Zavrieť

Porady

Uff...nutne potrebujem radu

Na zaciatok by som rad poznamenal, ze sami velmi paci celytento portal, to ako si ludia radia a tak.Mam par otazok

1.Chcel by som robit uctovnika.V predoslom zamestnani som co to zabrdol do tohoto ´´remesla´´no nemam ziadny certifikat, ani absolvovane skolenie, ani skolu so zameranim na uctovnictvo.
Som taky samouk, ´´doucuje´´ma aj moja uctovnicka.
2.Mam firmu, reklamnu agenturu.Casto fakturujem nase sluzby, alebo kupim a úpredam tovar.
Problem nastane vzdy vtedy, ked pride cas,aby nam odberatelia platili.Chcem sa opytat ci mozem vtedy uctovat penale kazdy den 0,05%(prosim nie tabulky, nbs a podobne-iba ano nie,alebo kolko mam pravo uctovat ) )

Uz teraz sa tesim na Vase odpovede, a vopred velmi pekne dakujem za kazdu jednu.


Dovi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Nepostrehla som otázku č. 1, ale ak sa pýtaš na to, či potrebuješ mať doklad o vzdelaní alebo certifikát, ak chceš robiť účtovníka, tak nie, nepotrebuješ. Účtovníctvo dnes môže robiť hocikto (bohužiaľ).

    2.Otázka:
    Na pohľadávky staršie ako 1.1.2009 môžeš použiť úrok 0,05%.

    Na pohľadávky od 1.1.2009 platí :
    § 3 Nariad.vlády 87/1995 Z.Z.(noveliz. 586/2008 Z.z.)

    (1) Výška úrokov z omeškania je o 8 percentuálnych bodov vyššia ako základná úroková sadzba Európskej centrálnej banky2) platná k prvému dňu omeškania s plnením peňažného dlhu.
    (pred cca rokom to bolo 0,025%).

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    1. Držím palce, chce to veľa študovania a sledovania zmien zákonov. Účtovníctvo je voľná živnosť, takže ti nič nebráni začať to robiť. Len všetci dúfame, že budeš robiť kvalitne a zodpovedne, že budeš účtovník a nie tiežúčtovník...
    2. Ak to máš zmluvne podchytené, tak áno, inak podľa kurzu CB, zvýšeného o max. 8 percentuálnych bodov (jedná sa o ročnú sadzbu).

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ak potrebuješ poradiť, radi Ti tu pomôžeme.
    Vidím, že si tu nový, tak Ťa iba chcem upozorniť, aby si najprv použil vyhľadávanie a až keď nenájdeš odpoveď, až potom zakladaj tému.
    Názov témy by mal korešpondovať s jej obsahom, nedávame názvy Pomoc, potrebujem poradiť a podobne. Odporúčam prečítať si Etiketu Porady http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html .
    Naposledy upravil JarkaL : 10.05.10 at 13:37

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    calawen Pozri príspevok
    1. Držím palce, chce to veľa študovania a sledovania zmien zákonov. Účtovníctvo je voľná živnosť, takže ti nič nebráni začať to robiť. Len všetci dúfame, že budeš robiť kvalitne a zodpovedne, že budeš účtovník a nie tiežúčtovník...
    2. Ak to máš zmluvne podchytené, tak áno, inak podľa kurzu CB, zvýšeného o max. 8 percentuálnych bodov (jedná sa o ročnú sadzbu).
    V obchode neviem koľko, ale v ZoD býva bežne aj (obojstranne) 0,5 % na deň.

    Uff...nutne potrebujem radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.