovany podla §7a.... vyplyvaju im z rozdielnej registracie nejake rozdielne povinnosti ? Aspon tak som pochopil otazku...

    hromka je offline (nepripojený) hromka

    hromka
    Doplnim dovod mojej otazky.

    Rozbieham eshop s tovarom dovazanym z Anglicka a bolo mi poradene ist sa zaregistrovat podla §7, kedze ide o dovoz tovaru z ČŠ. No zial natrafila som asi na neodbornicku na DÚ, pretoze mi v ziadosti o registraciu vyslovene kazala vypisat §7a napriek tomu, ze som vyslovene hovorila, ze tovar budem iba dovazat.Dnes mi volali z DÚ, mam si ist prevziat registracnu kartu, pracovnicka hovorila o povinnosti registracie cez internet na DRSR a o mesacnom zasielani suhrnneho vykazu. Teraz neviem, ci sa da registracia este zmenit alebo az po roku.

    Registrácia DPH podľa §7 alebo §7a?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.