Zavrieť

Porady

OF do zahraničia -sadzba dph??

ahojte,chcem s a opýtať fakturujem za služby-stavebné práce ,ktoré sa realizovaĺi na SK a odberateľ má sídlo v CZ a ´je platca dph.Chcem sa opýtať či vo faktúre bude 0 dph? a ak ano či máme povinnosť urobiť suhrnný výkaz dph ak sa jedná len o jednorázovú záležitosť resp.komu vzniká povinnosť podavať SV.ja som snažila nájsť to v zákone o dph, ale nie som si istá či tomu rozumiem správne, mne vychádza že oslobodené od dane by tieto služby mohli byť podla§ 47 ods.6 budem rada ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti DAKUJEEEEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tabitha Pozri príspevok
    ahojte,chcem s a opýtať fakturujem za služby-stavebné práce ,ktoré sa realizovaĺi na SK a odberateľ má sídlo v CZ a ´je platca dph.Chcem sa opýtať či vo faktúre bude 0 dph? a ak ano či máme povinnosť urobiť suhrnný výkaz dph ak sa jedná len o jednorázovú záležitosť resp.komu vzniká povinnosť podavať SV.ja som snažila nájsť to v zákone o dph, ale nie som si istá či tomu rozumiem správne, mne vychádza že oslobodené od dane by tieto služby mohli byť podla§ 47 ods.6 budem rada ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti DAKUJEEEEM
    § 16

    (1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Tabitha Pozri príspevok
    ahojte,chcem s a opýtať fakturujem za služby-stavebné práce ,ktoré sa realizovaĺi na SK a odberateľ má sídlo v CZ a ´je platca dph.Chcem sa opýtať či vo faktúre bude 0 dph? a ak ano či máme povinnosť urobiť suhrnný výkaz dph ak sa jedná len o jednorázovú záležitosť resp.komu vzniká povinnosť podavať SV.ja som snažila nájsť to v zákone o dph, ale nie som si istá či tomu rozumiem správne, mne vychádza že oslobodené od dane by tieto služby mohli byť podla§ 47 ods.6 budem rada ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti DAKUJEEEEM
    V súvislosti so stavebnými prácami predsa nerobíš žiadny vývoz tovaru.

    §47 ods. 6 ZDPH:
    "(6) Oslobodené od dane sú služby vrátane prepravných a s nimi súvisiacich doplnkových služieb, iné ako služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a s tovarom pod colným opatrením podľa § 18 ods. 2."

    Najskôr treba určiť miesto dodania služby - viď odpoveď Tweety.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    denisa1606 Pozri príspevok
    Tabitha, ďakujem, z viacerých strán mi dochádza odpoveď, že na fa DPH má byť, len ma mätie, ze mi na daňovom úrade v Tn povedali, že " daňová povinnosť zostáva tam, kde je sídlo firmy, ktorá službu objednala, postup podľa § 15 ods.1, postavenie a úprava stánku sa nepovažuje za službu súvisiacu priamo s výstaviskom". Tak neviem.
    §16
    (3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

    Ja by som tiež túto službu posúdila ako službu s miestom dodania podľa § 16 ods. 3 - postavenie stánku a jeho úprava podľa mňa úzko súvisí s výstavou

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Pri fakturácii stavebných prác určíš miesto dodania podľa § 16 ods. 1 (tak ako Ti uviedla Tweety). Súhrnný výkaz nepodávaš, ten sa podáva len v prípade ak miesto dodania služby určíš podľa § 15 ods. 1. Ak ste ZO, tak faktúra bude aj s DPH, pretože miesto dodania je SK.
    Naposledy upravil lenkam68 : 11.05.10 at 07:08 Dôvod: doplnenie textu
    mám aj ja jednu otázku, akosi sa v tých odpovediach strácam.
    my sme českej firme (ktorá je platiteľom DPH a má sídlo v ČR) upravovali stánok na výstavisku v Nitre, teda miesto výkonu služby je SR ale fakturujeme do ČR, má byť táto faktúra s DPH alebo bez DPH?
    Ďakujem za odpoveď.

    Tabitha je offline (nepripojený) Tabitha

    Tabitha
    fa bude s dph, síce fakturujete do čiech, ale prevedené prace su na uzemí SR , tak sa fakturuje podľa slovenských daň .zákonov
    Tabitha, ďakujem, z viacerých strán mi dochádza odpoveď, že na fa DPH má byť, len ma mätie, ze mi na daňovom úrade v Tn povedali, že " daňová povinnosť zostáva tam, kde je sídlo firmy, ktorá službu objednala, postup podľa § 15 ods.1, postavenie a úprava stánku sa nepovažuje za službu súvisiacu priamo s výstaviskom". Tak neviem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.