Zavrieť

Porady

Výpočet odvodov, samoplatca, práca na dohodu

Ahojte, potreboval by som poradiť ako si mam vyrátať výšku odvodov do ZP a Soc. p. ked budem pracovať nejaký čas na dohodu. Bude to môj jediný príjem, nebudem nikde inde zamestnaný.
Povedzme že zarobím 800€/mesiac, podobu asi 3 mesiacov. Viem že sociálna poisť. je dobrovoľná, ale chcel by som si odvádzať aj tam to minimum.

Vďaka, Kamil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Z dohôd odvody do SP neplatíš. Platíš odvody len v prípade ak sa prihlásiš ako dobrovoľný platca.
    Do ZP sa prihlásiť musíš , ak nie si zamestnanec, ani SZČO ani za teba zo zákonných dôvodov neplatí štát, prihlásiš sa ako osoba dobrovolne nezamestnaná . V tom prípade budeš platiť mesačný odovod do ZP vo výške 28,92 € (osoba bez zdravotného postihnutia)..

    Catto je offline (nepripojený) Catto

    Catto
    A nemôže sa potom stať, že budem musieť doplácať v ročnom zúčtovaní? lebo tých 28,92 je len minimum čo musím, ale pri 800€ to nebude viacej?
    Do sociálky si chcem tiež platiť, len tiež neviem či stačí to minimum tuším 112€, alebo to treba vyrátať z tej dohody.

    Výpočet odvodov, samoplatca, práca na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.