Zavrieť

Porady

DzMV - pomerna ci cela rocna sadzba?

Dobry den,

uvazujem o zavedeni osobneho auta do podnikania. S.r.o-cka vznikla 1.5.2010. docitala som sa, ze ak s.r.o-cka funguje cely rok a chce zaradit auto do podnikania trebars iba na leto, tak plati celorocnu sadzbu bez ohladu na to, kolko mesiacov ho ma v podnikani. Plati to aj pre s.r.o-cku ktora vznikla v priebehu roka, alebo sa rocna sadzba deli na pomer mesiacov?

Ak s.r.o.vznikla 1.5.2010 a k 1.6.2010 zaradim sukromne auto do podnikania, platim rocnu sazdbu dane za celych 12 mesiacov alebo iba za (8 mesiacov) Maj-December?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zk24 Pozri príspevok
    Dobry den,

    uvazujem o zavedeni osobneho auta do podnikania. S.r.o-cka vznikla 1.5.2010. docitala som sa, ze ak s.r.o-cka funguje cely rok a chce zaradit auto do podnikania trebars iba na leto, tak plati celorocnu sadzbu bez ohladu na to, kolko mesiacov ho ma v podnikani. Plati to aj pre s.r.o-cku ktora vznikla v priebehu roka, alebo sa rocna sadzba deli na pomer mesiacov?

    Ak s.r.o.vznikla 1.5.2010 a k 1.6.2010 zaradim sukromne auto do podnikania, platim rocnu sazdbu dane za celych 12 mesiacov alebo iba za (8 mesiacov) Maj-December?

    Dakujem.
    Toto podčiarknuté nepôjde tak jednoducho.
    Buď sa to vozidlo bude používať ako súkromné, účtovať sa budú spotrebované PL a základná sadzba za km a s.r.o. zaplatí DzMV,
    alebo sa vozidlo zmluvne prevedie do majetku s.r.o. (veľmi v skratke povedané) a keď bude majetkom s.r.o. môžu sa účtovať všetky výdavky spojené s jeho prevádzkou, plus s.r.o. zaplatí DzMV.

    Inak povedané: DzMV bude platiť s.r.o. v každom prípade,
    ale "zaradiť vozidlo do podnikania" nie je možné tak ako u živnostníka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zk24 Pozri príspevok
    Dobry den,

    uvazujem o zavedeni osobneho auta do podnikania. S.r.o-cka vznikla 1.5.2010. docitala som sa, ze ak s.r.o-cka funguje cely rok a chce zaradit auto do podnikania trebars iba na leto, tak plati celorocnu sadzbu bez ohladu na to, kolko mesiacov ho ma v podnikani. Plati to aj pre s.r.o-cku ktora vznikla v priebehu roka, alebo sa rocna sadzba deli na pomer mesiacov? Druhá možnosť je správna.

    Ak s.r.o.vznikla 1.5.2010 a k 1.6.2010 zaradim sukromne auto do podnikania, platim rocnu sazdbu dane za celych 12 mesiacov alebo iba za (8 mesiacov) Maj-December? Neplatí podľa toho, kedy sro vznikla, ale podľa mesiacov používania MV.
    Dakujem.
    Odpovede v texte.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Tweety Pozri príspevok
    Odpovede v texte.

    aha, super. dakujem velmi pekne.

    lebo vcera som citala clanok o tejto dani a je tam pisane, ze ak sa podnikatel rozhodne ze prihlasi auto do podnikania, trebars iba na leto (na 2 mesiace, kvoli letnej prevadzke trebars, a zas po lete auto odhlasi, ale sro funguje uz niekolko rokov), tak plati aj tak celorocnu sadzbu.

    Dakujem. Ocenujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zk24 Pozri príspevok
    aha, super. dakujem velmi pekne.

    lebo vcera som citala clanok o tejto dani a je tam pisane, ze ak sa podnikatel rozhodne ze prihlasi auto do podnikania, trebars iba na leto (na 2 mesiace, kvoli letnej prevadzke trebars, a zas po lete auto odhlasi, ale sro funguje uz niekolko rokov), tak plati aj tak celorocnu sadzbu.

    Dakujem. Ocenujem
    Ešte jedna vec, to, že MV začneš používať na podnikanie, musíš oznámiť DÚ. - Oznamovacia povinnosť, bližšie Zákon o miestnych daniach a poplatkoch- Daň z MV

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Tweety Pozri príspevok
    Ešte jedna vec, to, že MV začneš používať na podnikanie, musíš oznámiť DÚ. - Oznamovacia povinnosť, bližšie Zákon o miestnych daniach a poplatkoch- Daň z MV

    Ano ano, dakujem, to uz mam nastudovane...

    Ale predsa ma napada otazka, sukromne auto je evidovane na BA znackach (kde ja ako sukromna osoba mam trvale bydlisko), s.r.o ma sidlo v SC.

    Prihlasovat ho budem podla sidla s.r.o-cky alebo podla trvaleho bydliska kam patrim ako sukromna osoba, kedze pojde o sukromne vozidlo pouzivane na podnikanie?

    Moc dakujem.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Uz som to pochopila... :-) podla evidencie vozidla, nie s.r.o :-)

    Stahujem poslednu otazku

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    liba2 Pozri príspevok
    Toto podčiarknuté nepôjde tak jednoducho.
    Buď sa to vozidlo bude používať ako súkromné, účtovať sa budú spotrebované PL a základná sadzba za km a s.r.o. zaplatí DzMV,
    alebo sa vozidlo zmluvne prevedie do majetku s.r.o. (veľmi v skratke povedané) a keď bude majetkom s.r.o. môžu sa účtovať všetky výdavky spojené s jeho prevádzkou, plus s.r.o. zaplatí DzMV.

    Inak povedané: DzMV bude platiť s.r.o. v každom prípade,
    ale "zaradiť vozidlo do podnikania" nie je možné tak ako u živnostníka.
    ja som to myslela tak ze budem sukromne vozidlo pouzivat na podnikanie, nechcem ho davat do obchodneho majetku, odpisovat, ani nic podobne. iba do nakladov davat sporebovane pohonne hmoty a sadzba za km...

    Je to v tom este nejaky hacik? nestaci iba zo dna na den ist na danovy urad, nahlasit to, a odvtedy si viest knihu jazd a vykazovat tieto dva typy nakladov/vydakov?

    Dakujem

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    a ak firma vstupi 1.6.2010 do likvidácie a na služobné účely používala súkromné auto štat. zástupcu? Kedy sa podáva Dp k dani z MV? Tiez sa rocna sadzba deli na pocet mesiacov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    a ak firma vstupi 1.6.2010 do likvidácie a na služobné účely používala súkromné auto štat. zástupcu? Kedy sa podáva Dp k dani z MV? Tiez sa rocna sadzba deli na pocet mesiacov?
    Áno, delí.

    DzMV - pomerna ci cela rocna sadzba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.