Zavrieť

Porady

Spolocnik v sro

Poradaci, potreboval by som radu, pred par mesiacmi sme zalozili srocku.
Figurujem v nej iba ako spolocnik. V Obchodnom registri mame ze za spolocnost konaju a podpisuju dvaja konatelia sucasne. Chcel som sa opytat, je moznost ziskat nejake plnomocenstvo,alebo nieco take, aby som mohol aj ja podpisovat zmluvy v mene spolocnosti?
Jednasa konkretne o pripad ze ja zijem momentalne v zahranici a mam moznost zabezpecit tu nejake obchody pre firmu.
Diky moc. )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Po právnej stránke..ak je v spoločenskej zmluve text, že za spoločnosť podpisujú dvaja konatelia, tak to tak musí byť. Ale splnomocnením ide preniesť plnú moc na inú osobu. Konatelia overia podpisy na plnej moci a splnomocnia hocikoho na vykonanie nejakej činnosti, alebo zastupovanie spoločnosti v nejakej veci. Iba ak ide o obchod uzatvorený v zahraničí bude asi lepšie nechať splnomocnenie úradne preložiť do cudzej reči (konkrétnej krajiny).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.